Laika posmā no 22. līdz 26.jūnijam policija reidos pieķērusi 70 šoferus alkohola reibumā; visvairāk Jāņu dienā - 22

Šogad Līgo svētku reidos policija pieķērusi 70 šoferus, kuri pie stūres bija sēdušies alkohola reibumā, bet četrus – narkotisko vielu ietekmē. Tāpat svētku brīvdienās fiksēti 265 ceļu satiksmes negadījumi, kuros dzīvību zaudējuši trīs cilvēki, bet 70 guvuši traumas. Savukārt par atļautā braukšanas ātruma pārkāpšanu kopumā sastādīti 1000 administratīvā pārkāpuma protokoli.

23. un 24.jūnijā policija fiksējusi 122 ceļu satiksmes negadījumus, kuros kopumā cietuši 38 cilvēki. Tomēr vistraģiskāk aizvadīta Jāņu diena, kad ceļu satiksmes negadījumos dzīvību zaudēja divi cilvēki, bet 21 guva traumas.

Laika posmā no 22. līdz 26.jūnijam Valsts policija rīkoja masveida reidus, pastiprinātu uzmanību pievēršot tam, vai transportlīdzekļu vadītāji nebrauc reibumā un nepārkāpj atļauto braukšanas ātrumu. Šogad svētku laika pārbaudēs 70 šoferiem izelpā tika konstatēta alkohola klātbūtne, kas pārsniedz likumā pieļaujamo normu. Visvairāk iereibušo autovadītāju fiksēts tieši Jāņu dienā – 22, kas ir par 16 autovadītājiem mazāk kā pērn. Visvairāk dzērājšoferu pieķerti Zemgales reģionā – teju trešdaļa no kopējā skaita.

Vismaz 1,5 promiļu liela alkohola koncentrācija izelpā fiksēta gandrīz pusē gadījumu, proti, 34 šoferiem. Tas liecina, ka šie šoferi apzināti sēdušies pie stūres stiprā alkohola reibumā, nedomājot ne par savu, ne apkārtējo satiksmes dalībnieku drošību. Savukārt 18 no šiem šoferiem vadījuši transportlīdzekli ne tikai lielā reibumā, bet arī bez attiecīgās kategorijas vadīšanas apliecības.

Visneapdomīgākie šoferi, kuri reibumā šajos svētkos sēdušies pie sava spēkrata stūres, izrādījušies vīrieši vecumā no 31 līdz 45 gadiem. Tāpat novērota interesanta tendence – lielākoties svētku reidos pārbaudītās automašīnas vadījušas tieši sievietes, no kurām tikai divas pieķertas braucam alkohola reibumā.

“Lai gan joprojām ir daļa autovadītāju, kas izturas vieglprātīgi, sēžoties pie stūres reibumā, šī gada statistika un novērojumi liecina, ka autovadītāji tomēr kļūst atbildīgāki. Piemēram, šorīt policijas reidā pie Dienvidu tilta, braucot no Bauskas puses, likumsargi divu stundu laikā pārbaudīja teju 600 autovadītāju, no kuriem neviens nebija sēdies pie stūres alkohola reibumā. Tāpat jāpiemin, ka šogad līdz 20.jūnijam kopumā fiksēti 1629 vadītāji, kas sēdušies pie stūres reibumā – tas ir par 7% mazāk kā pērn šajā pat laika periodā, kad policija pieķērusi par 118 dzērājšoferiem vairāk – 1747. Tiesa, neapdomīgo šoferu skaits joprojām ir liels, tomēr jāteic, ka šis skaitlis ar katru gadu nedaudz samazinās,” atzīmē Valsts policijas Satiksmes uzraudzības un koordinācijas biroja priekšniece Vineta Mistre.

Savukārt alkohola koncentrācija izelpā līdz 0,5 promilēm, kas ir likumā pieļaujamā norma, fiksēta 125 autovadītājiem, kas ir salīdzinoši mazāk kā pērn, kad līdz 0,5 promilēm pie transportlīdzekļa stūres bija sēdušies 224 šoferi. Lai gan šāda alkohola koncentrācija asinīs autovadītājiem ar attiecīgo stāžu ir pieļaujama, tā tomēr parāda atsevišķu autovadītāju attieksmi pret ceļu satiksmes noteikumiem un drošas satiksmes veidošanu.

Vidzemes reģiona pārvaldē, kopumā, reģistrēti 18 gadījumi, kad vadītāji sēdušies pie transportlīdzekļu stūres alkoholisko dzērienu iespaidā. Jāpiebilst, ka 12 no tiem bijuši velosipēdisti. No 0,2 līdz 0,5 promilēm reibumā bijuši 5 vadītāji, no 0,5 līdz 1 promilei - 2 vadītāji, no 1-1,5 promilēm 3 vadītāji, kā arī 3 vadītāji bijuši reibumā virs 1,5 promilēm. Nozīmīgi arī tas, ka 5 no transportlīdzekļu vadītājiem nebija nekāda veida vadīšanas tiesību.

Policijas ziņas