Remontēs slimnīcu par Eiropas naudu 10

Alūksnes slimnīca nākamgad sāks apgūt Eiropas finansējumu infrastruktūras uzlabošanai, jo atbalstīts slimnīcas projekts Eiropas Reģionālās attīstības fondā.

Projekta “Stacionārās veselības aprūpes infrastruktūras uzlabošana SIA “Alūksnes slimnīca”, uzlabojot veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti un pieejamību” kopsumma ir 542 123 lati, no kā 85 procentus finansē Eiropa, bet 15 procentus – slimnīca, ņemot aizņēmumu.

Jau izsludināts iepirkums
Pašlaik jau ir izsludināts iepirkums tehniskā projekta izstrādei slimnīcas ēku iekšējai renovācijai un rekonstrukcijai, kas beigsies 4.janvārī. Projekta laikā pārbūvēs vienu operāciju zāli un renovēs ķirurģiskā profila stacionāra telpas. Izveidos Ministru kabineta noteikumiem atbilstošas dezinfekcijas un sterilizācijas dienesta telpas, renovēs uzņemšanas nodaļu, ambulatoro daļu un reanimācijas nodaļu, kā arī laboratorijas telpas un koridoru. Izbūvēs jau sen slimnīcā nepieciešamo liftu, nomainīs logus, kur tas vēl līdz šim nav darīts, renovēs siltumtrasi, laboratorijas ēkai mainīs jumtu un ierīkos zibensnovedēju, siltinās bēniņus un rekonstruēs ventilācijas sistēmas. Tiks veikti arī signalizācijas sistēmas izveides un santehniskie darbi, vājstrāvu remontdarbi, elektroapgaismojuma un elektroinstalācijas izbūve, medicīnisko gāzu sistēmas un saspiestā gaisa vakuumsistēmas izbūve, ūdensapgādes un siltumagādes rekonstrukcija. SIA “Alūksnes slimnīca” valdes priekšsēdētāja Maruta Kauliņa uzsver – pēc rekonstrukcijas slimnīcā būs nodrošināta vides pieejamība invalīdiem, jaunajām māmiņām, veciem cilvēkiem, maziem bērniem. Būvdarbi sāksies nākamā gada pavasarī un ilgs aptuveni pusotru gadu. Noslēgumā tiks labiekārtota arī teritorija.

Vajag naudu katlumājai
“Projekta īstenošana būs liels ieguvums slimnīcai – gan pacientiem, gan personālam. Projektu izstrādājām paši, nepiesaistot projektu konsultantus no malas, jo tas prasītu papildu līdzekļus. Īpašs prieks, ka būs uzlabots ķirurģijas nodaļas darbs un izbūvēti lifti, kā trūkums līdz šim slimnīcā ir vissāpīgākais jautājums. Iekšējo komunikāciju sistēma slimnīcā funkcionē kopš 1964.gada, tādēļ to remonts ir ļoti nepieciešams. Būtiskas pārmaiņas gaida arī uzņemšanas nodaļu – nodaļas tagadējās telpās būs tikai ambulatorā daļa un kabineti, bet uzņemšanas nodaļa būs tur, kur ķirurģijas nodaļa, lai uzņemšana, ķirurģija un reanimācija būtu saistīta vienā blokā. Viens lifts, izbūvējot šahtu, savienos slimnīcas pirmo stāvu ar otro stāvu, jo operāciju zāle ir pirmajā stāvā. Savukārt otrs lifts būs tagadējā laboratorijas ēkā, lai tur varētu nokļūt arī cilvēki ar kustību traucējumiem,” stāsta M.Kauliņa.
Diemžēl par Eiropas naudu nevarēs remontēt slimnīcas katlumāju, bet rekonstruēt siltumtrasi līdz tai, tādēļ būtu ļoti labi, ja slimnīcas kapitāldaļu turētājiem – Alūksnes un Apes novadu pašvaldībām – atrastos budžetā līdzekļi katlu mājas remontam. Šim mērķim vajadzētu aptuveni 32 000 latu.

Komentāri 10

kkk

"nav valsts politikas"

Protams, ka visvienkāršāk ir paklausīties kāda cita teiktajā, un tad tikai maut līdz. Iesaku no sākuma katram pašam pārbaudīt, cik korekts/adekvāts ir konkrētais domu gājiens.

