Rīkos deju koncertu kopā ar igauņiem

Sestdien, 18.jūlijā, pulksten 20.00 Jaunannas Zaķusalas estrādē notiks deju koncerts „Prieks, kur tu rodies". Līdztekus pašmāju kolektīviem, tajā uzstāsies arī dejotāji no Limbažiem, Ludzas un Igaunijas pašvaldības Somerpalu.

Jaunannas tautas nama vadītāja Iveta Baltā - Vanaga atklāj, ka šis koncerts tiek rīkots saistībā ar projektu „Kultūra - pārrobežu sarunas bez tulka", ko Jaunannas pašvaldība īsteno sadarbībā ar Somerpalu pašvaldību Igaunijā.  

Atstāj patīkamu iespaidu

 

Abu pašvaldību pirmais kopīgais pasākums noticis maija izskaņā, kad viesos uz kaimiņvalsti devās Jaunannas tautas nama deju kopas „Jaunanna" dalībnieki kopā ar mūzikas un mākslas skolas keramikas nodaļas audzēkņiem.

 

I.Baltā - Vanaga stāsta, ka pašmāju kolektīva sniegtie priekšnesumi uz pasākuma saimniekiem atstājuši patīkamu iespaidu. „Kaimiņiem ļoti patika, kā mēs izpaužam savas emocijas dejā," viņa saka. „Viņiem tā dejot nav ierasts, tāpēc tas likās ļoti simpātiski."

 

Rezultātā nolemts rīkot kopīgu deju koncertu otrpus robežai, pieaicinot deju kopas „Jaunanna" draugus ne tikai no Alūksnes novada, bet arī citām Latvijas vietām. I.Baltā - Vanaga klāsta, ka sestdienas koncertā bez igauņu un Jaunannas dejotājiem uzstāsies deju kolektīvs „Maliena", Alsviķu deju kopa „Jandāls", Brīvzemnieku vidējās paaudzes deju kolektīvs „Dālderi" no Limbažiem, kā arī deju kolektīvi „Atvasara" un „Reizē!" no Ludzas.

 

Veidos dekorācijas koncertam

 

Tiesa, vēl pirms koncerta Jaunannā tiks rīkotas vairākas mākslas meistardarbnīcas. Tajās, sākot no pulksten 10.00 rītā, ikviens interesents varēs izmēģināt spēkus vasaras lukturīšu gatavošanā, ziedu pušķu un paklāju veidošanā, kā arī koka apgleznošanā. Jaunannas tautas nama vadītāja atklāj, ka daļa izgatavoto lietu papildinās vakara koncerta dekorācijas.

 

Tāpat viņa norāda, ka šīs meistardarbnīcas vadīs pašmāju deju kolektīva dalībnieki, kas kļuvuši par lieliem palīgiem visa pasākuma rīkošanā.

 

„Zem katra skaista pasākuma slēpjas daudzu cilvēku kopīgās darbības rezultāts," viņa saka.

 

 „Jaunannas iedzīvotāji ir ļoti atsaucīgi un vienmēr cenšas visur piedalīties, tāpēc arī tie pasākumi izdodas tādi krāšņi, kas patīk gan pašiem, gan ciemiņiem."

Vietējās ziņas