Rekonstruēs estrādi 4

Gaujienā uzsākts darbs pie Egļukalna estrādes rekonstrukcijas. Tās dēļ estrāde šovasar vairs netiks izmantota, jo darbus plānots pabeigt vien rudens pusē, taču jau nākamajā gadā paveiktais nesīs pirmos darba augļus, ļaujot estrādi pēc ilgāka pārtraukuma izmantot uz pilnu slodzi.

“It kā katru gadu esam centušies veikt nelielus uzlabojumus, taču, ja katrā pasākumā ielūst kāds deju grīdas gabals – objekta izmantošana kļūst neiespējama,” rekonstrukcijas nepieciešamību pamato Gaujienas pagasta pārvaldes projektu vadītāja Ineta Riepniece.

Izmanto lielajiem pasākumiem un dančiem
Viņa atklāj, ka pirms vairāk nekā 20 gadiem celtajai estrādei gaujieniešu kultūras dzīvē ir liela nozīme. Ja “Anniņu” estrāde galvenokārt tiek izmantota Jāzepa Vītola Mūzikas dienu norisei, atsevišķām teātra izrādēm un nelieliem vietējiem pasākumiem, tad Egļukalna estrāde sniedz daudz plašākas iespējas. ““Anniņu” estrādē ir tikai dziedamā skatuve, savukārt Egļukalna estrādē – deju placis un neierobežots sēdvietu skaits. Estrādi ieskauj pļavas, kas rada iespēju uzcelt apkārt teltis, ja tur notiek kāda nometne vai vairāku dienu pasākums. Tāpat tas ļauj uzņemt neierobežotu apmeklētāju skaitu vērienīgāku pasākumu gadījumos un, protams, sniedz iespēju tādus sarīkot,” skaidro I.Riepniece.

Padarīs estētiski pievilcīgāku un drošāku

Rekonstrukcijas laikā plānots atjaunot skatītāju soliņu rindas, nomainīt deju grīdas segumu, renovēt estrādes konstrukcijas, remontēt jumtu un veikt iekšējo kosmētisko remontu. Šie darbi, ko veiks SIA “RCI Gulbene”, estrādi padarīs ne tikai estētiski pievilcīgāku un tās izmantotājiem drošāku, bet arī radīs lielākas iespējas tās noslogotībai. Ar rekonstrukcijas veicējiem noslēgts līgums par 197 306,16 latiem (bez PVN). Lielākā daļa finansējuma gūta no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai, kas atbalstījis projektu “Egļukalna estradēs rekonstrukcija”, bet pārējais ir pašvaldības līdzfinansējums.

Komentāri 4

to ES

GAUJIENĀ TAK VSP NEKAS NENOTIEK,JO POšEVA TUKšA VIETA.

pirms 10 gadiem, 2010.07.20 11:54

dzērvene

tur tev zose taisniba,lai kā tev Kazimir tas nepatiik-a kur tad tai Gaujienas jaunatnei ir tā sporta hahhe-tāpēc jau mani bērni aizgāja prom.un tik glupi jau mēs te neesam,ka visus saukās pa zosiim.i tīri labi saprotam-ka neko neuzcējuši un nav par to neviena vainīgā.Nu kā jau Gaujienā.

pirms 10 gadiem, 2010.07.20 11:05

kazimirs baismigais

tu tok ir viena riktiiga zose! lasiit neproti? citeeju:

"Lielākā daļa finansējuma gūta no Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstībai, kas atbalstījis projektu “Egļukalna estradēs rekonstrukcija”.

nu nevar tak to naudu nekaadaam skolaam novirziit!!! vai nu estradei,vai ari... sveiki, gauja, eiropas fonda naudai! daleeca,zose? buutu da priecaajusies,ka Gaujienaa ir taadi uznjeemiigi laudis,kas rakstija projektus un dabuuja to visu gatavu,a nee... bet ir jau taada cilveecinju pasuga,kam NEKAD NEKAS nebuus pa praatam,dari ko dariidams.

p.s. mulke tu esi,vot taaaaaaaaaaaa!:DDD

pirms 10 gadiem, 2010.07.19 17:07

zose

cik ta pasākumu tjā estrādē gada laikā notiek? labi ja trīs. a vajag par tādu naudu rekonstruēt! sporta halli cēla, baznīcu cēla, tā neko neuzcēla, tagad pie estrādes ķeras. būtu labāk skolām palīdzējuši, nebūs jauniešu-nebūs kam uz to sapucēto estrādi iet.

pirms 10 gadiem, 2010.07.18 12:11

Vietējās ziņas