Sākoties pavasarim, strauji palielinās iereibušo velosipēdistu skaits

Aizvadītā mēnesī Vidzemē reģistrēti 30 gadījumi, kad velosipēda vadītāji ceļu satiksmē piedalījušies, esot alkoholisko dzērienu iespaidā. Ievērojams iereibušo velosipēdistu skaits reģistrēts arī Lieldienu brīvdienās - laika posmā no 13.aprīļa līdz 18.aprīlim pieķertas 25 personas, kas velosipēdu vadīja, atrodoties alkohola reibumā. Vienlaikus policijā konstatēts, ka lielākai daļai šo vadītāju nebija nekāda veida transporta līdzekļa vadīšanas tiesību.

VP Vidzemes reģiona pārvalde atgādina, ka alkohols un jebkāda veida transportlīdzekļa vadīšana ir divas nesavienojamas lietas, turklāt pieredze liecina, ka iereibis velosipēda vadītājs apdraud ne tikai pats savu veselību un dzīvību, bet arī rada draudus citiem ceļu satiksmes dalībniekiem. Nereti, velosipēda vadīšanai reibumā ir traģiskas sekas, pat letālas, tādēļ policija aicina rūpēties par savu un līdzcilvēku drošību, un nekādā gadījumā nesēsties pie velosipēda stūres alkohola reibumā.

Vienlaikus policija vērš uzmanību, ka ar velosipēdu drīkst piedalīties ceļu satiksmē, tikai tādā gadījumā, ja vadītājam ir transportlīdzekļa vadīšanas tiesības. Ja velosipēda vadītājs piedalās ceļu satiksmē bez atbilstošām vadīšanas tiesībām, tad saskaņā ar Administratīvo pārkāpumu kodeksu par šo pārkāpumu draud naudas sods no 7 līdz 30 euro. Tāpat likums nosaka, ka par transportlīdzekļa vadīšana alkohola reibumā vai narkotisko vai citu apreibinošo vielu ietekmē, ja izelpotā gaisa vai asins pārbaudē konstatētā alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 0,5 promiles, bet nepārsniedz 1,0 promili, tiek piemērots naudas sods velosipēda un mopēda vadītājam 40 euro apmērā, taču ja alkohola koncentrācija asinīs pārsniedz 1,0 promili, bet nepārsniedz 1,5 promiles, tiek piemērots 120 eiro nauda sods. Ja alkohola koncentrācija pārsniedz 1,5 promiles, tad velosipēda un mopēda vadītājam uzliek naudas sodu 170 eiro apmērā.

Neskatoties uz to, ka diennats tumšais laiks arvien kļūst īsāks, tas joprojām pastāv, tādēļ nedrīkst piemirst par savu un citu satiksmes dalībnieku drošību un, braucot diennakts tumšajā laikā vai nepietiekamas redzamības apstākļos, velosipēdam abos tā sānos, riteņu abās pusēs, jābūt aprīkotam ar gaismas atstarotājiem, priekšpusē jābūt aprīkotam ar baltu atstarotāju, bet aizmugurē ar sarkanu atstarotāju, kā arī priekšpusē jādeg baltas gaismas lukturim, bet aizmugurē – sarkanas gaismas lukturim. Ja lukturu nav vai tie nedarbojas, velosipēda vadītājam jābūt tērptam atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem.

Policijas ziņas