Profesijas izvēles priekšā 9

No 13. līdz 17.oktobrim Alūksnes novada skolās un Apes novada Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolā liela uzmanība tiks pievērsta karjeras izglītībai, organizējot Karjeras nedēļu “Es būšu... Vai zini, kas būsi Tu?”. Diāna Lozko


Iespējas atgriezties un strādāt Alūksnē

Valsts izglītības attīstības aģentūra šo iniciatīvu realizē sadarbībā ar 15 Latvijas pilsētu un novadu pašvaldībām un to izglītības pārvaldēm. Alūksnes novadā Karjeras nedēļas programmu sagatavo un tās norisi koordinē Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas direktores vietniece Lolita Vanaga. Karjeras nedēļas norisei sagatavota daudzveidīga programma gan kopēji visam novadam, gan katrā skolā atsevišķi.

“Karjeras nedēļu atklāsim ar paneļdiskusiju, kurā dažādu iestāžu pārstāvji un jaunieši diskutēs, kā rosināt jauniešus domāt par savlaicīgu savas karjeras veidošanu, kādu atbalstu sniegt, lai palīdzētu jauniešiem izzināt savas karjeras iespējas, kādas ir prasmes, ko augstu vērtē darba devējs un kādas ir iespējas jauniešiem pēc studijām atgriezties un strādāt Alūksnē. Diskusija notiks Alūksnes Bērnu un jauniešu centrā 13.oktobrī pulksten 14.00 un uz to ir aicināti visi interesenti,” informē L.Vanaga.


Iepazīt dažādas izglītības iestādes

Novada skolēniem Karjeras nedēļas laikā tiek piedāvātas iespējas iepazīt arī dažādas izglītības iestādes – Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāziju, Alūksnes novada vidusskolu, Alsviķu arodskolu, profesionālās pilnveides skolas, Alūksnes Bērnu un jauniešu centru, kā arī Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas augstskolas filiāli.

“Aicinu 14.oktobrī klātienē ielūkoties augstskolas Alūksnes filiāles telpās, satikt pasniedzējus un studentus, piedalīties lekcijās, bet 17.oktobrī no pulksten 11.30 būs iespēja aprunāties ar Latvijā pieprasītāko augstskolu pārstāvjiem, kas būs ieradušies ģimnāzijā uz izstādi „Tavu iespēju diena”,” uzsver L.Vanaga.

Rīgas Pedagoģijas un izglītības vadības akadēmijas augstskolas Alūksnes filiāles zālē 14.oktobrī pulksten 16.30 notiks pedagoģijas doktores Staņislavas Marsones lekcija “Skolas un ģimenes sadarbība skolēnu karjeras attīstības atbalstīšanai”. Uz šo lekciju tiek aicināti gan vecāki, gan pasniedzēji. Savukārt trešdien ģimnāzijā noritēs diskusija par jauniešu darba pieredzi vasarā.

Iespēja piedalīties dažādos konkursos

Visu nedēļu ar skolēniem un studentiem par karjeras jautājumiem būs gatavi strādāt arī Nodarbinātības valsts aģentūras Alūksnes filiāles darbinieki. Viņi piedāvās dažādus personības izpētes testus, praktiskas nodarbības CV un motivācijas vēstules rakstīšanā. Būs iespēja piedalīties dažādos konkursos. Viens no konkursiem noris sadarbībā ar laikrakstu “Alūksnes Ziņas”. Vecāko klašu skolēnus aicinām līdz 14.oktobra rītam iesūtīt fotogrāfijas, kurās notverts kāds mirklis, kad cilvēki darbojas savā profesijā. Fotogrāfijas jāsūta uz e-pastu “[email protected]”, norādot vārdu, uzvārdu, skolu un klasi. Var sūtīt 1-3 fotogrāfijas JPG vai TIFF formātā, nedrīkst apstrādāt datorprogrammā. Visu konkursu labāko darbu autori tiks apbalvoti Karjeras nedēļas noslēguma pasākumā 17.oktobrī ģimnāzijā.

“Daudzas skolas piedāvā interesantas un pārdomātas programmas, īpaši gribu uzteikt Liepnas internātpamatskolu un Ojāra Vācieša Gaujienas vidusskolu. Alūksnē Karjeras nedēļas noslēguma pasākums “Iekāp Karjeras kurpēs” notiks ģimnāzijā 17.oktobrī. Visu nedēļu pie ģimnāzijas būs izvietota vides instalācija “Karjeras kurpe”, kuru varēs pielaikot un nofotografēt. Šobrīd daudzi milzīgo kurpju pāri dižojas Vecrīgā,” informē L.Vanaga.

