Vidzemē policija izņem gandrīz 200 kilogramus marihuānas

Vidzemē, Salacgrīvas lauku teritorijā, kriminālpolicijas darbinieki atraduši un izņēmuši 176 kilogramus nežāvētas marihuānas un apmēram 20 kilogramus jau novāktas un daļēji izžāvētas aizliegtas narkotiskās vielas - marihuānas.

Marihuāna uzieta un atsavināta, veicot izmeklēšanu, pārbaudot operatīvo informāciju un veicot vairākas sankcionētas kratīšanas kādā iepriekš sāktā kriminālprocesā.

Izmeklēšanas gaitā vienā no sāktajiem kriminālprocesiem aizturēti divi 1983. un 1974.gadā dzimuši Salacgrīvas iedzīvotāji, no kuriem viens bijis izsludināts meklēšanā un kura meklēšanā aktīvi iesaistījusies sabiedrība, sniedzot policijai noderīgu informāciju par personas atrašanās vietu. Pēc aizturēšanas tiesa abiem vīriešiem piemērojusi drošības līdzekli - apcietinājumu.

Kriminālprocesā, kas par narkotisko vielu neatļautu audzēšanu, lietošanu un pārvadāšanu sākts septembra vidū, policija aizturējusi vēl divus 1984. un 1983.gadā dzimušus Salacgrīvas lauku teritorijas iedzīvotājus. Šajā gadījumā marihuāna, kuras kopējais svars ir vairāk nekā 20 kilogrami, bija jau novākta un daļēji izžāvēta.

Izmeklēšana uzsāktajā kriminālprocesā turpinās, policija turpina saņemt nozīmēto ekspertīžu rezultātus un tiek precizēti arī izņemtās  marihuānas apmēri.

Par narkotisko un psihotropo vielu neatļautu izgatavošanu, iegādāšanos, glabāšanu, pārvadāšanu un pārsūtīšanu realizācijas nolūkā un neatļautu realizēšanu, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vainīgajām personām paredzēts sods ar brīvības atņemšana uz laiku no trim līdz desmit gadiem, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas, un ar policijas kontroli uz laiku līdz trim gadiem.

Policijas ziņas