Prasa nepalielināt nodokli siltumenerģijai 3

Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācija nākusi klajā ar iniciatīvu vākt iedzīvotāju parakstus, lai siltumapgādei valstī tiktu saglabāta samazināta pievienotās vērtības nodokļa likme 10 procentu apmērā.

Diemžēl SIA “Alūksnes nami” pagaidām neatbalsta šo iniciatīvu, vācot iedzīvotāju parakstus.

“Cilvēkiem jau šobrīd ir grūti norēķināties par siltumenerģiju, tāpēc nebūtu prātīgi vēl palielināt pievienotās vērtības nodokli siltumapgādei. Lai gan iedzīvotāji cenšas maksāt, ir daudz parādnieku,” atzīst SIA “Alūksnes nami” valdes loceklis Mihails Kosinovs.
Viņš norāda, ka uzņēmums nav saņēmis informāciju par parakstu vākšanas iniciatīvu. Parakstu vākšanu ir paredzēts turpināt līdz šīs nedēļas beigām. Pēc tam tos iesniegs Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociācijai. Vakar arī Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības rīkotajā piketā pie valdības ēkas tika izvirzītas prasības saglabāt 10 procentu PVN siltumenerģijai, kā arī elektroenerģijai un medikamentiem. Valdība ir paredzējusi izmaiņas pievienotās vērtības nodokļa likmēs. Nodokļa pamatlikmi ir iecerēts palielināt no 21 līdz 22 procentiem, bet samazināto likmi – no 10 līdz 12 procentiem. Latvijas Pašvaldību savienības priekšsēdis Andris Jaunsleinis 1.decembrī tiksies ar premjeru Valdi Dombrovski un finanšu ministru Andri Vilku, lai pārrunātu budžeta projekta ietekmi uz pašvaldībām un iedzīvotājiem.

Komentāri 3

KK

Es arī skatījos TV raidījumu un neticēju savām acīm - kāds pārsvars balsoja, ka valdība visu dara pareizi !!!!!! Kamēr īri (kuri dzīvo daudz treknāk) iziet ielās, protestējot pret aizņemšanos no valūtas fonda, mēs kā vucani tik liecam galviņas uz kaušanu. Tā mūs ir slaukuši un slauks mūžīgi mūžos...

pirms 10 gadiem, 2010.11.28 07:44

Tagad skatos TV raidījumu un tur aptaujā cilvēki ATBALSTA šādu budžeta veidošanu!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.26 21:23

Redz, kādi gudrinieki! Negrib maksāt lielākus nodokļus. Premjers, finanšu ministrija un visa Vienotība gandrīz garu izlaizdami ar pēdējiem spēkiem pūlas, lai izpildītu valūtas fonda un aiz viņiem stāvošo pasaules naudasmaisu prasības, bet mūsējie skopuļi negrib maksāt. Tauta vēlēšanās viennozīmīgi atbalstīja Vienotību un Dombrovski, tātad izteica gatavību kaut badā mirstot, bet budžetu konsolidēt. Tikai daži Alūksnes gauneri nekādi negrib maksāt!

pirms 10 gadiem, 2010.11.26 21:21

Vietējās ziņas