Reklamēs vietējos izstrādājumus

Alūksnes novada pašvaldības Tūrisma informācijas centra rasto iespēju tirgot suvenīrus un reprezentācijas priekšmetus vietējie amatnieki vērtē atzinīgi. Līdz šim katrs meklēja savus risinājumus, kā precēm nonākt līdz pircējiem, bet nu tās visas atradīsies vienkopus, reklamējot gan novada vērtības, gan amatnieku darbu.

Pagaidām var tikai minēt, cik liels būs pieprasījums pēc šāda piedāvājuma, tomēr amatnieki uzsver – svarīgi, ka vispār ir tāda iespēja. Lai radītu noietu precēm un piesaistītu klientus, apmeklēti gadatirgi un veidota sadarbība ar uzņēmējiem, kas amatnieku izstrādājumus iekļāvuši starp savu veikalu precēm. Papildus ienākumus sniegušas ekskursantu grupas, kas, viesojoties amatnieku darbnīcās un iepazīstot viņu amata mākslu, par piemiņu nopirkušas viņu darbus. Šai iespējai netiks atmests ar roku arī tagad, tomēr lielākas cerības pārdot amatnieku izstrādājumus ir vietā, kur bieži apgrozās tūristi – Tūrisma informācijas centrā.
Iepazīstina ar kopdarba niansēmLai apzinātu, kuri amatnieki ir gatavi piedāvāt savus izstrādājumus un kāds varētu būt viņu piedāvājums, pagājušajā nedēļā tika rīkota tikšanās Tūrisma informācijas centrā. Tā vadītāja Kristīne Vimba izklāstīja ieceri izveidot amatnieku darbiem atsevišķus plauktus, kuros izvietot suvenīrus un reprezentācijas priekšmetus. Katram no tiem klāt būtu pievienota zīmīte ar autora vārdu un kontakttālruni. “Gadījumā, ja pircēju ieinteresēs amatnieka veikums, viņam neradīsies problēmas to atrast,” skaidro tūrisma darba organizatore Ingūna Dovgāne. Amatnieki paši varēs noteikt sava izstrādājuma cenu, rēķinoties, ka tam tiks piemērota valstī noteiktā PVN likme. Tūrisma informācijas centrs ar katru amatnieku plāno slēgt līgumu, saskaņā ar kuru tiks pārskaitīta samaksa par pārdotajām precēm un atgriezts atpakaļ nepārdotā piedāvājuma klāsts.
Pārrunā citus sadarbības veidusPret šādiem sadarbības principiem neiebilda neviens no tikšanās dalībniekiem. Pārstāvēti bija gleznotāji, fotogrāfi, keramiķi, kokgriezēji, rokdarbnieki, metālkalēji un citi amata meistari, kas gatavi piedāvāt savus izstrādājumus. Ar amatniekiem tika pārrunāta arī cita veida sadarbība. Tajā varētu iekļaut tūristu viesošanos amatnieku darbnīcās, lai paši izmēģinātu roku amata prasmēs Tūrisma informācijas centra darbinieces vēlējās uzzināt, kuras amatnieku darbnīcas apmeklētājiem drīkst ieteikt, kāds ir piedāvātās ekskursijas ilgums, tajā iekļautās aktivitātes un samaksa. Kaut gan ne visi amatnieki atzina, ka priecājas par ekskursantu ierašanos, atklājās, ka daži to vajadzībām ir parūpējušies par īpašu piedāvājumu. Tika aktualizēta nepieciešamība izveidot Amatniecības centru. Lai arī par šo jautājumu spriests jau vairākkārt, tikšanās dalībnieki vērsa uzmanību uz to, ka šī mērķa īstenošana palīdzētu efektīvāk reklamēt novada amatnieku darbību, turklāt mudinātu atgriezties dzimtajā pusē jaunos amata meistarus.

Vietējās ziņas