Projektu konkursā otro vietu iegūst Jaunannas biedrības īstenots projekts

7. martā Bauskas novada Īslīces pagastā norisinājās pašvaldību apvienības “Sabiedrība ar dvēseli – Latvija” 2019. gada konkursu noslēguma pasākums. Tajā Alūksnes novadu pārstāvēja Jaunannas pagasta biedrība “Interešu centrs “JAUNANNA””, kura īstenojusi projektu “Jaunannas Zaķusalas piedāvājuma attīstīšana un pastaigu takas “Bebru valstībā” atjaunošana”. Starp trīs no Vidzemes reģiona finālistu projektiem Alūksnes novada pārstāvētais projekts ieguva godpilno otro vietu un naudas balvu nākamajiem projektiem. Informē Alūksnes novada speciāliste Sanita Pāsa.


Īstenotas vairākas aktivitātes
Projekta ietvaros īstenotas vairākas aktivitātes - Vecupes vietā izveidotas kokos iekārtas virvju šūpoles, pavasara talkā, iesaistot iedzīvotājus, sakopta dabas takas teritorija: demontēti savu laiku nokalpojošie vides elementi un atjaunots vides objekts – “Koka kāpšļi”.
Jāuzsver, ka šis projekts bija turpinājums Jaunannas pagasta iedzīvotāju veikumam Zaķusalā jau vairāku gadu garumā. Tā 2019. gadā aktīvie jaunannieši īstenojuši arī Alūksnes un Apes novada fonda atbalstīto projektu “Šūpoļu atjaunošana Jaunannas Zaķusalā”.

Padarītais

2018. gadā ar Alūksnes novada pašvaldības atbalstu un, organizējot iedzīvotāju talkas, atjaunotas nojumes pie estrādes, izgatavots plosts koncertiem uz Pededzes upes, izveidotas atpūtas platformas kokos un sastādītas sīpolpuķes Zaķusalā un pagasta centrā.

2017. gadā atjaunots Akmens dārzs Pededzes upes krastā pie ieejas Zaķusalā, bet 2016. gadā LMT projektu konkursā atbalstītā projekta laikā organizētas 8 talkas un izveidoti vairāki aktīvās atpūtas elementi: zviedru siena, kāpšanas siena, volejbola laukums, āra galda teniss.
Apvienība “Sabiedrība ar dvēseli” darbojas, lai iedzīvotājiem un to apvienībām palīdzētu īstenot ieceres un paveikt nelielus projektus pašu spēkiem. Tas ir atbalsts nevalstiskajām organizācijām vai nereģistrētām iedzīvotāju grupām.

Vietējās ziņas