Prokuratūra bez transporta 2

Ģenerālprokurors Ēriks Kalnmeiers informējis sabiedrību, ka finansējuma trūkuma dēļ no novembra otrās puses 11 reģionālās prokuratūras paliks bez transporta. Uz Alūksnes rajona prokuratūru tas neattiecas, jo tās darbinieki jau apmēram pusotru gadu iztiek bez sava transporta.

“Mums jau sen nav ne automašīnas, ne arī šofera. Tagad acīmredzot ar to nāksies samierināties vēl citu prokuratūru darbiniekiem. Mēs izmatojam savu personisko automašīnu vai sabiedrisko transportu, bet kolēģis, piemēram, vasarā uz tiesu brauc ar velosipēdu. Es esmu gājis kājām. Jāstrādā ar tādiem līdzekļiem, kādi ir mūsu rīcībā. Pienākumi ir jāpilda pilnā apjomā, un mēs arī to darām,” stāsta Alūksnes rajona prokuratūras virsprokurors Vilnis Sliņķis.

Lielākus attālumus uz Rīgu vai citur, ja nepieciešams, V.Sliņķis brauc ar savu mašīnu. Viņš arī, piemēram, lielā salā uz tiesu aizved kolēģus, jo ne visiem ir personiskā automašīna. Tas ir virsprokurora pienākums – gādāt, lai viņa darbinieki nokļūst tiesā. “Protams, ir iespējams rakstīt iesniegumu ģenerālprokuroram ar pamatojumu, lūdzot atmaksāt izdevumus par benzīnu. Ja dienesta jautājumu kārtošanai ir jābrauc uz Rīgu, tad iespējams atmaksāt arī autobusa biļetes. Varētu līdzīgi rīkoties ar pilsētas autobusu biļetēm, bet diemžēl tie nekursēs tā, lai varētu nokļūt tiesā tad, kad ir paredzēta sēde. Alūksne nav Rīga, kur sabiedriskais transports kursē bieži,” skaidro V.Sliņķis. Viņš secina, ka ir jādomā, ko katrs pats var dot valstij, nevis gaidīt no valsts.

Komentāri 2

Kā gan savādāk varēs šiverēt shēmotāji, kampēji, buldozeri....?????

pirms 10 gadiem, 2010.10.28 14:16

xx

Tas tikai parada valsts attieksmi pret prokuraturu

pirms 10 gadiem, 2010.10.28 11:30

Vietējās ziņas