Rosina suņus apzīmēt par brīvu 4

Suņu apzīmēšanai mikroshēmas izmantot paredzēts ar nākamā gada 1.janvāri. Ministru kabineta noteikumi paredz, ka tas būs obligāts pasākums. Tāpēc konferencē par mājdzīvnieku reģistrāciju nolemts, ka mikroshēma jāievada jāveic par brīvu.

“Vai suņu apzīmēšanu ar mikroshēmu nākamgad būs par brīvu, būs atkarīgs no tā, vai tas būs apstiprināts valsts budžetā. Šādas informācijas man nav. Sunim mikročipu var ievadīt ikgadējā veterinārārsta apmeklējuma laikā. Ja suns tiks apzīmēts un reģistrēts gada laikā no šī pasākuma ieviešanas vai sešu mēnešu laikā no suņa dzimšanas, tad paredzēts, ka šos izdevumus segs valsts. Savukārt tiem, kuri neievēros noteiktos termiņus, par mikroshēmas ievadīšanu būs jāmaksā,” skaidro Alūksnes suņu un kaķu patversmes veterinārārste Sarma Ločmele.

Mikroshēma ievadīta gandrīz 50 suņiem

Alūksnē jau pusotru gadu var sunim ievadīt mikročipu par maksu. Ar to apzīmēti ir apmēram 50 suņi. Tie ir galvenokārt šķirnes suņi, kurus ved uz izstādēm un sacensībām ārpus Latvijas, kā arī medību suņi. “Tagad nav zināms, cik pavisam Alūksnē vai citur ir suņu. Taču pēc mikroshēmu ievadīšanas un reģistrēšanas to būs viegli pateikt pēc datu bāzes, kas būs pieejama veterinārārstiem un atbildīgajiem darbiniekiem. Tajā būs arī ziņas par vakcināciju, par nodevas maksu un cita informācija,” norāda veterinārārste. Viņa spriež, ka droši vien būtu daudz suņu īpašnieku, kuri nevēlētos maksāt par mikroshēmas ievadīšanu un atrastu iemeslus, kāpēc to nedarīt. Tāpēc par spīti sliktajai finansiālajai situācijai būtu vēlams tomēr šo obligāto pasākumu veikt par brīvu.


Reģistrācija ļaus iegūt visu informāciju

Suņu reģistrācija ir nepieciešama ne tikai īpašniekiem, bet arī valsts un pašvaldību institūcijām. Tās beidzot varētu iegūt neapšaubāmu pārliecību par dzīvnieka piederību konkrētam īpašniekam un vajadzības gadījumā saukt to pie atbildības. Ieguvēji būs arī veterinārārsti, kuri varēs pārliecināties, vai tieši šis dzīvnieks tiek vakcinēts pret trakumsērgu. Reģistrējot suni, tiek nostiprinātas īpašuma tiesības uz šo dzīvnieku. Ar mikroshēmu apzīmēta dzīvnieka piederība ir viegli konstatējama un pierādāma.

Komentāri 4

rrr

nesaprotu, par jūsu mīluļiem rūpējas, bet vēl ir slikti, turklāt, to varēs izdarīt pa brīvu!!!!
tā jau ir nedari slikti, dari - atkal slikti

pirms 12 gadiem, 2008.11.24 13:10

suņuks

atbilde lopkopei
ja tavs suņa pazudīs, tad viņu atrodot būs vienkāršāk tevi atrast Saimniec!!!nebūs suņukam jāmokās patversmē!!!

pirms 12 gadiem, 2008.11.23 12:32

lopkope

nu nez vai mans suņa gribēs staigāt ar bleķa gabalu skaustā...

pirms 12 gadiem, 2008.11.22 20:44

Vietējās ziņas