Par vēlu būs noplātīt rokas un grūtsirdīgi nopūsties

Pēdējo nedēļu laikā visā Vidzemes reģionā reģistrēti vairāki gadījumi, kad nesekmīgi mēģināts iekļūt garāžās vai šķūnīšos. Lai arī īpašniekiem nodarīti zaudējumi, jo sabojātas durvis vai ēkas, šie zaudējumi ir nesalīdzināmi mazāki nekā gadījumā, ja zaglim būtu izdevies ēkā iekļūt un nozagt tur novietotos darba instrumentus, automašīnu rezerves detaļas, dārza tehniku vai citas mantas. Tai pat laikā policijā turpina reģistrēt informāciju, ka vērtīgas mantas nozagtas, “brīvi piekļūstot”- saimnieki aizmirsuši aizslēgt šķūnīšu durvis, dārza tehniku, velosipēdus un citas mantas atstājuši zagļiem brīvi pieejamas mājas pagalmā. Uz policijas jautājumu par šādu bezatbildīgu rīcību, īpašnieki nereti atbild- “ tā mēs vienmēr esam darījuši” vai “es jau domāju, ka pie mums nav, ko zagt”. Vēl arvien aktuāla problēma ir īpašnieku nespēja zādzības gadījumā nosaukt identifikācijas numurus, aprakstīt nozagto mantu izskatu vai nosaukt īpašas pazīmes, kas nopietni apgrūtina nozagtās mantas atrašanu.

Tuvojas rudens. Dienas kļūst īsākas, naktis- garākas. Jau ierasts, ka šo visiem zināmo dabas parādību savā labā lieliski izmanto zagļi. Paļaujoties uz iedzīvotāju vieglprātību sava īpašuma aizsardzībā, zagļi no traktoriem un kombainiem, kas bez pieskatīšanas atstāti tīrumu vai mežu malās, noskrūvē vērtīgas detaļas un nolej degvielu, no māju pagalmiem, brīvi piekļūstot, nozog dārza tehniku, no šķūnīšiem- darba rīkus.

Veicot notikuma vietas apskati, policijai nereti nākas secināt- zādzība varēja nenotikt, ja īpašnieks būtu pievērsis vairāk uzmanību sava īpašuma aizsardzībai. Atgādinām dažas elementāras patiesības, kas neprasīs lielus ieguldījumus, bet, ļoti iespējams, liks zaglim iet Jūsu mājai “ar līkumu” vai vismaz nopietni papūlēties, lai piekļūtu vērtīgām mantām un tādējādi riskējot kļūt pamanītam.
1. Vienmēr pārliecinieties, vai mājas pagalmā nakts vai Jūsu prombūtnes laikā nav atstātas zagļiem viegli pieejamas mantas.
2. Nežēlojiet naudu izturīgu durvju un slēdzeņu iegādei.
3. Ja vien iespējams, māju pagalmos uzstādīt gaismas kustību sensorus.
4. Neatstāt tehniku brīvi pieejamu tīruma vai meža malā, bet vienoties ar tuvāko māju saimniekiem par atļauju novietot tehniku viņu mājas pagalmā vai nodrošināt apsardzi.
5. Pierakstīt instrumentu, velosipēdu un dārza tehnikas identifikācijas numurus, atstāt uz tiem sev vien zināmas zīmes- izveidot robiņus, iededzināt zīmes, atstāt uzlīmes un tamlīdzīgi.
6. Pirms novietot automašīnu stāvēšanai mājas pagalmā, pie veikala vai citviet, noteikti pārliecināties, vai automašīnas durvis ir aizslēgtas un atslēgas, kā tas nereti gadās, nav atstātas aizdedzē.

Brīdī, kad nonāksiet pie skaudrās apjausmas, ka Jūsu īpašums kļuvis par zagļu iekāres objektu, par vēlu būs noplātīt rokas un grūtsirdīgi nopūsties: “Mēs domājām, ka te nav, ko zagt” vai “ nav, kas zog”...

Policijas ziņas