Rekonstruē tautas namu 16

Malienā sāk tautas nama ēkas rekonstrukciju, kas paredz būvēt piebūvi, nomainīt esošo apkures sistēmu, remontēt skatuvi un citus nozīmīgus darbus.

Iecere par izmaiņām Malienas tautas namā radusies jau pirms vairākiem gadiem, līdz atrasts piemērots risinājums - Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai (ELFLA) projektu konkurss. Ēkā paredzēts nomainīt esošo apkures sistēmu, ierīkot ventilāciju, izremontēt skatuvi, koridoru un sanitāro mezglu, uzlabot skatuves apgaismojumu un uzcelt piebūvi.
Trūkst telpuMalienas tautas nama ēkas rekonstrukcijas un piebūves celtniecības projektēšanu, būvniecības darbus un tehniskā projekta realizācijas autouzraudzību veic pašmāju uzņēmums SIA „Ozolmājas”. “Apkures sistēmas mums nav – ir dažas krāsnis, ko izkurinot siltums telpā ir vien stundu. Kā kurināmo arī turpmāk izmantosim malku. Skatuve nav remontēta aptuveni četrdesmit gadus. Pašdarbības kolektīviem trūkst telpu. Līdz šim mums bija tikai lielā zāle, kur vienlaikus nevar notikt vairāku kolektīvu mēģinājumi. Problēmas radīja arī vieskolektīvu uzņemšana - līdz šim viņu uzņemšanai izmantojām pagasta pār­valdes vai citas telpas,” stāsta Malienas pagasta pārvaldes vadītāja Inta Cinglere.
Pabeigs jau šogad Piebūve būs savienota ar skatuvi un lielo zāli. Piebūvē būs mazā zāle nelieliem pasākumiem, dziedātāju mēģinājumiem, tikties Malienas pagasta pensionāru padomes pārstāvju saietiem, dāmu klubiņam “Ābele”, nelieliem semi­nāriem. “Atsevišķas telpas būs pašdarbības kolektīvu rekvizītu glabāšanai. Turklāt tagad mākslinieki netraucēti varēs uzkāpt un nokāpt no skatuves, izmantojot mazo zāli, kas savienota ar skatuvi, jo līdz šim tas viss notika caur lielo zāli un traucēja pasākumu norisi,” saka I.Cinglere. Bet lielo zāli nedaudz paplašinās uz pašreizējo noliktavas telpu rēķina.  Būtisks ieguvums būs arī gaiteņa remonts un sanitārā mezgla labiekārtošana, turklāt tagad tautas namā būs pieejams arī siltais ūdens. Savukārt pie ēkas ārdurvīm ierīkos uzbrauktuvi cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Projektu īstenos šā gada laikā. Remontdarbus gaitenī, sanitārajos mezglos un uz skatuves pabeigs jau līdz 20.martam, kad Malienā gaidāms tradicionālais sadancis. Bet piebūves celtniecība un apkures ierīkošana būs pabeigta līdz novembrim. 
Ieguvums novadam kopumāKopējās izmaksas ir 106 397 lati, no tā pašvaldības līdzfinansējums ir 38 495 lati. No ELFLA pēc tam varēs atgūt 67 902 latus. “Ja ir iespēja no Eiropas fondiem piesaistīt tik apjomīgu finansējumu, tad šāda iespēja ir jāizmanto. Pozitīvi, ka plānotās izmaksas ir samazinājušās, tādēļ par esošo finansējumu varēsim izdarīt vairāk. Pēc tam ieguvēji būs visi pagasta iedzīvotāji, tautas nams kā iestāde un viss Alūksnes novads, jo uz pasākumiem Malienā brauc iedzīvotāji arī no citiem pagastiem,” saka I.Cinglere. Malienas tautas nama vadītāja Evita Bogdanova piebilst, ka, labiekārtojot tautas namu, tiks saglabāta vietējā kultūrvide. “Mazs cinītis gāž lielu vezumu – Malienā ir daudz darbīgu cilvēku, kas grib sakārtot vidi sev apkārt dažādās jomās,” saka E.Bogdanova.

