Reidā četrās tirdzniecības vietās konstatē pārkāpumus 5

Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Prevencijas grupas vecākā inspektore Dace Jukāma informē, ka 31. oktobrī Alūksnes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektori devās kārtējā reidā, kura mērķis bija kontrolēt, kā pārdevēji ievēro aizliegumu tirgot alkoholu saturošus dzērienus un tabakas izstrādājumus personām, kas nav sasniegušas 18 gadu vecumu. Reida laikā pārbaudītas vairākas tirdzniecības vietas Alūksnē, Malienā,  Alsviķos un Māriņkalnā. Pārkāpumi konstatēti četrās no divdesmit vienas pārbaudītās tirdzniecības vietas, kurās tika veikti kontrolpirkumi.

Alkoholu saturoši dzērieni vai cigaretes nepilngadīgajiem jauniešiem tika pārdoti Alūksnē veikalos Torņa ielā, Pils ielā un Laurencenes ielā, kā arī Jaunalūksnes pagasta Kolberģī. Alūksnes iecirkņa vecākā inspektore Inese Paringa stāsta, ka, lai arī tirdzniecības vietās ir izvietoti paziņojumi par aizliegumu tirgot alkoholu un tabakas izstrādājumus personām, kas nav sasniegušas 18 gadu vecumu, pārdevējas turpina pārkāpt likuma prasību, kas uzliek par pienākumu pārliecināties par personas vecumu, prasot uzrādīt personu apliecinošu dokumentu. Pārdevējas spītīgi pauž nostāju, ka pircēja vecumu vērtē pēc ārējā izskata un izrāda neapmierinātību par policijas veiktajām aktivitātēm. (Te gan jāpiebilst,ka iedzīvotāji ne mazāku neapmierinātību izrāda par pusaudžiem, kas atrodas sabiedriskā vietā alkohola reibumā, un nekautrējas uzdot jautājumu- Kur tā policija skatās?!)

Par visiem konstatētajiem pārkāpumiem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli. Atgādinām, ka sods par šo pārkāpumu fiziskai personai (pārdevējai) ir no 200 līdz 250 latiem, juridiskai personai no 500 līdz 1000 latiem. Darbs tirdzniecības vietās turpināsies.

Komentāri 5

Rižā pārdevēja.

Jā,labi jau sanāk ka pārdevējai ir jāprasa dokomenti,bet pircējam līdz 25 gadu vecumam nav jāuzrāda.Kā tiek prasīti personu apliecinoši dokumenti šmurguļiem kam 19-23 piemēram tā tie sāk lamāties ar vārdiem ko paši diez vai izprot nozīmi un apkauno pārdevējas.Kas tad šīm personām nav likums jāpilda pret pārdevēju un nav jāuzrāda dokomenti,tikai jālamājās.Labāk lai policija skatās tos bomžus kas centrā klīts un pērk nepilngadīgajiem.

pirms 7 gadiem, 2013.11.01 15:11

...

heloviinaa visi kaiminju zenkji ar skukeem bija piesuukushies kaa blaktis - visi tiinji. Es taa arii prasu - johaidi, kuraa veikalaa jums tirgo alko ? Bet shie smejaas - kursh muljiis tad peer veikalaa, edz, pie tavas kaimin jienes dabuujam labu mantu un veel ciigas arii. Es nesaprotu kaapeec shiis vietas netiek likvideetas ? Lai tie pieaugushie nodzeraas, bet beernu tachu zheel, vinji tak mazpamazaam degradeejaas - kas tur izaugs, naakoshie mezhstraadnieki un paardeveejas, nekas labaaks.

pirms 7 gadiem, 2013.11.01 21:35

..

Tu par Apes ielas točku runā?

pirms 7 gadiem, 2013.11.02 20:41

Joņs

Tā alkohola tirzniecības regulēšana ir tikai MUĻĶĪBAS! Vai tiešām pieauguši, it kā gudri cilvēki, kuri izdod likumus to nesaprot?! Aizliegtais auglis ir vēl saldāks! To var dabūt kad un kur gribi! Toties kvalitatīvāku! Tas jau sen ir pierādījies! Tā ir AKSIOMA!!!

pirms 7 gadiem, 2013.11.01 22:03

Policijas ziņas