Rosinās izmaiņas 16

Lai pārliecinātu Vides ministrijas un Madonas Reģionālās vides pārvaldes darbiniekus par nepieciešamību atjaunot Mālupes hidroelektrostaciju uz Pededzes upes, trešdien SIA “Mūsu HES” īpašnieks Juris Pētersons bija uzaicinājis viņus iepazīties ar situāciju un tikties ar novada pašvaldības, pagasta pārvaldes vadību un iedzīvotājiem.

Problēmas risinās kopīgiem spēkiem
“Uzņēmējs ar upes krastā dzīvojošajiem vēlreiz saskaņos hidroelektrostacijas atjaunošanu, nodrošinot ūdens līmeni tādās robežās, kādās tas ir bijis iepriekš – ne augstāk par 122,5 centimetriem. Pēc tam kopā domāsim, kādā redakcijā ierosināt grozījumus Ministru kabineta noteikumos. Vērsīsimies Pašvaldību savienībā, lai atrastu pašvaldības, kurām varētu būt līdzīgas problēmas, jo kopīgi būs vieglāk panākt risinājumu,” stāsta Mālupes pagasta pārvaldes vadītāja Iveta Priede.

Turklāt viņa norāda, ka pašvaldībai nebūtu lietderīgi ieguldīt līdzekļus tilta būvē pār Pededzi. Tas atrodas virs dzirnavu aizsprosta, tāpēc abus varētu atjaunot kopīgi ar SIA “Mūsu HES”. “Ja pēc pāris gadiem īpašniekam tomēr izdodas saņemt atļauju būvdarbiem, tad, iespējams, pašvaldībai vajadzētu atjaunoto tiltu nojaukt. Tā būtu lieka izšķērdība, turklāt kopīgi tiltu atjaunot būtu vieglāk un lētāk,” spriež I.Priede.

Vairāk lasiet laikraksta "Alūksnes Ziņas" 5.novembra numurā.

Komentāri 16

Šim visam ir ļoti sena vēsture,kuras šmucēs iesaistīti ietekmīgi Mālupes ļaudis, kas daudzus apjājuši un tagad penzijā dirn...un joprojām nevar beigt ietekmēt Mālupes dzīvi.
Vai penzijā un tik nodrošinātiem ļaudīm nesēžas?Kūkas vajag cept un zeķītes adīt.

pirms 10 gadiem, 2010.11.08 19:09

Dziņa

Redz kādi gudrīši pat vietējos kam labi redzama problēma noliek, akas vajag pareizi rakt ta vēl uz veikalu sūta kādi gudrinieki, saku vajag celt un viss, pašiem būs labāk un skaistāk a to jau tuļuks sataisīts redz labāk saglabāsim lai tik neļautu cilvēkiem strādāt. viens otrs otrā jūras krastā visu atmazgājis i naudu un vēlko citu, bet tautai patīk viss priekš cilvēkiem....Uz Vaidavas gan neviens nesūdzas par HESU, gudriem vajag būt, no turienes tas piemērs.

pirms 10 gadiem, 2010.11.08 08:43

Nu nezinu, 100 gadus mālupiešiem tā ūdenskrātuve problēmas neradīja, zivju arī bija vairāk....

pirms 10 gadiem, 2010.11.08 08:35

malupieti. Beidzot esi iemācījies lietot qwerty tastatūru?! Par akām. Iemācieties rakt pareizās vietās! Varu derēt, tev nam mazākās sajēgas par hidrotehniskām būvēm. Tā saucamais "kultūras piemineklis" ir vietējo dzērīšu atejas vieta! Ja, jau tik nepieciešams, ņemiet un atjaunojiet! Kāds tur sakars ar upi?!
Gadu desmitiem, upe ir piesērējusi. Principā, tur bija tikai "varžu dīķis" nevis normāla ūdenskrātuve ! Tā kā, mālupiet, izstaugā pēc divcīša. Tūlīt veikals būs vaļā. Un nelien tēmās, kas tev ir nesaprotamas! :)))

pirms 10 gadiem, 2010.11.08 07:34

alise! Pārlieku labās domās esi par mālupieti! Tā, tik pajoliņš var uzrakstīt! :)

pirms 10 gadiem, 2010.11.08 07:24

alise

to mālupietim
Izklausās pēc domes oratora.

