Rūdis meklē uzticamus saimniekus 5

Augusta sākumā "Alūksnes Ziņās" rakstījām par suni, kurš bija pieklīdis pie Alūksnes pirmsskolas izglītības iestādes "Sprīdītis" un radīja daudz satraukumu tās darbiniekiem.

Pēc publikācijas suņa saimnieks tā arī neatsaucās, un dažas dienas suņuks tika manīts klaiņojot pa pilsētu, līdz aizgāja uz Cerību ielu, kur par savām jaunajām mājām un saimniekiem izvēlējās Salaku ģimeni. Jau vairāk nekā divas nedēļas Salaku ģimene dod patvērumu suņukam, bet atzīst - ja atrastos labi saimnieki, labprāt uzticētu viņiem jauno, labi kopto suni, jo pašiem jau ir savs mājas sargs - kucīte Gerda (Sibīrijas haskijs). "Suns ir ļoti draudzīgs un jauks. Esam viņu nodēvējuši par Rūdi, jo suns bez vārda un siksnas nav suns! Rūdis ir labi kopts un barots, draudzīgs, ļoti labi zina, ko nozīmē "nedrīkst". Viņš nav radis iet pavadā. Mūsu kucīte Gerda pret Rūdi izjūt lielu greizsirdību un grib būt vienīgā saimniece mājās, tādēļ mēs labprāt uzticētu Rūdi labiem, līdzcietīgiem cilvēkiem, kuriem būtu vairāk plašas teritorijas ap māju, jo Rūdim patīk izskrieties. Rūdis neuzticas cilvēkiem, jo ir vīlies, bet - ja atradīs siltas mājas, manuprāt, viņš būs brīnišķīgs suns un mājas sargs," domā I.Salaka.

Viņa vērtē, ka Rūdi iepriekšējie saimnieki ir apzināti pametuši, piemēram, atvedot un izlaižot Alūksnes pilsētā.

"Kāda sieviete Rūdi gribēja vest pie sevis, bet viņš kategoriski atteicās kāpt automašīnā - pat ar gaļu viņu nevarēja pievilināt. Pieļaujams, ka sunim ir negatīva pieredze. Vienreiz, kad braucām uz pilsētu, Rūdis skrēja pakaļ automašīnai - iespējams, baidījās, ka viņu atkal var pamest," saka I.Salaka.

Komentāri 5

.......

Lai Dievs palīdz laipnajiem, labestīgajiem cilvēkiem un Rūdim.

pirms 10 gadiem, 2010.08.25 21:54

Inta

Ļoti gribētos uzzināt, kā veiksies Rūdim jaunu māju meklējumos. Avīzīt, lūdzu informējiet mūs! Lai veicas Rūdim! Lai vislabākās dienas, veiksme visos darbiņos un stipra veselība mīļajai Salaku ģimenītei!

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 19:11

Inta

Ļoti gribētos uzzināt, kā veiksies Rūdim jaunu māju meklējumos. Avīzīt, lūdzu informējiet mūs! Lai veicas Rūdim! Lai vislabākās dienas, veiksme visos darbiņos un stipra veselība mīļajai Salaku ģimenītei!

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 19:11

Par Rūdi

Šo suņu puiku esmu sastapis Alūksnes parkā vairākas reizes. Izskatījās, ka tas meklē kāda pēdas (varbūt īpašnieka), bet vienreiz tas atnāca no ezera uz mājām līdz. Nejaušo draugu uzcienājām ar kauliņiem un citiem našķiem, bet pēc cienasta tas uz kādu stundu nolēma pie mums atpūsties. Pēc tam "zēns" bija devies savos tālākajos meklējumos. Suns tiešām atstāja labu iespaidu-kopts, draudzīgs, liekas arī gudrs.

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 18:36

Laura

Lai gods un slava šādiem cilvēkiem, kā Salaku ģimenei! Un sunītis tiešām izskatās mīlīgs un labestīgs. Kas tie par necilvēkiem,kuri varēja tā rīkoties, jo aprakstītā suņuka uzvedība tiešām liecina, ka ir atvests un pamests. Cik žēl, ka nav iespēju paņemt Rūdi sev..., ja vajadzīgs, varu vienīgi palīdzēt ar kādiem līdzekļiem uzturam, ja Salaku ģimene izteiktos, ka vajadzīgs atbalsts Rūda iztikai.

pirms 10 gadiem, 2010.08.24 18:32

Vietējās ziņas