Radošas nodarbības veclaiceniešiem

Sabiedriskās organizācijas “Veclaicenes avotiņš” projekts ieguvis finansiālu atbalstu Rietumu bankas labdarības fonda rīkotajā konkursā “Sprīdis labākai dzīvei”. No 70 projektiem tika atbalstīti tikai 13, starp kuriem ir arī veclaiceniešu.

Apgūst mūsdienās populāras tehnikas
“Augustā tika parakstīts līgums ar fondu un arī pārskaitīta nauda, ko izmantojam tikai dažādu materiālu iegādei. Savukārt nodarbību vadīšana ir brīvprātīgs darbs. Augustā notika divas radošās nodarbības, bet turpmāk katru mēnesi būs pa vienai nodarbībai. Uz tām ir aicināti visi interesenti. Tajās var apgūt iemaņas audumu apdrukā, tagad populārajā dekupāžas jeb salvešu tehnikā, kā arī filcēšanu jeb darbu ar vilnas kārsumiem. Mākslas terapijas nodarbība palīdzēs tikt galā ar emocijām, izmantojot mākslinieciskus līdzekļus. Pēdējā nodarbībā pirms Ziemassvētkiem saiņosim dāvanas un gatavosim telpu dekorus,” stāsta projekta autore Anda Plauma.

Viņa projektu izstrādāja, balstoties uz savām zināšanām un prasmēm. Tomēr nodarbības vadīt tiks aicināti arī citi zinoši speciālisti. A.Plauma ir beigusi Rīgas Lietišķās mākslas vidusskolas Tekstilmākslas nodaļu, Latvijas Valsts universitātē apguvusi mājturības un vizuālās mākslas specialitāti, kā arī papildinājusi zināšanas un prasmes dažādos kursos. “Daudz esmu apguvusi pašmācībā, jo vienmēr ir bijusi interese apgūt kaut ko jaunu,” atklāj A.Plauma.


Dāvina citiem zināšanas un prasmes
Pirmajās nodarbībās bija ieradušies dažāda vecuma interesenti, kuri vēlējās apgūt auduma apdruku. Viņiem radās ne tikai izpratne par dažādiem veidiem, kā ar auduma krāsām veido apdruku, bet arī  iespēja tikt pie skaistām lietām ar apdruku. “Auduma apdrukai ir gan tekstilkrāsas, gan speciāli zīmogi. Var izmantot arī saburzītu papīru, koku lapas vai pārgrieztu kāpostgalvu, kas dod fantastiskus nospiedumus. Nodarbībā varēja apdrukāt savu T-kreklu, tējas maisiņu vai auduma gabalu ar apdruku izmantot glezniņai, to ierāmējot. Ja būs vēlēšanās, varēsim darboties arī ārpus projekta,” skaidro A.Plauma.

Domu par šādu projektu rosināja veclaicenietes, kuras vēlējās apgūt prasmes radošām izpausmēm. Turklāt A.Plauma vēlas turpināt “Heifer International” projekta ideju – dāvināt citiem to, ko prot un spēj pati. Pēc šī projekta katrs tā dalībnieks kādu savu darbu nodos labdarības tirdziņam, bet par iegūto līdzekļu izlietojumu spriedīs visi “Veclaicenes avotiņa” dalībnieki.

Vietējās ziņas