Komentāri 16

oga

Varbūt Alūksnes domei atstāt tikai Alsviķu, Pededzi un Liepnu ? Pārējie pagasti lai pievienojas Apei. Tak tā Alūksnes dome uzreiz ieraus kreklu :)

pirms 10 gadiem, 2010.02.12 09:43

:)

NU, LABĀK, KA IEPIRKUMUS TAISA KATRS PAGASTS ATSEVIŠĶI, NEKĀ TĀ IEPIRKUMU SPECIĀLISTE AR VIDĒJO SPECIĀLO KĀDA IR DOMEE...

pirms 10 gadiem, 2010.02.12 09:41

Pagasti gadiem nebija redzējuši naudas. Tad šiem uzgāza novadu veidošanas 200 tūkstošus, kas dažiem pagastiem pārsniedza to gada budžetus un tā pagastpriekšnieki kļuva par dižiem saimniekiem. Tād vēl pabaidīja ar pilsētu lauciniekus un šie savējos savēlēja ar - kā eirovīzijā. Nu redzamas to patiesās prāta spējas un saimniekošans prasmes.

pirms 10 gadiem, 2010.02.12 00:01

Nu kā var katrs pagasts taisīt savu iepirkumu, piem. degvielai?! Tas pat muļķim skaidrs-jo vairāk pirks, jo mazāk maksās...Kad šitais marazms beigsies??? Nu kur šitādus idiotus tauta var savēlēja? Ko par to saka opozīcija? Vai tur tādas nav-visi kā zirnekļi vienā burkā žņaudzas un bučojas?

pirms 10 gadiem, 2010.02.11 23:12

Pievienojos. Iz***a nauda arī skolās Annā un Zeltiņos, bet organizatori sēž novada deputātos. Un turpina tik pat "gudri" saimniekot....

pirms 10 gadiem, 2010.02.11 23:05

lelle

Te ir drīzāk kapi jāpaplašina, nevis tautas nami jāremontē...tie aizbraukušie uz tālām zemēm gribēs tomēr atgriezties dzimtajā smiltājā, vietējie vēl ātrāk kājas atstieps bez maizes un zālēm...

pirms 10 gadiem, 2010.02.11 22:38

skumji Alūksnē

Novads ir - pilsēa lēnām pazūd - mūžīgais sargs - gailis aizlidoja jau 2 gadus atpakaļ, par visu pārējo tikai pivienoties un nopūsties ....

pirms 10 gadiem, 2010.02.11 21:01

komentētāji... būtu labāk paši ko lietderīgu darījuši!

pirms 10 gadiem, 2010.02.11 19:13

III

izremontēts tautas nams jau ir laba lieta,bet,vai vietējiem to vajag?Piemērs-uz Alūksnes Tautas teātra izrādi svētdienā dienas vidū bija atnākuši apmēram 20 cilvēki no kuriem vismaz daļa nebija vietējie!Mākslinieki bija 9!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.02.11 19:01

Pilsēta pamazām kļūs par pagasta centru pie šīs valdīšanas, kurai prāti īsi un truli...

pirms 10 gadiem, 2010.02.11 18:59

...

tā jau ir, ka katrā pagastā tiek atjaunoti, remontēti kultūras nami,bet novada centrā -Alūksnē , tas ir šausmīgā stāvoklī, vai tad nebūtu prātīgāk remontēt to, ja jau mēs esam tik bagāti un varam atļauties tik daudzus klubus novadā remontēt

pirms 10 gadiem, 2010.02.11 17:25

...

