Prasa papildu štatu 2

Pamatojoties uz lielo darba apjomu, Alūksnes novada bāriņtiesas vadītāja Rita Nīkrence vērsusies pašvaldībā ar iesniegumu, prasot piešķirt papildu štata vietu.

Skatot šo jautājumu Finanšu komitejā, R.Nīkrence norādīja - valstī uz 1500 iedzīvotājiem vajadzētu vienu bāriņtiesas locekli, bet mūsu novadā tie ir 3289 iedzīvotāji uz vienu locekli.

"Pagastos darbus varam pagūt, bet dokumentu aprite notiek caur centru Alūksnē un ir tik apjomīga, ka nevaram visu pagūt. Salīdzinājumam: ja agrāk katru gadu Alūksnes pilsētas bāriņtiesa pieņēma 30-40 lēmumus, tad šā gada 8 mēnešos mums jau ir 87 lēmumi. Pašlaik vienam cilvēkam ir jāpagūst arhivāra un lietveža darbs, tādēļ nespējam nodrošināt dokumentu apriti," skaidro R.Nīkrence.

Viņa norāda, ka bāriņtiesa arī vairs nevar piesaistīt darbinieku, izmantojot Nodarbinātības Valsts aģentūras projektus. Deputāts Laimonis Sīpols vēlējās zināt, cik katrā pagastā bāriņtiesas loceklim ir liels darba apjoms, ko R.Nīkrencei jāsagatavo līdz novada domes augusta sēdei, kur lems par papildus štata vietas iedalīšanu.

Komentāri 2

nn

Tiesam lai strada pilnu slodzi, pilnas 8 stundas un nebus problemu. Algas ir lielas un tapec alga ir janopelna

pirms 10 gadiem, 2010.08.25 09:38

Maija

ja šitie visi vadītāji saprastu ka vasts iestādēs jāstrādā tikpat daudz cik strādā privātuzņēmējs lai noturētu savu bizesu,jo tam nav no kā lūgt palīdzību ,tad varbūt mums vieiem būtu labāk..

pirms 10 gadiem, 2010.08.25 08:57

Vietējās ziņas