Reklamēsies stāvlaukumos 7

Alūksnes novadā drīzumā būs jauna kārtība par reklāmas materiālu, izkārtņu, sludinājumu un citu informatīvo materiālu saskaņošanu un izvietošanu publiskās vietās.

Alūksnes novada pašvaldības būvvaldes vadītāja un galvenā arhitekte Līga Šķepaste norāda – par to ir izstrādāti jauni saistošie noteikumi. Tie nebūs tie paši, kas līdz šim regulēja reklāmu izvietošanu Alūksnē un kuros bijušas zināmas pretrunas – tagad noteikumi attieksies uz visu novadu.

Informācija būs

“Reklāmas nedrīkstēs būt ceļu malās, bet tikai vietās, kur var apstāties ar automašīnu. Turpmāk vairs nebūs variants, ka reklāma sākas jau pilsētas vienā galā, lai aizbrauktu, piemēram, līdz kādam uzņēmumam pagastā. Šis jautājums ir jāsakārto, jo daudzi uzņēmēji gatavi savas reklāmas izvietot katrā krustojumā un pie katras laternas, bet tajā pašā laikā ne vienmēr zina, kur atrodas jau esošās reklāmas,” domes Tautsaimniecības komitejā skaidroja L.Šķepaste.

Pašvaldība noteiks vienotu stilu un veidu, kā reklāmas automašīnu stāvvietās izvietojamas. Pārejas noteikumi paredzēs, ka vietās, kas neatbilst šiem nosacījumiem, reklāmu īpašniekiem savi informatīvie materiāli būs jānoņem gada laikā. L.Šķepaste ierosina automašīnu stāvvietās blakus izvietot arī Alūksnes pilsētas un novada karti, kurā atrodami visi novadam nozīmīgākie objekti, atpūtas vietas, naktsmītnes. “Informācijai ir jābūt – mēs tikai izslēgsim Polijas variantu, kad reklāma ir izkaisīta visās ceļmalās, dažādās krāsās, izmēros un nav ne uztverama, ne izlasāma. Savukārt stāvlaukumā varēs ērti apstāties un gūt nepieciešamo informāciju, jo tagad visās vietās ceļmalās, kur izvietota reklāma, automašīnas apstāties nedrīkst, līdz ar to reklāma nestrādā, jo garāmbraucot to nevar paspēt izlasīt,” saka L.Šķepaste.

Ierobežos azartspēļu reklāmu

Deputāts Ainars Melders atgādina, ka savulaik Sociālā komiteja iestājās par azartspēļu reklāmas ierobežošanu Alūksnē un interesējās, vai šī norma ietverta jaunajos noteikumos. Pašvaldības juriste Ilze Kalniņa norāda – turpmāk būs noteikts, ka no azartspēļu reklāmas laukuma ne mazāk kā 15 procenti vietas būs jāaizņem brīdinošiem uzrakstiem par atkarības izraisīšanu. A.Melders vērš uzmanību arī, ka reklāmai ir jābūt patiesai – nevar maldināt, kā tas pašlaik ir atsevišķos gadījumos Alūksnē. “Alūksne ir tūrisma pilsēta – mēs nedrīkstam maldināt tūristus,” saka A.Melders. Deputāts Jānis Nīkrencis uzskata – par reklāmas saturu atbild tās īpašnieks, nevis pašvaldība, kuras uzdevums ir regulēt reklāmas materiālu izvietošanu.

Domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers taujā, kur, piemēram, lauku tūrisma un atpūtas centram “Jaunsētas” būs pēdējā vides reklāma, jo esošā reklāma Pils un Miera ielas krustojumā būs jānoņem. Savukārt A.Melders vērš uzmanību, ka aiz “Jaunsētām” ir arī cita atpūtas vieta un senkapi, kas arī grib reklamēties. “Kā lai tur cilvēki aizbrauc, ja “Jaunsētas” neļauj cauri braukt? Ir pienācis laiks šo jautājumu atrisināt – ja Ziemeru pagasta padome savulaik pieņēma plānprātīgu lēmumu par pagasta ceļa nodošanu privātpersonai, tad Alūksnes novada dome šo lēmumu var atcelt. Pašvaldība ir domāta iedzīvotājiem, tādēļ šis kļūdainais lēmums ir jāizlabo,” domā A.Melders. Par  jaunajiem noteikumiem novada deputāti lems maija domes sēdē.

Komentāri 7

Vis dīvāinākais informācijas stends ir uz Jāņkalna ielas , tur kur T veida krustojums ar Tālavas ielu. Manuprāt pašas pašvaldības uzstādīts. Regulāri iebraucēji apstājušies pašā krustojumā pēta pilsētas karti un traucē citiem. Kuram bij tā doma tik dīvainā vietā izvietot pilsētas karti? Turpat netālu ir stāvlaukums. Vajadzētu pārcelt!

pirms 11 gadiem, 2010.05.20 18:22

Kurbats

to Westam
Kādi vēl senkapi? Tu esi tur bijis, tajos senkapos? Kas tas par novada ceļa statusu? Beidz cepties, Melderpaps vienkārši cepj kombinācijas

pirms 11 gadiem, 2010.05.20 15:07

West

Nee nu Juansētas varētu arī vsp nereklamēt, pat boikotēt un cerams Melders solījumu par novada ceļa statusa atjaunošanu ceļam uz senkapiem turēs.

pirms 11 gadiem, 2010.05.20 13:56

odze

darīt jums nav ko. priecājušies, par katru reklāmu jebkurā vietā, vismaz kautkas kautkur ir un vēl kustās.

pirms 11 gadiem, 2010.05.20 13:15

zaza

Jebkura reklama ir jasaskano, ja ta atrodas ielas vai cela mala. Un nav starpibas kam pieder si zeme. ta nevar tiesam but, ka reklame suprneto visos paksos, jolantu, tad kaut kadu eolu, kura nav vairs.Pirms iebrauksanas pilseta ir laukumi kur apstaties. Ludzu izvietojiet kartes ar vietam, savas reklamas ko kurs piedava un visi bus apmierinati.Un sads variants ir daudz labaks neka patreizejais

pirms 11 gadiem, 2010.05.20 12:46

Dziņa

P.S. Noteiks vienotu stilu un veidu??? par ko tas atgādina??? ,,Jaunsētas neko neraklamē, bet norāda kā līdz turienei nokļūt, tāpat redzams arī super neto stendā fočenē, pārējiem jāpielabo uzkārtnes ar virziena rādītāju bultiņām un visa problēma, jo mums jau tik saprotama pilsēta, ka Balvenieši un Gulbenieši pat bez grūtībām apmaldās....

pirms 11 gadiem, 2010.05.20 10:29

Dziņa

Sviests, sviesta galā... Uz pašvaldības zemes varat ierobežot kādu reklāmu gribat uz privātās nesanāks, kaut kā būsiet pārcentušies. Kurtad mums tās stāvvietas kur kollonnai (lujāna pilsdrupas) labvēlību iedevāt ,labāk palūdziet lai saaugušos kokus no drupām izzāģē ja jau tadi nopietni plāni, jāsmejas tagad aizklāsiet ar reklāmām bardaku...

pirms 11 gadiem, 2010.05.20 10:21

Vietējās ziņas