"Raibā nedēļa" Bejā 10

Jaunalūksnes pagasta Bejā pirmo reizi bērniem un jauniešiem bija iespēja iesaistīties vasaras jaunatnes nometnē "Raibā nedēļa". Vairāk foto šeit.

Dienas nometne notika no pirmdienas līdz piektdienai bērniem vecumā no 10 līdz 15 gadiem. Tajā iesaistījās 25 bērni no Bejas, Kolberģa, Alūksnes, Malienas un pat Rīgas. Uzrunātās nometnes dalībnieces - Elvija Hvaleja, Madara Keiva, Amanda Dortane, Amanda Ozere, Linda Dobre, Anita Celma, Laura Eisaka - visas kā viena atzīst, ka viņām ļoti patika aktivitātes, ko vadīja savu nozaru speciālisti. Patika šogad un gaidīs vēl

"Pirmdien no plastikas, avīzēm veidojām pūķus un puķu paklāju ārā, kā arī iepazinām ārstniecisko augu pasauli. Otrdien apgleznojām krekliņus un sākām mācīties hip-hop deju nometnes noslēgumam. Veidojām arī telpisku gleznu no aplikācijām. Trešdien ar kājām devāmies ekspedīcijā: iepazinām Bejas vēsturi, tad uz zemnieku saimniecību "Dunāji", kur audzē zirgus, bet pēc tam - uz "Saļņiem", kur spēlējām golfu un kāpām skatu tornī. Spēlējām interesantas spēles, bet pārsteigumu un savdabīgu braucienu mums sarūpēja z/s "Dunāji", par ko bijām ļoti priecīgi," aizgūtnēm stāsta nometnes dalībnieces. Savukārt ceturtdien pabeidza iesākto gleznu, rotāja skolas zāli, turpināja iestudēt deju, bet vakara tusiņā viņus izklaidēja bejenietis - pasākuma viesis Oskars Steberis. Piektdiena bija nedaudz skumjāka, jo tā bija pēdējā nometnes diena, kad jāšķiras. No rīta bija nodarbība, apgūstot dekupāžas tehniku un filcēšanu, kam sekoja vecāku pēcpusdiena, prezentācija par nometnes laikā paveikto, ko gatavoja nometnes dalībnieces Elvija Hvaleja un Sabīne Līce, un noslēguma koncerts.

"Mums bija arī sava nometnes himna, kam izvēlējāmies sev raksturīgu dziesmu "Mums pieder tik daudz". Visu nedēļu mums katram bija savs slepenais draudziņš, kurš aploksnē atstāja pārsteigumus - kurš tas ir, uzzinājām tikai noslēgumā. Pavārīte Asja Sedleniece mums katru dienu sarūpēja ļoti garšīgas un grandiozas pusdienas. Prieks, ka nometnes laikā ieguvām daudz jaunu draugu. Šī ir pirmā nometne, ko bērniem Bejā organizē, bet ļoti izdevusies, tādēļ nākamgad, ja būs, labprāt atkal iesaistīsimies. Mēs sakām lielu paldies skolotājai Inetai un visiem pārējiem pedagogiem par šo jauko nometni," uzsver meitenes.

Paldies labajiem rūķīšiem

Nometnes vadītāja, Bejas pamatskolas skolotāja Ineta Pūpola vienmēr bijusi idejām bagāta, ko apliecināja arī šī nometne, kas prasīja lielu sagatavošanās darbu. Viņa pati slavē nometnes radošos pedagogus: Ievu Pamils - Pamiljenu, kura vadīja, zaļo, veidošanas, origami un T krekliņu apgleznošanas darbnīcu; Ingūnu Dovgāni, kura vadīja mūsdienu deju un hip-hop darbnīcu; Sandru Ābeltiņu par filcēšanas un dekupāžas zināšanu mācīšanu, kā arī Jolantu Baldiņu un Jurģi Šatilovu. "Paldies par atsaucību skolas direktorei Silvijai Aizupei, Intai Cinglerei, Dambju ģimenei, Litaunieku ģimenei, Irēnai Kolistei, Lidijai Steberei. Bez visu labo cilvēku ieguldījuma mēs nevarētu bērniem sarūpēt tik daudz prieka," saka I.Pūpola. Nometni finansēja Alūksnes novada pašvaldība, bet katram bērnam tajā bija jāpiedalās ar 8 latu dalības maksu.

Komentāri 10

re

ir dzirdēts tāds jaunvārds, svešvārds -"šovmens", varbūt bija doma to pielietot?
latviski tas būtu "izklaides meistars"?
Runāsim vairāk latviski, vai sarunāts?

pirms 10 gadiem, 2010.08.23 16:35

Ko jūs piesienaties autorei? Kā gan viņa var zināt, kas ir šovinists šajā cilvēktiesību laikmetā! Es piemēram esmu šovinists, rasists un fašists un vēl komūnists, bet man nav iespēju paust savus uzskatus un iepazīstināt tautu ar sevi....

pirms 10 gadiem, 2010.08.11 15:56

k

Nu,Līga Vīksna,sasmīdinājāt ar savu,,šovinistu",paldies kaut par to!Izsmējāmies viss kolektīvs!

pirms 10 gadiem, 2010.08.11 13:47

Pazīstu Osi, bet nu šovinists gan viņš nav... Nevajaga cilvēku ne par ko apvainot!

pirms 10 gadiem, 2010.08.11 08:24

A

Izglītoti mums žurnālisti-šovinists!!!Tas tik ir to vērts!

pirms 10 gadiem, 2010.08.10 21:40

to buu

nu tak izlasi pats to rakstu - otrā rindkopa: izklaidēja bejenietis -šovinists Oskars Steberis!

pirms 10 gadiem, 2010.08.10 19:17

buu

Hei,00,par ko tu vispar,vai rakstu maz lkasiji,kas par sovinistu!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.08.10 19:02

vietējais

Njā... No īsās skaidrojošās vārdnīcas- šovinists- šovinisma piekritējs, šovinisms- galēji reakcionāra, nacionālistiska citu tautu apspiešanas politika.

pirms 10 gadiem, 2010.08.09 22:39

Vietējās ziņas