tā jau ir, ka katrā pagastā tiek atjaunoti, remontēti kultūras nami,bet novada centrā -Alūksnē , tas ir šausmīgā stāvoklī, vai tad nebūtu prātīgāk remontēt to, ja jau mēs esam tik bagāti un varam atļauties tik daudzus klubus novadā remontēt

pirms 10 gadiem, 2010.02.11 17:25

alūksniete

NU NU - taisnība jau ir, bet kurš ir teici , ka tā ir pēdējā un vienīgā taisnība. Skatīsim no tās puses, ka cik man zināms , tad Malienā ir vairāki kolektīvi,kas darbojas tautas nama telpās, tur kur to nav, tur arī vajag domāt celte vai necelt. Viņi paši no saviem kolektīviem noorganizē baudāmus, jaukus koncertus. Nevajag tik pesismistiski skatīt dzīvi, par saimnieciskumu savā sētā gan jādomā, piekrītu. Bet sakiet par 10 gadiem, tad jau 12 un 14 gadā sola pasaules galu, nevajadzēs pat 10. gadus, ko tad tagad - nedarīt.

pirms 10 gadiem, 2010.02.11 15:51

domas

Esmu tāds pats lauku cilvēks kā ''pensionāre''. Arī mūsu pagastā notiek pašdarbība, pasākumi, bet esiet reālisti, paskaitiet procentuāli, kas nāk uz tautas namu.Apmēram 65% pensionāri, kuri nāks iespējams vēl desmit gadus, ne vairāk. Kaut kādi 25% bērni, kuri pēc pamatskolas beigšanas dosies prom uz neatgriešanos, ja nu vienīgi viņi nebūs spējīgi doties prom, jo naudas vecākiem nebūs, pārējie 10 % ir pašdarbnieku tuvinieki, radi, draugi. Tā ir visos lauku tautas namos, esmu pabijusi visos Alūksnes novada tautas namu pasākumos. Piekrītu, ka palikušajiem arī vajag teātri, koncertu u.t.t., bet nauda, kura tiek ieguldīta šādos objektos ir zemē nomesta. Nebrauks uz katru pasākumu no novada centra vai citiem pagastiem apmeklētāji, jo vienkārši nav naudas par ko pirkt benzīnu un neviens nelasīs ar organizētu transportu pa visu novadu cilvēkus uz Malienas vai kāda cita pagasta pasākumu. Beidziet sapņot!Piemēru ir daudz...Atremontēts tautas nams Veclaicenē, bet cilvēku praktiski vairs nav, nav kam ienākt smukajā zālē. Mēs mīļie ļautiņi daudz ko esam pelnījuši, arī to, kā patreiz dzīvojam !Es uzskatu, ka ja ir nauda, tad tā pēc iespējas jāiegulda tautsaimniecības attīstībā, jābalsta zemnieki, galu galā kaut vai sliekas jāaudzē un clvēki, kas kaut ko dara, jāatbalsta finansiāli, bet dziedāsim un dancosim telpās kādas nu ir, jo no tā jau dziesmas vārdi un melodija nemainīsies!Izvirzīsim prioritātes!

pirms 10 gadiem, 2010.02.11 15:18

Nu nu

Ir gan labi laiki - uz katriem 500 cilvēkiem savs kultūras nams, skola, pagasts un t.t. Domāju, ka tik lepni nekad vēl neesam dzīvojuši. Tā tik turpiniet...

pirms 10 gadiem, 2010.02.11 14:51

domas

Par to ieguvumu novadam kopumā, varētu pastrīdēties, jo nav ko tēlot strausus un bāzt galvu smiltīs, cilvēki izmirst, izceļo un paši redzat, ka demogrāfiskā līkne ir ar tendenci iet uz leju. Labi, ka saremontē telpas, vismaz tiem, kas palikuši būs ēka , kur aiziet, bet vīzija ir drūma....Ja reāli, tad tā ir zemē nomesta nauda :( ! izremontētās, labās ēkas pa sviestmaizi pēc gadiem septiņiem, desmit varēs iegādāties krievi vai zviedri!Latviešiem gēnos ir būt '' antiņiem'', ar to starpību, ka stikla kalnu lielākajai daļai ''antiņu'' neredzēt!

pirms 10 gadiem, 2010.02.11 13:13

Vietējās ziņas