Valsts robežsardze pirmdien uz robežām un valsts iekšienē konstatējusi 29 likumpārkāpējus

Valsts robežsardze pirmdien uz ārējām robežām un valsts iekšienē konstatējusi 29 likumpārkāpējus, aģentūru LETA informēja Valsts robežsardze. Uz ārējām robežām konstatēti 14 robežpārkāpēji, piemēram, Pāternieku robežkontroles punktā konstatēts viens Latvijā ar kravas automašīnu ieceļojošs Ukrainas pilsonis ar viltotu Ukrainas transportlīdzekļa vadītāja apliecību. Par viltotu dokumentu izmantošanu sākts kriminālprocess.

Vakar ieceļošana Latvijā liegta diviem ārzemniekiem. Terehovas robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Ukrainas pilsonim, jo ārzemniekam nebija derīgas vīzas vai uzturēšanās atļaujas, savukārt lidostas "Rīga" robežkontroles punktā ieceļošana Latvijā liegta vienam Gruzijas pilsonim, jo ārzemnieks nevarēja pamatot savu ieceļošanas mērķi un apstākļus, kā arī viņam nebija pietiekamu iztikas līdzekļu Šengenas zonas valstu apmeklējumam. Abas personas atgrieztas uz izceļošanas valsti.

Pirmdien uzturēšanās nosacījumu pārkāpumi konstatēti pieciem ārzemniekiem. Savukārt veicot imigrācijas kontroles pasākumus valsts iekšienē, ieceļošanas vai uzturēšanās noteikumu pārkāpumi konstatēti vienam Igaunijas pilsonim.

Valsts robežsardze atgādina, ka no šodienas ir pārtraukti starptautiskie pasažieru pārvadājumi caur lidostām, ostām, ar autobusiem un dzelzceļa transportu, tāpat ir aizliegta personu pārvietošanās caur sauszemes robežšķērsošanas vietām uz Eiropas Savienības ārējās robežas, proti, uz Latvijas - Krievijas un Latvijas - Baltkrievijas valsts robežas.

Turpmāk uz ārkārtējās situācijas izsludināšanas laiku Latvijas - Krievijas un Latvijas - Baltkrievijas sauszemes robežšķērsošanas vietās - Terehovas, Grebņevas, Pāternieku, Silenes un Vientuļu robežkontroles punktos tiks atļauta ieceļošana Latvijas iedzīvotājiem un ārzemniekiem, kuru pastāvīgā dzīvesvieta ir Latvija.

Tāpat Krievijas un Baltkrievijas iedzīvotāji netraucēti varēs atgriezties mītnes zemē, šķērsojot sauszemes robežu robežšķērsošanas vietās uz Latvijas - Krievijas un Latvijas - Baltkrievijas valsts robežas.

Latvijas iedzīvotāju izceļošana uz Krieviju un Baltkrieviju ir aizliegta.

Ceļošanai Eiropas Savienības ietvaros no Latvijas puses nekādi ierobežojumi nav ieviesti, tomēr ceļotājiem jāņem vērā kaimiņvalstu noteiktie ceļošanas ierobežojumi. Par visa veida ceļošanas ierobežojumiem citās valstīs, tajā skaitā Latvijas kaimiņvalstīs, var sekot līdzi Ārlietu ministrijas mājaslapā.

Jau ziņots, ka no 13.marta līdz 14.aprīlim Latvijā saistībā ar Covid-19 vīrusu izsludināta ārkārtējā situācija, šajā laikā nosakot virkni ierobežojošu pasākumu ar mērķi ierobežot vīrusa izplatību.

Ārkārtējās situācijas laikā Valsts robežsardze pie Latvijas iekšējām robežām pastiprinātā režīmā veic imigrācijas kontroli.

Eiropas Savienības (ES) iekšējās robežas Latvijai ir ar Lietuvu un Igauniju. Imigrācijas kontrole nozīmē to, ka robežsargi ārzemniekiem pārbauda dokumentus, lai noskaidrotu, vai ārzemnieka uzturēšanās Latvijā ir likumīga.

Valsts robežsardze paziņojusi, ka tās rīcībā ir pietiekami daudz resursu, lai nepieciešamības gadījumā pastiprinātu Latvijas ārējās robežas uzraudzību, turklāt robežsardzes ieskatā riski nelikumīgai valsts ārējās robežas šķērsošanai ir mazinājušies.

Policijas ziņas