Rekonstruēs Pils ielu 1

Alūksnes novada dome saņēmusi Satiksmes ministrijas lēmumu, kas apstiprina projektu “Tranzīta maršruta “Pils iela” rekonstrukcija Alūksnes pilsētā”.

Paredzēts radīt komfortablu un drošu satiksmi pilsētas galvenajā ielā.

“Tiks izstrādāts Pils ielas rekonstrukcijas tehniskais projekts,  saskaņā ar kuru tiks veikta rekonstrukcija. Paredzēts atjaunot brauktuves segumu, no jauna izbūvēt gājēju celiņus, pielāgojot tos cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, kā arī rekonstruēt ielas apgaismojuma sistēmu, lai palielinātu transporta līdzekļu un gājēju pārvietošanās drošību diennakts tumšajā laikā,” stāsta pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Ielas rekonstrukcijā tiks iekļauta arī lietusūdens kanalizācijas sistēmas izbūve, lai novadītu nokrišņu ūdeni no brauktuves, kā arī ielai piekrītošās ūdensapgādes komunikācijas. Tiks izveidota prettrokšņa  stādījumu zaļā zona, kas uzlabos vides kvalitāti. Rekonstruēs arī autobusu pieturvietas. Projekta kopējā izmaksu tāme ir 1 483 778 lati. Tas iesniegts Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējuma saņemšanai programmā, kas paredz tranzīta ielu sakārtošanu pilsētu teritorijās.

Komentāri 1

Gunta

Vai tiks padomāts arī par velosipēdistiem un ierīkota josla viņiem? Paldies.

pirms 10 gadiem, 2010.07.07 12:20

Vietējās ziņas