Video: Vidzemes reģionā soda pusaudzi – motorolleristu; Valsts policija atgādina – pārgalvībai uz ceļa ir augsta cena 3

Pirmdien, 27.aprīlī, Vidzemē kāds jaunietis vadīja motorolleru, braucot uz viena – aizmugurējā riteņa, tādējādi apdraudot citus ceļu satiksmes dalībniekus un savu veselību. Jaunietim noformēts administratīvā pārkāpuma protokols. Policija atgādina, ka šādi manevri nav atļauti un ir uzskatāmi par agresīvu braukšanu. Informē VP Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.
Līdz ar sauli un siltumu uz ceļiem palielinās mazāk aizsargāto ceļu satiksmes dalībnieku skaits. To skaitā ir arī mopēdisti un motociklisti, tāpēc visiem motorizēto transportlīdzekļu vadītājiem atgādinām, ka satiksmes drošības noteikumu ievērošana, maksimāla uzmanība un pareiza apģērba izvēle ir svarīgākie priekšnosacījumi, lai izvairītos no nepatīkamiem un sāpīgiem starpgadījumiem. 


Ņemot vērā, ka motociklistu  un mopēdistu sezona ir sākusies. Policija kā jau katru gadu kontrolēs iepriekšminēto transportlīdzekļu vadītājus, kas brauc bez ķiverēm vai bez derīgas tehniskās apskates. Tāpat uzmanība tiks pievērsta braukšanas ātruma pārkāpējiem.Jāteic, ka galvenie motobraucēju pieļautie pārkāpumi ir ātruma pārsniegšana un riskanta manevrēšana. Šogad Vidzemē no 1.janvāra līdz 28.aprīlim mopēdu vadītājiem noformēti jau 76 administratīvo pārkāpumu protokoli par ceļu satiksmes noteikumu pārkāpšanu, tostarp arī par atļautā braukšanas ātruma pārsniegšanu. Savukārt pie mopēda stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies 14 vadītāji.  Pērn šajā pašā laikā posmā noformēts 67 administratīvā pārkāpuma protokoli. Policija aicina motorizēto transportlīdzekļu vadītājus nebūt pārgalvīgiem un atcerēties, ka atļautā braukšanas ātruma pārsniegšana, kā arī citu ceļu satiksmes prasību neievērošana apdraud gan pašu, gan citu ceļu satiksmes dalībnieku drošību un veselību.


Kā norāda Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldes Patruļpolicijas nodaļas priekšnieks Jānis Lūks: "Motorizēto transportlīdzekļu vadītāji ir vieni no ceļu satiksmes neaizsargātajiem dalībniekiem, un situācijās, kad ceļu satiksmes negadījumā ir iesaistīts motociklists vai mopēdista vadītājs, gandrīz vienmēr smagākās traumas gūst tieši viņš", tādēļ Lūks aicina visus motociklistus  un mopēda vadītājus lieki neriskēt ar savām un galvenokārt apkārtējo cilvēku dzīvībām, demonstrējot sava motocikla maksimālo ātrumu vai pārgalvīgus trikus.


 Arī autovadītājiem ir jāpierod un jārēķinās ar faktu, ka bez viņiem uz ceļa atrodas arī citi pilntiesīgi satiksmes dalībnieki - motociklisti, mopēdisti, tāpat arī velosipēdisti.Brauksim droši un prātīgi!

Komentāri 3

maris992

Uzraut ratā nav māksla, vot lolaist ir jāmāk !

pirms gada, 2020.04.30 11:46

kurkulis13

Un ko Alūksnes kārtības policija dara? Katru vasaru šie rolleristi braukā bez jēgas pa Pils ielu, Pilssalu un citur arī uz pakaļējā rata, bet tas nevienam neinteresē. kaut gan pilns ar kameram. Neredz vai negrib redzēt. Izceļas viens ar melnu mopēdu otram dzeltens. Toties kādas skaistas atskaites varēja lasīt.

pirms gada, 2020.04.30 16:53

zile57

Saka, ka lielība naudu nemaksājot. Ceru, ka šoreiz maksās gan - soda nauda, skatlogs, rūcamais rīks arī iedauzīts... Veselīga mācība muļķim, kurš ne ar ko citu neprot izcelties.

pirms gada, 2020.05.04 11:04

Policijas ziņas