Pošas ikgadējai akcijai „Muzeju nakts”

Sestdien, 15.maijā, notiks starptautiskā akcija „Muzeju nakts”, kas tiek rīkota jau sesto reizi pēc kārtas un ir īpaša ar to, ka tajā muzeju apskate un dalība pasākumos ir bez maksas. Ar savu piedāvājumu akcijā iesaistīsies arī Alūksnes un Apes novadu muzeji, kas savas aktivitātes pielāgojuši akcijas kopējam moto „Par tīru pasauli!”.

Visplašāko aktivitāšu klāstu „Muzeju naktī” piedāvās Alūksne. Akcijas laikā apmeklētājus gaidīs pieci muzeji: Ernsta Glika Bībeles muzejs, dabas muzejs „Vides labirints”, A.Misiņa medicīnas vēstures muzejs, kā arī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas skolas muzejs un Alūksnes muzejs. Pēdējie divi līdztekus muzeja ekspozīciju apskatei piedāvās arī īpaši „Muzeju naktij” veidotas aktivitātes.

Pārbaudīs zināšanas par pilsētu
Ģimnāzijā no pulksten 20.00 līdz 22.00 apmeklētājus sagaidīs bijušais skolas direktors Gunārs Stradiņš un skolotāja Ilona Riekstiņa, kas iepazīstinās ar ģimnāzijas simtgadei veltītu ekspozīciju.
Pie Alūksnes Jaunās pils notiks pasākums „Tīra manta”, kura laikā varēs vērot jauniešu tērpu skati un šovu ar skaņas, ritma, kustības un gaismas elementiem. Alūksnes muzeja apmeklētāji būs aicināti piedalīties izstādes „Senču istaba” atklāšanā, kā arī iesaistīties tautas lietišķās mākslas studijas „Kalme” dalībnieču meistardarbnīcās.
Ar savu piedāvājumu akcijā iesaistīsies arī Tūrisma informācijas centrs. Sākot no pulksten 18.00, pasākuma dalībniekiem tiks piedāvātas stundu ilgas ekskursijas pa Alūksni. Savukārt pulksten 17.30 notiks orientēšanās spēle, kuras dalībnieki varēs sacensties zināšanās par tūrisma objektiem Alūksnē.

Mācīs senču tikumus
Ārpus pilsētas par akcijas dalībniekiem kļuvis Jaunlaicenes muižas muzejs, Bejas novadpētniecības centrs un Kalncempju pagasta Viktora Ķirpa Ates muzejs. Kalncempjos apmeklētāji tiks gaidīti laikā no pulksten 10.00 līdz 16.00, ļaujot bez maksas apskatīt muzeja pastāvīgo piedāvājumu, kā arī pilnīgi jaunu izstādi „Nākat jel raudzīties, kas meitiņas pūriņā..”.
Bejas novadpētniecības centrā „Muzeju nakts” sāksies ar Baltinavas pagasta dramatiskā kolektīva izrādi „Sievasmātes senču laiki”. Pulksten 21.00 pie novadpētniecības centra varēs iepazīt latvisko dzīvesziņu caur dziesmām un dejām, pēc kurām sekos izglītojošas un izklaidējošas darbošanās. Stundu pirms pusnakts tiks rādīta dokumentālā filma „Malienas muzikanti”, bet pasākums beigsies ar jaunā iluzionista Vernera Roberta Kalēja priekšnesumiem un gaismas brīnumiem.
Savukārt Jaunlaicenē „Muzeju naktī” tiks apgūti senču tikumi, kā dzīvot tīrā un zaļā pasaulē. Starp šīm gudrībām būs maizes cepšana, stabuļu maukšana, pastalu darināšana un citas interesantas lietas, kas savulaik piekoptas.

Sportos un spēlēs kārtis
Apes novadā par akcijas dalībniekiem kļuvusi Gaujiena un Trapene. Trapenē pasākumu klāstu iesāks Mātes dienai veltīts koncerts, Trapenes tautas namā. Stundu vēlāk būs iespēja noskatīties filmu „Nekad nesaki nekad”, bet pēc tam visi būs aicināti uz muzeju, kur varēs apskatīt Gaujienas foto kursu absolventu un Ilzes Kalves darbu izstādi, kā arī Uģa Jūga monētu kolekciju.
Gaujienā „Muzeju nakts” aktivitātes sāksies pulksten 20.00 pie Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolas. Tur varēs noskatīties pagasta amatierteātra jaunāko iestudējumu, noklausīties Apes jauktā kora koncertu, pēc kura sekos tradicionālās sporta aktivitātes, kāršu spēle un zivju zupas ēšana.

Vairāk informācijas par visām aktivitātēm un to norišu laikiem var uzzināt portālā www.aluksniesiem.lv sadaļā „Muzeju nakts ”.

Vietējās ziņas