Pošas uz izstādi “Balttour 2010”

Nedēļas nogalē Alūksnes un Apes novadu tūrisma darba speciālisti dosies uz Rīgu, kur piedalīsies starptautiskajā tūrisma izstādē “Balttour 2010”. Kaut gan šoreiz pašmāju tūrisma piedāvājums netiks prezentēts atsevišķos stendos, bet gan kopējā Vidzemes stendā, izstādes vajadzībām tapuši vairāki jauni bukleti un padomāts arī par aktivitātēm apmeklētājiem.

“Izstādes izmaksas joprojām saglabājušās diezgan lielas. Rezultātā iespēja startēt kopējā stendā ar pārējām Vidzemes pašvaldībām šobrīd uzskatāma par labāko variantu, ko mēs varējām izvēlēties,” uzskata Alūksnes novada pašvaldības Tūrisma informācijas centra vadītāja Kristīne Vimba.  Vidzemes stendā apvienojušies projekta “Ar velo pa Vidzemi un Dienvidigauniju” sadarbības partneri. Lai reklamētu vēl tapšanas procesā esošo velomaršrutu, tapis atsevišķs buklets, kurā informācija lasāma arī par tām Alūksnes un Apes novadu teritorijām, caur kurām maršruts vīsies.
Piedāvās jaunos novadu bukletusBez šī bukleta abi novadi sagatavojuši paši savus informatīvos materiālus, kuros apkopota aktuālākā informācija par tūrisma apskates objektiem, atpūtas iespējām un naktsmītnēm. Apes novada bukletā papildus iekļauts gada pasākumu plāns. Lai bukletu varētu izmantot arī nākamajā gadā, Apes Tūrisma informācijas centra speciāliste Astra Binde atklāj, ka tajā uzsvars likts uz tradicionālajiem pasākumiem, neminot konkrētus datumus, bet gan norādot mēnesi, kad tie parasti tiek rīkoti.Par Alūksnes novada sporta un kultūras pasākumu plānu top atsevišķs informatīvais materiāls, par kuru iepriekšējos gados izrādīta liela interese. K.Vimba norāda, ka atsevišķs buklets sagatavots arī par pilsētas tūrisma piedāvājumu, jo daļu potenciālo viesu interesē tieši Alūksne, nevis viss novads.
Varēs iegūt bezmaksas muzeju apmeklējumu“Ja izstādes pirmajos gados cilvēki nāca un ņēma pretī visu pēc kārtas, tad tagad esam izauguši no šīs stadijas: viņi jau konkrēti zina, kas viņus interesē un ko viņi grib. Informatīvie materiāli kalpo tikai par ieskatu aktuālajā piedāvājumā, lai pie stenda stāvošie cilvēki varētu sniegt plašāku informāciju par tām sadaļām, kas apmeklētāju saista visvairāk,” saka Alūksnes Tūrisma informācijas centra vadītāja. Ikviens apmeklētājs saņems īpašus kuponus, kuros būs Tūrisma informācijas centra kontaktinformācija, bet atsevišķu kuponu īpašnieki tiks pie iespējas apmeklēt novada muzejus par brīvu.

Vietējās ziņas