Puķu svētkus svinēs trīs dienas 2

Apē ar neviltotu sajūsmu atceras Vislatvijas puķu draugu saietu pagājušajā vasarā. Tie devuši ierosmi un vēlmi veidot pašiem savus Mazos puķu svētkus, kuri tiks svinēti trīs dienas no 5. līdz 7.augustam.

“Mēs vēlamies, lai Puķu svētki kļūst par tradīciju. Katru vasaru varētu izcelt skaistākos dārzus un sētas. Tas rosina iedzīvotājus meklēt un atrast kaut ko jaunu, lai savu apkārtni veidotu arvien sakoptāku un krāšņāku. Mazie puķu svētki notiek Apē, bet uz tiem aicinām visus, kuri mīl puķes, grib gūt jaunas zināšanas, idejas un smelties pieredzi to audzēšanā un kopšanā,” stāsta Apes novada domes komunālās nodaļas dārzniece Anita Harju.

Pirmajās divās dienās aicina iesaistīties radošajās darbnīcās. Tiks gatavoti spilveni ar siena pildījumu, to izdaiļošanai izmantojot dabas materiālus. Pēc svētkiem katrs savu spilvenu varēs ņemt līdzi uz mājām, bet Apē tie būs redzami izstādē pie vidusskolas. No salmu bizēm tiks gatavoti zvani, ar kuriem pēc tam dekorēs brīvdabas estrādi. Tiks veidoti arī dekori jeb gobelēni no dabas materiāliem gatavā karkasā, kuri rotās skatuvi. Būs arī ekskursijas, kurās iepazīs lauku labumus un daiļdārzus.

Maksa par visu dienu var šķist liela - 8 lati, taču tajā ietilpst gidi, informatīvais materiāls, reklāma, koncerts, loterija, balle, lekcija, augu pielietojums, floristu paraugdemonstrējumi un daiļdārzu apskate. Par dalību tikai radošajās darbnīcās ir jāmaksā 4 lati dienā, bet, ja vēlas iesaistīties vien radošajā darbnīcā, lekcijā vai vērot paraugdemonstrējumus, tad pietiks ar 2 latiem. “Dalībnieki jau ir pieteikušies no Priekuļiem, kā arī vietējie puķu draugi, kuri vēlas smelties ierosmi saviem dārziem un lauku sētām. Radošajās darbnīcās kopā ar interesentiem strādās floristes Dina Semjonova un Silvija Vīksna,” informē A.Harju. Sevišķi interesanti būs piecu floristu paraugdemonstrējumi, kādas skaistas lietas var izgatavot no ziediem un dabas materiāliem. “Līdztekus floristu paraugdemonstrējumiem būs arī kultūras programma, kurā varēs redzēt stepa dejotājus no Rīgas un jaunās zvaigznes. Būs arī iespēja noklausīties kokaudzētavas “Ievugravas” vadītāja Agra Veismaņa lekciju par papardēm, kā arī Agritas Kalnozolas lekciju par dārza ierīkošanu,” norāda A.Harju.

Īstā svētku diena būs 7.augusts, kurā īpaši sagaidīs visus dalībniekus pie brīvdabas estrādes. Tur būs stādu un amatnieku izstrādājumu tirdziņš, kuram piesakās ļoti aktīvi. Tas nozīmē, ka jebkurš varēs iegādāties savam dārzam vai mājai kaut ko jaunu un neparastu. “Tirdziņā būs gan ziemcietes, gan daudzgadīgo puķu stādi, gan puķu sīpoli, gan skujeņi, gan vīnogas, aktinīdijas un daudzgadīgo košumkrūmu stādi. Būs arī dabīgie vilnas izstrādājumi, koka rotaļu kluči un citas amatnieku roku darinātas lietas,” atklāj A.Harju.

Svētku noslēgumā tiks apbalvoti labākie floristikas darbi un skatītāju simpātija, kā arī izlozēs dalībnieku anketas. Dailes teātra instrumentāli dramatiski dziedošā grupa “Ilga” sagādās visiem patīkamu atpūtu pēc bagātas dienas.

Komentāri 2

jaaaa

Noorganizē kaut ko pats bez naudas, tad redzēsi kas sanāks!

pirms 10 gadiem, 2010.08.03 07:36

juuu

nu ja ka jau vienmer ape nekas bez naudas nenotiek,lai 8ls maksatu tur tam organizetajam ir jabut pasistam.

pirms 10 gadiem, 2010.08.02 23:53

Vietējās ziņas