Posta mājas pagalmu 11

“Alūksnes Ziņu” redakcijā vērsās izmisusi alūksniete Nadežda Gercena, lai palīdzētu atrisināt problēmu ar pagalma postītājiem. Sākoties jaunajam mācību gadam viņas pagalmā vakara stundās nedarbus sastrādā pagaidām vēl nenoskaidrotas personas.

N.Gercena stāsta, ka jau vairākas dienas pēc pulksten septiņiem vakarā viņas pagalmā, Raiņa bulvārī 18, mēdz iegriezties cilvēki, kas tīšām posta rotaļu mājiņu. “Mājiņu ar šūpolēm un slidkalniņu manam mazbērnam uzdāvināja viens no vecākiem, kas strādā Īrijā. Šāds dāvinājums maksā apmēram 500 latus un ir žēl noskatīties kā kāds to posta,” stāsta Nadežda. Viņa atklāj, ka pērnajā nedēļā tika noņemtas un akā iemestas plastmasas šūpoles. Uzstādījuši jaunas, bet arī tām postītāji jau paguvuši pārdedzināt virvi. “Viņi šeit tusējas, smēķē un tepat izmet izsmēķus. Nav kauna arī  mājiņā nokārtot dabiskās vajadzības un atstāt čupiņas,” ir šokēta mājas saimniece.

Vainīgo atrast ir gandrīz neiespējami

Sākumā Nadežda šajās darbībās vainojusi vakarskolas skolēnus, jo skola atrodas pāri ceļam. Tomēr viņai negribas ticēt, ka vidējo izglītību apgūstošie skolēni spētu rīkoties tik cūcīgi. Varbūt vainīgi ir kādi no kaimiņu bērniem, bet pierādīt nevar, jo aiz rokas neviens nav pieķerts. Tam piekrīt arī Alūksnes pilsētas pašvaldības policists Gints Teterovskis. “Pie šiem apstākļiem un paskaidrojumiem ir grūti atrast vainīgos. Postītājs nav ne redzēts, nav pat nekādu pazīmju, nav konkrētā notikuma laika. Ir pat grūti kaut ko iesākt meklēt. Ja izdotos atrast vainīgo, varētu sakut pie atbildības par sīko huligānismu, sabiedriskās kārtības traucēšanu un piesperies naudas sodu no 50 līdz 250 latiem vai administratīvo arestu līdz 15 diennaktīm,” saka G.Teterovskis un atzīst, ka šī nav publiska vieta, bet tusēties te arī nevar nākt, jo šis tomēr ir mājas pagalms.

Pagalms jāsargā pašiem

Saprotams, ka policija katru mājas pagalmu nevar apsargāt, tāpēc pašiem saimniekiem vajadzētu veikt visus iespējamos drošības pasākumus – ierīkot žogu, uzstādīt sensoru lampas, kas ieslēdzas jūtot kustību. Tas, iespējams, postītājus iebiedētu. Līdz šim mājas saimniece savu pagalmu nav kā īpaši uzraudzījusi, jo mājās darāmi arī ikdienas darbi. Tomēr turpmāk kārtību savā sētā raudzīs pastiprināti. Pašvaldības policija šo vietu  apsekos atkārtoti un sekos līdzi turpmākajiem notikumiem. G.Teterovskis vien norāda, ka līdzīgas problēmas ir arī citviet Alūksnē un valstī kopumā.

Komentāri 11

...

Apelsīn,tādas lietas tiek ieaudzinātas ģimenē jau bērnībā.Tādēļ nav jāceļ sēta apkārt.

pirms 12 gadiem, 2008.11.13 22:01

GR

Vajag vairak sabiedrisko mazmājiņu, lai nabaga cilvēkiem nav janokartojas privatos rotalu laukumos.

pirms 13 gadiem, 2008.09.25 17:34

Apelsins

Bet saja gadijuma tante zinoja tikai nakosaja diena. Protams, neviens jau ari pa nakti nesedes un nedezures.

pirms 13 gadiem, 2008.09.23 17:25

vietējais

Ja ģimenē nav vīrieša spēka gados vai vismaz kārtīga suņa, tādu apdzērušos baru nemaz nebūs tik viegli patriekt. Jādežūrē policijai tur tiešām nav, bet pēc saimnieka zvana atbraukt tomēr vajadzētu. Protams, ja viņš demolētājus pamana...

pirms 13 gadiem, 2008.09.23 15:24

Apelsins

Policijai nav jādežūrē māju privātpagalmos.

Un tai mājai pat nav sētas un tad brīnas, ka klīstoši jaunieši izdomā tur patusēt. Pašiem saimniekiem savs pagalms jāpieskata.

pirms 13 gadiem, 2008.09.23 09:11

zita

bet nu policija ari varetu stradat vairak un citigak

pirms 13 gadiem, 2008.09.22 21:17

ja, vienkarsi ir cilveki un ir degenerati, pedejo diemzel paliek aizvien vairak

pirms 13 gadiem, 2008.09.22 21:15

Lizaka

un kam jāsargā Pils ielas 36, Pils ielas 34 un Ganību ielas 1 pagalms? arī tur pēdējās nedēļas laikā notiek dīvainas lietas

pirms 13 gadiem, 2008.09.20 21:10

Kārlis

Nožēlojami...:( pretīgi paliek lasot...

pirms 13 gadiem, 2008.09.20 20:50

Vietējās ziņas