Vidzemē konstatēti 142 ar narkotikām saistīti nodarījumi

Augustā Vidzemes reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas biroja darbinieki tiesas sankcionētas kratīšanas laikā kāda vīrieša dzīvesvietā Smiltenes pagastā atraduši un izņēmuši 68 marihuānas stādus dažādās augšanas stadijās un apmēram

Uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 253. panta 1. daļas “Narkotisko vai psihotropo vielu neatļauta izgatavošana, iegādāšanās, glabāšana, pārvadāšana un neatļauta realizēšana” un nozīmētas ekspertīzes. Krimināllikumā par šo noziedzīgo nodarījumu paredzēta atbildība- brīvības atņemšana no diviem līdz astoņiem gadiem. Izmeklēšanas laikā noskaidrots, ka vīrietis ar šo “biznesu” nodarbojies vismaz divus gadus, marihuānu viņš audzējis pašpatēriņam un realizācijai. Iepriekš vīrietis nav bijis policijas redzeslokā un kriminālprocesā viņam piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.

Jūlija beigās un augusta sākumā Madonas iecirkņa Kriminālpolicijas darbinieki iepriekš uzsākta kriminālprocesa ietvaros veikuši kratīšanu trīs aizturēto 1993. un 1992. gadā dzimušu jauniešu dzīvesvietās. Noskaidrots, ka jaunieši jau ilgstoši lieto, audzē, glabā un realizē narkotiskās un psihotropās vielas. Kā pastāstīja Madonas iecirkņa kriminālpolicijas nodaļas priekšnieka vietniece Inga Randare, kratīšanas laikā atrastas un izņemtas narkotiskās vielas – 41,5 grami marihuānas un 21 augs, no kuriem viens augs bija marihuāna ar svaru 760 grami, bet 20 augi saturēja kanabisa komponentus, taču nav uzskatāmi par marihuānu. Visus šos augus jaunieši bija nolēmuši realizēt kā marihuānu. Personām piemērots ar brīvības atņemšanu nesaistīts drošības līdzeklis.  Izmeklēšana turpinās.

2013. gada laikā Vidzemes reģionā reģistrēta informācija par 142 gadījumiem, kad konstatēti dažādi ar narkotikām saistīti nodarījumi. 65 gadījumos ekspertīzes veikšanai, lai konstatētu narkotisko vielu klātbūtni organismā, personas nogādātas ārstniecības iestādē. Par visiem gadījumiem uzsākta administratīvā lietvedība, un, ja tiek konstatēts pārkāpums, sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli Pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 46 . panta. Sods par šo pārkāpumu ir brīdinājums vai naudas sods līdz 200 latiem un persona rakstveidā tiek brīdināta par kriminālatbildību, ja tā gada laikā pēc administratīvā soda uzlikšanas neatļauti iegādāsies, glabās vai lietos narkotiskās vai psihotropās vielas.

Policijas ziņas