Rīdzinieki atpūšas laukos

Līdz ar pirmajām siltajām dienām viesu nams “Jaunzilākši” Virešu pagastā ir gatavs uzņemt ciemiņus. No Rīgas – Veclaicenes šosejas guļbūves ēka ar sarkano jumtu ir labi saskatāma, tomēr ne jau tāpēc to iecienījuši galvaspilsētas atpūtnieki.

Nebrauks atpakaļ uz galvaspilsētu
“Maijā būs divi gadi, kopš ar dēlu no Rīgas te pārbraucu dzīvot. Man pieder transports kravu pārvadājumiem, tāpēc sākumā bija doma te iekārtot atpūtas vietu šoferiem ar ģimenēm. Tagad nomāju tikai transportu, līdz ar to viesu namā var atpūsties jebkurš,” stāsta viesu nama īpašniece Elita Tkačenko.

Acīmredzot viņa pratusi novērtēt lauku dzīves priekšrocības, tāpēc spējusi ieinteresēt galvenokārt tieši galvaspilsētas troksnī un steigā dzīvojošos. E.Tkačenko senatnīgajā lauku mājā, kas atjaunota, ļauj ne tikai atpūsties, bet arī pašiem virtuvē gatavot garšīgas un veselīgas maltītes no dārzā un saimniecībā izaudzētiem produktiem. “Lauki nav mana vide, bet es nepārtraukti mācos. Atpakaļ uz Rīgu vairs nebrauktu. Tiesa, vecākais dēls negribēja te dzīvot, un es viņu saprotu. Taču viņš bieži atbrauc palīgā, kad rīkoju talkas vai arī ir kādi lielāki darbi. Tad ierodas arī mani draugi un radi. Lielā pavasara tīrīšanas un sakopšanas talka bija 30.aprīlī,” skaidro saimniece.

Viesi var gatavot maltītes
E.Tkačeno uzsver, ka viesu namā nav nekā ekstrā. Toties viņa var nodrošināt jauku atmosfēru, tāpēc vairums viesu atgriežas “Jaunzilākšos”. Visur var staigāt droši bez ierobežojumiem, spēlēt bumbu vai nodarboties bērniem iekārtotajā rotaļu laukumā. Tiesa, mazajiem ciemiņiem vairāk patīk vērot vistas un gaili, trušus, kā arī suni un kaķi. Ir uzceltas divas siltumnīcas, kurās tiek audzēti tomāti un gurķi. “Kad atbrauc jaunieši, viņi vēlas paši doties uz dārzu vai siltumnīcu, lai uzreiz saplūktu lokus, dilles, salātus, tomātus ... Ir divas virtuves, kurās paši var gatavot ēst,” saka Elita. Viņa secinājusi, ka nebūtu viegli izpildīt Pārtikas un veterinārā dienesta prasības, lai nodrošinātu ēdināšanu. Turklāt saimniece nevēlas sevi lieki apgrūtināt, cenšoties apmierināt viesu gastronomiskās vēlmes.

Izdzīvot palīdz transporta bizness

“Jaunzilākšos” nav vieglāk kā citos viesu namos. Līdz ar PVN likmes palielināšanu līdz 21 procentam pērn nācās zaudēt daudz viesu. Tiesa, E.Tkačenko centās meklēt kompromisus, pieļaujot atlaides no noteiktās cenas. “Tagad citādi nevar. Turklāt man izdzīvot, sevišķi ziemas periodā, palīdz transporta bizness. Pagājusī ziema bija ļoti smaga, lai gan tāpat šurp brauca svinēt gadu miju un jubilejas,” atzīst E.Tkačenko. Viņa cer, ka šajā sezonā situācija uzlabosies, jo PVN likme ir samazināta līdz 10 procentiem. Saimniece visu dara pati, trūkst naudas, lai varētu algot kādu strādnieku. “Ir, protams, nākotnes ieceres. Bet tās neatklāšu, kamēr nebūs īstenotas. Darbus sākšu jau šogad, lai paplašinātu piedāvājumu,” atklāj E.Tkačenko.

Vietējās ziņas