Komentāri 9

....

Viss jau ir skaisti, bet pasakiet, piemēram, šodien uz ko atgriezties jaunietim Alūksnē... paskatoties vakances ir piedāvājums no Maximas, kas jaunietim ar augstāko izglītību nu būs ļoti "aktuāls", kas vēl....

pirms 6 gadiem, 2014.10.10 10:24

neraudi

tāpēc jau tiek organizētas šīs dienas, lai vilciens iekustētos
šeit tu neatradīsi gatavu atbildi, šeit pašam jārīkojas

pirms 6 gadiem, 2014.10.10 19:41

Anarhists atbild "neraudi"

Ko šāda veida dienas tavuprāt var iekustināt? Atnāks 30 jaunieši paklausīties ko sievietes ar aizsvīdušām brillēm stāsta un tad Alūksnē pēkšņi uzradīsies darba iespējas? Nesen bija iespēja izveidot jaunas darba vietas Alūksnē, kad kāds uzņēmums vēlējās veidot kokogļu ražotni. Vietējie noraidīja, jo teica ka šī rūpnīca bojāšot iedzīvotāju veselību. Paši noraidītāji gan neņem vērā to, ka smēķē cigaretes, dzer alkoholu, ēd nenormālus daudzumus sāls, cukura un tauku un nesporto absolūti neviens, kas nav skolas vecumā. Noraidot šādas iespējas tikai un vienīgi vietējie uzd*rsa jauniešiem un nākamai Alūksnes paaudzei. Kauns!

pirms 6 gadiem, 2014.10.11 14:53

ak, vai

Nu, potams, nedarīsim neko. Sēdēsim forumos un vaimanāsim, ka nekas nenotiek, viss tik slikti, tik slikti..., tik vainīgi visi citi.
Vai mūsu bērniem nav jādarbojas un jāmācās, lai kaut ko sasniegtu?

pirms 6 gadiem, 2014.10.11 15:07

,

Kāpēc brilles aizsvīdušas, tavuprāt???
Ko nozīmē izd...?
Ko tu pats gribi darīt, tās ogles taisīt? Žēl ka nedzīvo tur tuvumā, kur tas notiktu...
Bet - kad paskatās TV ko gan visu jaunieši nevar izdarīt un nedara....
Tu jau arī esi9 no visa nolicējiem. anarhist....
Atvēra jaunieši kafē...kas tik viss tur negāžas, varbūt pats arī esi uzplikšinājis kaut kādus sū..., tad par dārgu, tad par nesmuku, tad nav labs nosaukums,...tad???????

pirms 6 gadiem, 2014.10.11 16:34

uu

Alūksnes novadā 18020 iedzīvotāji, darba spējas vecumā 11864 iedzīvotāji, (skaitļi pēc novada mājaslapas). Cik, no 19 līdz 30 gadiem?

pirms 6 gadiem, 2014.10.12 09:54

nu nē

Tas ir mājas lapā, bet pēc statistikas datiem 2013 gadā tikai 14 tūkst.un aizvien vairāk turpina doties projām...vai kāds var pateikt cik jaunieši, kuri pabeidz vidusskolu, ģimnāziju teiksim pēdējo 4-5 gadu laikā kopš izveidots novads ir atraduši darbu Alūksnē? LŪK Karjeras nedēļā uztaisiet šādu pētījumu un atklāti publicējiet, cik beidz šīs skolas un cik atrod darbu Alūksnē un dzīvo šeit. Pietiek skaisti runāt un filozofēt...vēlamies realitāti, nav jau pirms vēlēšanu kampaņa, bet reālā dzīve...

pirms 6 gadiem, 2014.10.13 07:29

Zane

Nu diemžēl šīs tēmas bieži vien beidzas tikai ar skaistu runāšanu. Žēl,bet darba vietu Alūksnē ir maz un gandrīz nav - tikai ar īpašu pazīšanos...
Diezgan bezjēdzīgas darbības karjeras nedēļā!

pirms 6 gadiem, 2014.10.13 22:24

Vietējās ziņas