Rīkos metu konkursu 4

Alūksnes novada pašvaldība plāno rīkot metu konkursu pilsētas tautas nama rekonstrukcijai. Lai piesaistītu pēc iespējas plašāku un profesionālāku dalībnieku loku, kas radītu kvalitatīvāku piedāvājumu un daudzpusīgākas izvēles iespējas, konkursam paredzēts arī dāsns balvu fonds – 6700 latu apmērā.

Iepazīstinot ar konkursa ieceri tautsaimniecības komitejas deputātus, tās priekšsēdētājs un Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers norāda, ka šāds balvu fonds bijis nesen notikušajā Valkas – Valgas ledus halles metu konkursā. Tas vainagojies ar 18 dalībnieku kuplu pulku, uz kādu tiek cerēts arī metu konkursā par Alūksnes pilsētas tautas nama rekonstrukciju. Plānots, ka konkursa uzvarētājs saņems naudas balvu 2500 latu apmērā, bet pārējo četru vietu ieguvēji attiecīgi 1700, 1200, 750 un 550 latu apmērā. Šādu balvu fondu atbalstīja arī vairums komitejas deputātu, kas jautājumu par līdzekļiem, no kuriem konkursam nepieciešamās naudas summas tiks ņemtas, novirzīja izskatīšanai šoceturtdien gaidāmajā finanšu komitejas sēdē.

Vērtēs pašvaldības darbinieki
Līdz ar iespējamā balvu fonda apjoma apstiprināšanu deputāti diskutēja par žūrijas komisijas sastāvu, kas vērtēs iesniegtos darbus. Par tās priekšsēdētāju izvēlēts Dzintars Adlers. Bez viņa komisijā darbosies pašvaldības izpilddirektore Janīna Čugunova, izglītības, kultūras un sporta jautājumu komitejas priekšsēdētāja, deputāte Sandra Zeltiņa, Kultūras un sporta nodaļas vadītāja Sanita Eglīte, Alūksnes pilsētas tautas nama direktore Sanita Bērziņa, Plānošanas un attīstības nodaļas būvinženieris Aivars Sausais, būvvaldes vadītāja – pilsētas galvenā arhitekte Līga Šķepaste un būvinspektore Aina Kaukala, arhitekte Anda Lejasblusa, Finanšu nodaļas ekonomiste Evita Ņedaivodina un jurists Arturs Upīts. Tiem žūrijas komisijas locekļiem, kas nestrādā Alūksnes novada pašvaldībā, noteikta samaksa 200 latu apmērā, jo, kā uzsver Dz.Adlers, darbs pie izvērtēšanas solās būt pamatīgs un tas prasīs ne mazāk kā trīs, ja ne pat piecas un vairāk tikšanās reižu. Vienīgā no žūrijas komisijas locekļiem, kas nestrādā pašvaldībā, ir arhitekte A.Lejasblusa.

Grib dubultot zāles ietilpību
Deputāti arī tika aicināti izteikt savas domas par projektēšanas uzdevumu. Šobrīd tiek plānota lielās zāles paplašināšana līdz 500 sēdvietām tagadējo 250 vietā, pasākumu zāle starp lielo zāli un palīgtelpām, ģērbtuves māksliniekiem, aktiertelpa un grimētava, salonzāle, kurā varētu izvietot 5 – 10 galdiņus un kas būtu paredzēta izrādēm vai mūzikas vakariem, kafejnīcu telpu izbūve uz ezera pusi un cits. Šis projektēšanas uzdevums tapis, ņemot vērā gan Kultūras un sporta nodaļas darbinieku ieteikumus, gan Alūksnes pilsētas tautas namā strādājošo vēlmes, pārrunājot to īstenošanas iespējas ar būvvaldes vadītāju L.Šķepasti. Par pašvaldības plānoto metu konkursu Alūksnes pilsētas tautas nama rekonstrukcijai vēl tiks lemts novada domes sēdē.

Komentāri 4

Metu konkurss ir vienkāršāks - vispārējs izskats, telpu izvietojums, aptuvenas izmaksas... Tā lai saprot kāds objekts apmēram izskatīsies, lai var izvēleties, ko tad taisa konkrēti.

pirms 10 gadiem, 2010.07.22 21:27

:)

sesk! kāda tava galvas sāpe? pasekso (ja vēl esi spējīgs un ir ar ko), tad pāries besis:) tavas idejas nevienu neinteresē:)

pirms 10 gadiem, 2010.07.22 19:53

sesks

Labāk cēluši jaunu un netērējuši piķi.
Pilnīgs besis ar šo iestādes glēbšanas plānu. Ir gan tiem deputātiem Zirga galvas!

pirms 10 gadiem, 2010.07.22 18:58

Zane

Metu konkurss? Kas tas ir - skiču konkurss? Neviena vārda par to

pirms 10 gadiem, 2010.07.22 17:41

Vietējās ziņas