Policisti ar arodbiedrību pārrunā problēmas 4

Pagājušajā ceturtdienā Alūksnes policijas pārvaldē viesojās Neatkarīgās policistu arodbiedrības priekšsēdētājs Armands Augustāns un viņa vietnieks Andrejs Melngalvis. Lai gan uz tikšanos ieradās vien 11 policisti, tikšanās mērķis nemainījās – apzināt problēmas reģionu policijas iecirkņos un spriest par iespējamajiem risinājumiem.

A.Augustāns jau tikšanās sākumā norādīja, ka lielākoties iecirkņos ir līdzīgas problēmas, tomēr reizēm izkristalizējās tikai kāda konkrētā iecirkņa problēma. “Zinot problēmas, arodbiedrības palīdz, aizstāv un risina. Var minēt daudz gadījumu, kad ar arodbiedrības atbalstu lietas ir nokārtojušās par labu ierēdņiem. Risināmo problēmu ir daudz, strādājam aktīvi un ne mirkli nav bijis tā, ka nebūtu ko risināt,” saka A.Augustāns. Arī tikšanās ar alūksniešiem nesa pozitīvus augļus un policisti izvirzīja vairākas būtiskas problēmas. 
Negrib dežūrdaļas optimizācijuKā pirmā risināmā būtu darbinieku skaita trūkums. “Noziegumu skaits arvien palielinās, darba mazāk nepaliek, bet darbinieku skaits tiek samazināts, tāpēc ir grūti izpildīt funkcijas. Piemēram, atvaļināto policistu un to, kas no darba aiziet pēc pašu vēlēšanās, vietā netika pieņemti jauni darbinieki,” stāsta A.Augustāns. Tāpat arī tikšanās laikā izskanēja bažas par gaidāmo dežūrdaļas optimizāciju, kas, visticamāk, būs neefektīva, radīs jaunas jukas un būs papildu darbs, par ko nemaksās. “No vadības ir ierosinājums, ka dežūrdaļas vietā jāveido atbalsta punkti. Dežūrdaļas kā tādas te uz vietas nebūs, zvanus pāradresēs.  Norīkotie policijas darbinieki strādās visu diennakti, respektīvi, katrs policists reizi mēnesī šādi strādās vienu dienu. Tas, mūsuprāt, nav pareizi, jo katrs nevar strādāt dežūrdaļā un nostrādāt diennakti no vietas ir grūti,” pauda policijas pārvaldes priekšnieks Ilmārs Hamanis. Šobrīd lēmums par optimizāciju nav pieņemts, tāpēc arodbiedrība ir gatava uzsākt cīņu, lai tas tā arī netiktu novests līdz realizācijai dzīvē. 
Biedru būs vairākPolicisti ar arodbiedrību pārrunāja arī sadzīviskus jautājumus, galvenokārt bažas izskanēja par atalgojumu, formas tērpiem, sociālajām garantijām un nevienlīdzības principu bezmaksas ārstēšanā. Neatkarīgās policistu arodbiedrības padomes loceklis, Alūksnes komitejas vadītājs Ēriks Gross prognozē, ka līdz ar gaidāmajām pārmaiņām policijas darbā pieaugs arī arodbiedrības biedru skaits.  “Katram pašam jāizvērtē, būt biedram vai ne, bet jebkurā gadījumā – slikti tas nebūs. Arodbiedrība aizstāv savus biedrus un lūko, lai likums tiktu ievērots no abām pusēm – gan no ierēdņiem, gan no valsts,” saka Ē.Gross.

Komentāri 4

.......

Siem lideriem katru menesi jamaksa, bet ko vini dara? Atdeves nav nekadas.Ja jau butu labi policisti bijusi, tad ari turpinatu darbu.

pirms 11 gadiem, 2010.02.23 10:44

Stājieties vien, lai nodrošinātu priekšstāvjiem labāku dzīvi. Neko jau daudz viņi nepanāk, tikai pilda savas kabatas no jūsu maksājumiem.
Ja Augustans bija slikts policists, kā var būt labs jūsu interešu pārstāvis?

pirms 11 gadiem, 2010.02.23 10:26

viedoklis-2

es ne tikai sievais, bet ari berniem liksu staties arodbiedriba

pirms 11 gadiem, 2010.02.23 09:14

Viedoklis

Paldies arodbiedrībai, kas spēja īsā laikā no dibināšanas apgūt cīņas un aizstāvības paņēmienus. Ja nebūtu arodbiedrības, tad diez zina, kas vispār ar mums visiem notiktu. Žēl, ka vēl daudzi mani kolēģi to nesaprot un arodbiedrībā stājas tikai tad, kad jau gailis knābā paka-lā.
Domāju, ka mēs varētu kopīgiem spēkiem daudz ko vairāk panākt. Tāpēc jau tuvākā laikā likšu savai sievai arī iestāties arodbiedrībā.

pirms 11 gadiem, 2010.02.22 23:41

Vietējās ziņas