Radīs iespēju audzēkņiem ratiņkrēslos 3

Jau vairākus mēnešus Alūksnes vidusskolā notiek remontdarbi, kas saistīti ar infrastruktūras pielāgošanu audzēkņiem ar funkcionāliem traucējumiem.

Alūksnes vidusskolas direktore Vija Puzule atgādina, ka šie remontdarbi tiek veikti saskaņā ar Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstīto projektu. Tā kopējās izmaksas ir 98 392 lati, no kuriem pašvaldības līdzfinansējums noteikts deviņu procentu apmērā, bet seši procenti ir valsts finansējums.

Darbs pie infrastruktūras pielāgošanas uzsākts pērn decembrī. Starp paveiktajiem darbiem V.Puzule min flīžu uzklāšanu pirmā stāva grīdai un telpu noslēgšanu vietās, kur otrajā un trešajā stāvā plānots savienot abu ēku korpusus, izveidojot pāreju. Šobrīd rit darbs pie lifta izbūves, kam sekos tualešu telpu pielāgošana cilvēkiem ratiņkrēslos, uzbrauktuves izveidošana pie ēkas ieejas un apkārtnes labiekārtošana, kas paredz bruģēšanas un apzaļumošanas darbus. Šos darbus iecerēts pabeigt ne ātrāk kā jūnijā.
Jautāta, vai līdztekus mācību procesam notiekošie remontdarbi nerada problēmas ikdienas darbā, V.Puzule atzīst, ka lielākie pārbaudījumi jau ir aiz muguras. “Protams, mācību gads rit pilnā sparā, bet Eiropa jau ar to nerēķinās: nauda ir iedota un tā noteiktā laikā ir jāizlieto. Grūtākais posms bija ziemā, kad lielajā aukstumā mums vajadzēja no viena korpusa uz otru pārvietoties pa ārpusi grīdas flīzēšanas darbu dēļ. Tā tas bija apmēram divas nedēļas, taču visi sapratām: šīs ir tikai pagaidu neērtības, pēc kurām būs labāk,” saka Alūksnes vidusskolas direktore.

Viņa uzsver, ka infrastruktūras pielāgošana atvieglos iespējas apmeklēt skolu ne tikai bērniem un jauniešiem ar īpašām vajadzībām. Tas atvieglos pārvietošanos audzēkņiem, kuriem, piemēram, gadījies lauzt kāju vai notikusi kāda cita nelaime, kas rada īslaicīgas problēmas ar pāvietošanos. “Arī tagad man uz galda stāv iesniegums par mājmācību no mammas, kuras bērns uz pagaidu laiku atrodas ratiņkrēslā. Ja mums remonts būtu pabeigts, viņš varētu doties uz skolu pats saviem spēkiem un piedalīties mācību procesā kopā ar pārējiem,” apgalvo V.Puzule.

Komentāri 3

ahha

ZAZA=muļķītis !
Tas viss ir domāts bērniem invalīdiem no sagatavošanas grupas sākot utt.,kamēr beidz vidusskolu.

pirms 11 gadiem, 2010.04.17 08:07

Zaza ir vienkārši patruls, neinformēts indivīds....

pirms 11 gadiem, 2010.04.16 19:24

zaza

Loti gribetos redzet cik tad bus so bernu ar specialajam vajadzibam.Nebutu slikti redzet atskaiti par katru izlietoto santimu.Nez kas ir buvuzraugs?Alsvikos ir speciala skola un tur vajadzeja ari turpinat iesakto.
Rezume: naudas neperatiga izlietosana. Lemums pienemts, kamer Puzule bij mera kresla.
Un vai direktores kundze redz kas notiek skolas teritorija un vajadzeja sakt ar tas sakartosanu. stadions nolaists, apkart valda netiriba

pirms 11 gadiem, 2010.04.16 12:11

Vietējās ziņas