pirms 10 gadiem, 2010.11.08 04:20

Jā, pārsniedz gan, arī šodien upe no krastiem ārā, bet teikt nav kam, jo īpašnieks dzīvo Rīgā vai Jelgavā, un ja teiksi, tad tad - nē, viss ir kārtībā. Atzīmju nav nekādu, tikai kāda pusnodzisusi svītra, kas ir maksimālais līmenis, bet tā nav redzama, jo ir zem ūdens. Par tādu normālo līmeni esam dzirdējuši, bet redzēt neesam redzējuši...
Varēja gan kādos plūdos aiznest arī Jaunannas HESU! ( Kas nemaz nav tik nereāli, jo pie slūžām no lielā ūdens līmeņa ir izskalots)

pirms 10 gadiem, 2010.11.07 21:49

Tiešām neparakstieties tie cilvēki, kuri dzīvo HESA zonā, tad būs applūdušas un zaudētas pļavas, ūdens pilni pagrabi gan ziemā, gan vasarā. Bet īpašnieki rādīs jūsu parakstus un teiks, ka paši piekritāt. Ūdens līmenis visu laiku pārsniedz normas.

pirms 10 gadiem, 2010.11.07 20:42

antilobijs

Hesa celtniecība būs laba naudas atmazgāšana un peļņas avots dažam labam, kas redzams bildē. Tas jau ir piedzīvots ar Saieta nama celtniecību.Skaidrs, ka nekāda dabas armācīga kropļošana nav pieļaujama, bet pnovadam šis stūris būs pienācīgi jāsakopj. Lai pagroz a pēcpuses un pieaicina speciālistus, lai nesanāk, kā ar dažu labu celtni, kas nav prakstiski izmantojama.

pirms 10 gadiem, 2010.11.07 18:26

Dziņa

kATRĀ PAGASTĀ pa HESAM NAV MUMS NEKĀDS MĪKSTO NOVADS Džonis velk pareizi neredziet kas dokumentus pēta, vakarā uz teātri ejat nemaisaties domuvīru lietās. Katram novada cilvēkam trīs darbus izdomāt.....vienu paveik!!!!!

pirms 10 gadiem, 2010.11.06 17:35

KĀDAS TAD TEV PROBLĒMAS jAUNNANIETI KONKURENCE RAUSTA VAI?....NESĀC RAUDĀT LAI ŠIEM ARĪ TIEK TĀDAS - SKAUĢIS VESELS...

pirms 10 gadiem, 2010.11.06 17:31

hess

nē buvējat gan, lai tak kas notiek mums mālupiešiem nav nekā žēl, pietiek visādas detīvas pamiratj tak pamratj smuzikoj zivju tāpat mūsu rūpnieciskajā un izmešiem bagātajā upē nav bet varbūt arī ielaidīs????

pirms 10 gadiem, 2010.11.06 17:29

Mīļie mālupieši! Lūdzu, nepiekrītiet būvēt HES! Kā uzbūvēs, tā visi normālie un maximālie līmeņi neeksistēs, reāli ūdens līmeni turēs max līmenī un parasti krietni augstāk, par normālo nevar būt ne runas. un neko jūs nevarēsiet padarīt. Jaunannā HES ir jau 10 gadus, ticiet - ļoti lielas problēmas !

pirms 10 gadiem, 2010.11.06 16:21

Nekas viņiem nesanāks! Ir noteikts, uz lašveidīgo upēm, nedrīkst būvēt HESus! Sacels trobeli, piesastīsim sabiedrību un kirdik! Šādi apturējam Kalvīša HESa būvniecību uz Vaidavas!

pirms 10 gadiem, 2010.11.06 12:03

Vietējās ziņas