Policisti svin profesionālos svētkus 2

Valsts policija šodien svin profesionālos svētkus, atskatoties uz aizvadītajā gadā paveikto un suminot labākos darbiniekus. Šodien uz Valmieru pēc Valsts policijas apbalvojuma – krūšu nozīmes “Par cītību policijā” dosies arī Vidzemes reģionālās pārvaldes Kārtības policijas biroja Patruļpolicijas nodaļas Satiksmes uzraudzības rotas jaunākais inspektors virsniekvietnieks Agris Drīlis (attēlā). Par priekšzīmīgu dienestu un augstiem darba rezultātiem ar Valsts policijas Goda rakstu apbalvos arī Alūksnes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektoru leitnantu Edgaru Mihailovu, bet Pateicību izteiks Alūksnes iecirkņa Kriminālpolicijas nodaļas inspektoram virsleitnantam Renāram Cepurniekam.

Agris Drīlis iekšlietu sistēmā strādā jau 23 gadus – divi gadi pavadīti dienestā Gruzijā, bet 21 gads – ceļu policijā Alūksnē. Šo gadu laikā no seržanta uzdienējis par virsniekvietnieku, iepazinis autovadītājus paaudzēs, kur šoferis ir vectēvs, tēvs un mazdēls. A.Drīlis vērtē – agrāk strādāt ceļu policijā bija vienkāršāk, jo iedzīvotāju bija vairāk, bet transportlīdzekļi galvenokārt piederēja valstij. Turklāt katram rajonam bija noteiktas savas valsts numura zīmes. “Jau pēc tām varējām pateikt, no kura rajona auto ir. Tas ļoti atviegloja policistu darbu. Tagad mainījusies sodu sistēma, kas ir kļuvusi ļoti barga, un ceļu satiksmes noteikumi. Piemēram, agrāk par braukšanu bez autovadītāja apliecības sods bija līdz 20 latiem, tagad – no 200 latiem,” saka A.Drīlis.

Jautāts, vai policista profesija ir prestiža, A.Drīlis smaida. “Agrāk bija viena partija un milicija, bet tagad – šausminoša demokrātija, pat anarhija. Cilvēki ir ieslīguši galējībās un uzskata, ka viņiem ir tikai tiesības, nevis pienākumi. Piemēram, ceļu policists ir fiksējis pārkāpumu – pat nofilmējis! - tāpat atsevišķi cilvēki to apstrīd, izmanto labu advokātu pakalpojumus, lai tikai atrunātos. Sanāk, policists ir vainīgs, ka apturējis autovadītāju – tas nav pareizi,” secina A.Drīlis. Viņš ironizē – tagad valstī visprestižākā profesija ir Saeimas deputāts – ne par ko nav jāatbild, bet liela alga garantēta. “Kurā vietā pie pašreizējās valdības ierindojas policists? Turpat, kur pārējie strādnieki! Valsts nicinošā attieksme tagad jebkuram sagandē darba sparu. Tagad valstī daudzās lietās kritērijs ir iedzīvotāju skaits, bet – arī ciems ar 100 iedzīvotājiem ir teritorija, kas policistam regulāri jāuzmana,” saka A.Drīlis.

Viņš uzteic Alūksnes un Apes novadu iedzīvotājus, kas vienmēr ir atsaucīgi, ja policijai vajag palīdzību. “Ceļu policistam uzreiz ir jāiedziļinās katra negadījuma izpētē, turklāt jādara tas operatīvi, nevis mēnešiem ilgi, un uzreiz jāpieņem lēmums. Pašlaik gribētos vērst iedzīvotāju uzmanību noteikti lietot atstarotājus, bet, pirms šķērsot gājēju pāreju – pārliecināties, vai autovadītājs patiesi pagūs nobremzēt,” norāda A.Drīlis. Viņš negatīvi vērtē valstī iecerēto – noteikt laiku, cik ātri uz kādas pakāpes notikumu policijai jāierodas. “Tādu sistēmu var ieviest tikai lielākajās pilsētās, kur vienlaikus strādā vairākas ekipāžas un uz izsaukumu aizbrauc tuvākā. Lauku rajonos to fiziski nevar izdarīt,” pārliecināts A.Drīlis.

Komentāri 2

feiss

to ceturtdaļmilicim.

Kur ir pierādījumi taviem apgalvojumiem? Lūdzu, konkrētas personas, kad, kur, ko darīja? Ja brauc dzērumā, kurš, kad, pa kuru ceļu, cikos, brauc vai brauca ? Kurš, kad cikos runāja vai runā pa mobilo? Kurš, kad, cikos, kur nepārādīja pagriezienu? Kurš nav apstājies pie STPO zīmes? U.t.t un tā joprojām.
Zini, ceturtdaļmilici, tā alūksniešu tukšā muldēšana un citu ap kakāš..... sen jau ir piegriezusies.
Ņem un darī. Tā arī līdz veselam milicim neesi izaudzis. Tāpēc arī te skricelē bezjēdzīgus tekstus.

pirms 10 gadiem, 2010.12.02 23:59

ceturdaļmilicis

Kad beidzot pilsētā ievedīsiet kārtību?
1.Pagriezienus nerāda!
2.Braucot pa mobilo runā gandrīz katrs!
3.Pie Stop zīmēm nestājās!
4.Brauc dzērumā!
5.Ātruma pārsniekšana CP draugiem,paziņām ierasta lieta !

pirms 10 gadiem, 2010.12.02 15:42

Vietējās ziņas