Vidzemes reģionā reģistrēti 304 ceļu satiksmes negadījumi, kuros iesaistīt dzīvnieki – VP aicina būt vērīgiem

Ritot vasarai, Valsts policijas Vidzemes reģiona pārvaldē tiek konstatēti arvien vairāk gadījumu, kad autovadītāji cieš ceļu satiksmes negadījumos, kuros notikusi sadursme ar dzīvniekiem. Aizvadītajās brīvdienās, laika posmā no 7.jūlija līdz 10.jūlijam, reģistrēti 11 negadījumi, kuros iesaistīti meža dzīvnieki. Kopumā, aizvadītajā pusgadā saņemta informācija par 304 gadījumiem, kad transportlīdzekļu vadītāji saskrējušies ar dzīvniekiem. Diemžēl septiņos no gadījumiem bija arī cietušas personas.

Kā vienu no piemēriem var minēt 10.jūlija atgadījumu, kad pulksten 04:30 Salacgrīvas novadā, Liepupes pagastā, autoceļa A1 53 kilometrā, 1951.gadā dzimis vīrietis uzbrauca uz ceļa braucamās daļas izskrējušam meža dzīvniekam - alnim. Vīrietis cieta ceļu satiksmes negadījumā un nogādāts tuvākajā ārstniecības iestādē ar dažādām traumām.

Valsts policija atgādina, ka par šādām sadursmēm ir jāziņo! Saņemtā informācija tiek nodota attiecīgajiem dienestiem, kuri nepieciešamības gadījumā sniedz palīdzību notriektajam dzīvniekam vai arī utilizē to. Šādi tiek mazināta iespēja, ka citi autovadītāji cieš ceļus satiksmes negadījumā, nepamanot notriekto dzīvnieku.

Atgādinām arī, ka dzīvniekus nedrīkst aizvest no negadījuma vietas.

Lai izvairītos no šādām situācijām jāievēro attiecīgās ceļa zīmes un jāsamazina braukšanas ātrums, ja ceļmalā pamanīti dzīvnieki.

Sargāsim sevi un savus spēkratus!

Policijas ziņas