Vidzemē vairāki ceļu satiksmes negadījumi kuros cietuši gājēji

Aizvadītajā diennaktī Vidzemes reģiona pārvaldes apkalpojamā teritorijā ceļu satiksmes negadījumos cietuši vairāki gājēji. Piemēram, 29. janvārī  Smiltenes novadā, Smiltenes pagastā, kāds transportlīdzekļa vadītājs, vadot automašīnu, uzbrauca diviem gājējiem, kuri atradās uz ceļa braucamās daļas, bez jebkādiem atstarojošiem elementiem. Savukārt Valmierā, Raiņa ielā, kāds šoferītis, vadot automašīnu, uzbrauca gājējam, kurš šķērsoja ielu tam neparedzētā vietā. Kopumā ceļu satiksmes negadījumos cietušas trīs personas, kuras nogādātas medicīnas iestādē. Informē VP Vidzemes reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Zane Vaskāne.

Joprojām - tumsā gājēji, velo braucēji nav redzami
Valsts policijas statistika uzskatāmi rāda, ka neredzamie gājēji ir problēma. Lai arī katru gadu tiek runāts par nepieciešamību būt labi pamanāmiem, aizvien ir cilvēki, kuri joprojām uzskata, ka viņi jebkurā situācijā un jebkurā diennakts laikā uz ceļa ir redzami. Līdzīgi grēko arī velo­braucēji, kuri rada vēl lielāku bīstamību, pārvietojoties pa ielām un ceļiem bez apgaismes ierīcēm un vēl tumšā apģērbā. Ceļu satiksmes negadījumu, kuros iesaistīti velosipēdisti, netrūkst arī gaišajos gadalaikos, tagad tas kļūst vēl aktuālāk.
Lai gan ceļu satiksmes noteikumos minēts, ka diennakts tumšajā laikā, ja ceļš nav pietiekami un vienmērīgi apgaismots, gājējiem, kas atrodas uz brauktuves vai nomales, jābūt tērptiem atstarojošā vestē vai apģērbā ar labi redzamiem gaismu atstarojoša materiāla elementiem, cilvēkiem ir priekšstats, ka uz pilsētu tas neattiecas. Tomēr vēršam uzmanību, ka gan ārpus apdzīvotām vietām, gan pilsētvidē gājējiem jārūpējas par savu redzamību. Dažkārt arī uz apgaismota ceļa šoferiem grūti saskatīt gājējus, bet gaismu atstarojošie elementi vai vestes jau laikus signalizē vadītājam, ka ceļu satiksmē piedalās arī gājējs. Tāpat atgādinām gājējiem, šķērsojot ielu, pārliecināties, vai automašīnas vadītājs tevi redz un vai paspēs nobremzēt


66 gadījumi, kad vērsušies pēc palīdzības
Aizvadītajā diennaktī saņemta informācija par 66 gadījumiem, kad iedzīvotāji vērsušies pēc palīdzības policijā vai konstatēts, ka noticis noziedzīgs nodarījums. Reģistrēti 8 ceļu satiksmes negadījumi, kur divos no gadījumiem trīs cietušas personas. Pie transportlīdzekļu stūres, alkoholisko dzērienu iespaidā, sēdušies divi automašīnu vadītāji. Noformēti 81 administratīvā pārkāpuma protokoli ceļu satiksmes jomā, no kuriem 43 bija par atļautā ātruma pārsniegšanu.

Policijas ziņas