Reģioniem jāatrod savi “burkāni” 2

Ar Alūksnes un Apes novadu uzņēmējiem, Alūksnes tautsaimnieku apvienības “ALTA” biedriem, pašvaldību pārstāvjiem piektdien tikās Latvijas Darba devēju konfederācijas ģenerāldirektore Elīna Egle, lai diskutētu par valstī aktuālām problēmām un apmeklētu mūsu puses uzņēmumus klātienē – SIA “Lienama Alūksne”, SIA “Grūbes HES” un SIA “Alta S”.

Uzņēmēji norādīja uz valsts atbalsta trūkumu uzņēmējdarbībai un attīstībai reģionos, darbaspēka plūsmas koncentrēšanu Rīgā, pārlieku lielo birokrātiju, sūrojās par nesakārtotajiem robežas šķērsošanas jautājumiem, kas traucē tūristu plūsmai no Krievijas.

Joprojām dzīvo nesaimnieciski
E.Egle norādīja, ka valsts pārvaldē joprojām dzīvo nesaimnieciski: ja Valsts kasē Igaunijā strādājot tikai 19 cilvēku, Latvijā – apmēram 200 ar ļoti labām algām. “Tādēļ šobrīd nav ētiski runāt par nodokļu paaugstināšanu, tomēr politiķi to dara,” sacīja E.Egle. SIA “Valdis” celtniecības daļas vadītājs Aleksandrs Mitrofanovs atzina – uzņēmēji nav sociālās programmas uzturētāji, un pauda neizpratni par žēlošanos valstī: ja samazinās valsts pārvaldē strādājošos, būs daudz bezdarbnieku. “Lai viņi iet darba tirgū un meklē darbu!” viņš uzskata. Uzņēmējs Aivars Ezeriņš atgādināja, ka līdz šim reģionu attīstība notikusi pēc partejiskās piederības un taujāja, vai tas mainīsies? E.Egle uzskata - to varētu mainīt partiju konsolidācija un vēlēšanu sistēmas maiņa. “Reģionālā attīstība nevar notikt bez teritoriālās plānošanas, kā pašlaik valstī trūkst. Aktuāls ir jautājums, vai, ņemot vērā demogrāfisko situāciju, mēs varam savas valsts lielo teritoriju ar 2,2 miljoniem iedzīvotāju uzturēt tādā līmenī, lai cilvēki negribētu braukt prom. Infrastruktūra vairāk būtu jāattīsta pilsētās, kur tā ir vairāk vajadzīga,” klāstīja E.Egle.

Vairāk lasi laikraksta “Alūksnes Ziņas” 3.novembra numurā vai pērc maksas rakstu šeit

Komentāri 2

Egle pareizi par to infrastruktūru runā, ka nav ko naudu pagastos grūst.

pirms 10 gadiem, 2010.11.05 11:56

bruiser

jāražo produkts kas pirmkārt ir vajadzīgs kaimiņvalstīm un eiropai...jo latvija nevar pastāvēt viena bez partneriem un eksporta...tad nāks iekšā nauda
veidot kkādu biznesu tikai latvijas klientam tas šodien nav aktuāli, jo cilvēkiem nav naudas...

pirms 10 gadiem, 2010.11.04 13:35

Vietējās ziņas