Es nesaku, ka tas ir nepareizi, bet ja uz to visu tā paskatās, tad es Tev tiešām varu teikt, ka tieši uzņēmēji un privātais sektors ir tie, kas izzog ES naudu. Privātais sektors ir kā radīts tam, kā arī privātā sektora vēlme pēc iespējas vairāk "iesūkt" ES līdzekļus savā personīgajā kabatā, nevis uzņēmējdarbības attīstīšanas nolūkā, ir viens no galvenajiem iemesliem, kādēļ Latvijā ir apgūti tikai 20% no iespējamajiem resursiem.
Tajā brīdī, kad uzņēmējs saprot, ka nespēs ielikt kabatā pietiekoši daudz naudas, viņš apstājās un nerealizē projektu.

pirms 10 gadiem, 2010.12.27 00:46

Šī ERAF nada bija iezīmēta visām slimnīcām proporcionāli parametriem. Aktivitātes MK noteikumos jau bija ielikts saraksts ar katrai slimnīcai pienākošos summu. Atlika tikai aizpildīt formālo projekta pieteikumu.

pirms 10 gadiem, 2010.12.26 11:58

sesks

Šis paredzētais piķis ir tikai šim mērķim domāts.Malacis Maruta ,kas cīnās par slimnīcu. Kapitāldaļas viņai neredzēt kā Putins teica par tām ēzeļa ausīm,jo mūsu lēmējvara to nepieļaus!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Slimnīca mūsu novadam ir vajadzīga un nepieciešama,paldies visiem ,kas par to cīnās!
Katrs lats ko atvelk uz Alūksni ,tas ir tikai panākums cīņā par naudu.Ja arī 10% paliks Alūksnes iedzīvotāju rīcībā tas būs pat ļoti labs sasniegums. Brīnumi nenotiek!!!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.12.26 11:11

Anna

to Dziņai
Kurā skolā mācījies latv.val., vai AVĢ?
Neaizliks nākošgad ciet slimnīcu, nevajag cepties. Ja nemaldos, dažs labs ministrelis teica, ka atgriezīšot nākošgad iekonomēto naudu veselības aprūpei, tā kā ij algas būs lielākas.

pirms 10 gadiem, 2010.12.25 16:08

Dziņa

Nē tā tauta vēl sprāgdama kritizēs tos kas dara īsti mūllāpi. Labi ka beidzot novadā ir kāds aizbraucis uz blakus novadiem un redz kā naudu no mūsu pašu lielās kases (valsts) kāš uz savām pilsētām un jo vairāk jo labāk, tikai neviens par to nerunā, ventspilī gan dzīvot gribētu bet prāts to nerāda ka varat, tur tūlīt klubu cels par 12 ļimakiem, tā kā nav ko D....

pirms 10 gadiem, 2010.12.24 23:11

bruiser

WOW!!!
par slimnīcas renovāciju ierunājās...
tas būs brīnums, ja mūsu dzimtā pusē būs vismaz daļēji izremontēta slimnīca...
Vēl palieliniet medmāsām algas, lai ir kas ārstē, lai uz īrijas sēnēm neaizbrauc:)

pirms 10 gadiem, 2010.12.23 21:12

lkj

Ja, mūs , kā vinmēr, tur par duraciņiem! Arī mūsu pašu derevņa.

pirms 10 gadiem, 2010.12.23 20:55

nav valsts politikas

Pareizi Sudraba teica un es viņai tikai varu pievienoties! ES nauda tiek bezjēdzīgi izpļaparēta, izzagta un kukuļos sagrūsta. Šie miljardi bija jānovirza uzņēmējiem un tikai uzņēmējiem, kas rada eksportspējīgu produkciju, maksā nodokļus, bet šādi remonti bija jāveic tikai no nodokļu naudiņas un ne vairāk! Citādi mēs NEKAD no šitās bedres neizrāpsimies!

pirms 10 gadiem, 2010.12.23 18:06

Nu bet ko darīt, ja ES to naudu bezmaz vai pakaļ met :D

pirms 10 gadiem, 2010.12.23 17:55

Tā i nevar saprast, remontēs par ES līdzekļiem, lai aizklopētu ciet...muļķu zeme.

pirms 10 gadiem, 2010.12.23 17:53

Vietējās ziņas