Sabiedriskās organizācijas tiekas ar domes vadību 11

Alūksnes rajona sabiedrisko organizāciju pārstāvji, tiekoties ar Alūksnes pilsētas domes priekšsēdētāju Viktoru Litaunieku, runāja par ielu apgaismošanu diennakts tumšajā laikā, iestāžu un vides pieejamību gados veciem cilvēkiem un citām aktualitātēm.

“Drīz pabeigs Tirgotāju un Lielā Ezera ielu posmu asfaltēšanu, arī Torņa ielā. Turpmāk taksometru pietura būs nevis Lielā Ezera ielā, bet kādreizējās vasaras kafejnīcas “Zvaniņš” vietā. Pašvaldība ir parakstījusi pirmo līgumu par stadiona celtniecību Pilssalā. Pirmajā kārtā izbūvēs komunikāciju sistēmu, ielas un pievedceļus,” par pilsētā notiekošo klāsta V.Litaunieks.

Rosina šķirot atkritumus

Noslēgumam tuvojas notekūdeņu attīrīšanas iekārtu būvdarbi aiz Laurencenes. 14.novembrī plānots likt pamatakmeni ilgi gaidītajai ūdens atdzelžošanas būvei Jāņkalniņā. To jāizbūvē gada laikā..

„Tiek plānota otrā kārta ūdensvada un kanalizācijas izbūvei Alūksnē vietās, kur tas vēl nav nodrošināts. Diemžēl no paredzētā 4 miljonu finansējuma šiem darbiem būs tikai miljons, tādēļ grūtās sarunās tiks izvērtēts, kur tas visvairāk nepieciešams,” klāsta V.Litaunieks.

Atbalstot pašvaldības uzņēmumu SIA “Rūpe”, Alūksnes dome ir palielinājusi “Rūpes” pamatkapitālu. “Tas “Rūpei” ir ļāvis iegādāties modernu tehniku atkritumu izvešanai. Mudinu iedzīvotājus šķirot atkritumus. Par nešķiroto atkritumu nodošanu glabāšanai poligonā maksā “Rūpe”, bet par šķiroto atkritumu nodošanu samaksā “Rūpei”. Ja iedzīvotāji vairāk šķiros atkritumus, viņiem būs arī mazāk jāmaksā par atkritumu izvešanu. Alūksnē ir 14 atkritumu šķirošanas laukumi,” saka V.Litaunieks.

Sadarbojas ar uzņēmējiem

“Šobrīd notiek siltumtrases izbūve no SIA “4Plus” uz Merķeļa ielas katlu māju. Šī siltumtrase piederēs SIA “4Plus”. Merķeļa ielas katlu māju saglabās “Simonei” kā rezervi, ko pieslēgt avārijas situācijas gadījumā. Bet SIA “4Plus” vajadzēja palielināt jaudu, lai paplašinātu ražošanu, tādēļ uzņēmums paplašina savu katlu māju un gatavojas startēt koģenerācijas stacijas izbūves projektu konkursā. Tā ir mūsu nākotne – veidot modernu apkures sistēmu un ražot ne tikai siltumu un karsto ūdeni, bet arī elektroenerģiju. Startēt šajā projektu konkursā ir izrādījis interesi vēl viens Alūksnes uzņēmējs, kas varētu uzlabot siltumapgādi Apes ielas mikrorajonā,” atklāj V.Litaunieks.

Viņš uzsver, ka siltumtrašu sakārtošana ir pašvaldības prioritāte.

Jauna bērnudārza pagaidām nebūs

“Prioritāte ir arī Alūksnes mākslas skolas iekārtošana jaunajās telpās. Šoruden saņemsim finansējumu bērnudārzu “Pienenīte” un “Sprīdītis” remontu turpināšanai – siltināšanai, jumta un logu maiņai. Ap 300 000 latu paredzēti “Sprīdītim” un 59 000 latu – “Pienenītei”. Ceram, ka būs finansējums mākslas skolas ēkas pabeigšanai un nākamgad šī skola sāks apdzīvot jaunās telpas. Tad Alūksnē atrisināsies arī bērnudārzu rindu problēma.

Zināms, ka bērnudārza “Cālis” ēka neatbilst noteiktajām prasībām. Alūksnes pašvaldība ir rezervējusi zemes gabalu Kanaviņu ielā 7 bērnudārza būvniecībai un no Rīgas pilsētas domes nopirkusi bērnudārza projektu 135 vietām. Bet izšķiršanos par jauna bērnudārza nepieciešamību atstāsim Alūksnes novada deputātu ziņā, jo – ja uzcels jaunu bērnudārzu, var tikt apdraudēti Alūksnes kaimiņpagastu bērnudārzi,” spriež V.Litaunieks.

Iedzīvotāji novadu negrib

V.Litaunieks pauda cerību, ka šoruden sāksies 7.Siguldas kājnieku pulka pieminekļa atjaunošanas darbi. “Aizsardzības ministrija segs pieminekļa izgatavošanas un uzstādīšanas izmaksas, bet Alūksnes pašvaldība – kāpņu atjaunošanu. Runājot par Alūksnes novada izveidi, Alūksnes pašvaldība uzstāj, ka jāekonomē līdzekļi un jāveido 15 pakalpojumu centri un viena novada dome. Tas ļautu ekonomēt uz 17 štata vietām. Mēs nevaram Alūksnes iedzīvotājus pakļaut tam, ka lielākā daļa novada līdzekļu tiks tērēti administrācijas uzturēšanai. Mēs esam atbildīgi par pilsētas iedzīvotājiem, tādēļ Alūksnes pašvaldība nenoliedz iespēju izstāties no topošā Alūksnes novada,” saka V.Litaunieks.

Sabiedrisko organizāciju pārstāvji pauda viedokli, ka valstī vispār nevajadzētu veidot novadus un lieki tērēt līdzekļus.

Komentāri 11

!

Tikties vajag! Gan ar Litaunieku, gan Puzuli! Un jo biežāk, jo labāk!

pirms 13 gadiem, 2008.10.23 13:10

nvo

Gan jau tiksies nākamajā mēnesī, nesteidzini notikumus!

pirms 13 gadiem, 2008.10.22 19:19

b

Nezinīti, Tev nav jēga braukt pēc zīmoga uz Madonu vai Gulbeni, ja rakstīsi tikpat kļūdaini, neviens zīmogu uz tāda papīra neliks!

pirms 13 gadiem, 2008.10.19 19:38

nezinitis

Ak ta gan,es tad domaju,ka bus labaka dzive.Ar mani lai paliek,bet ka ar tiem kas mak rakstit,piemeram a ????????

pirms 13 gadiem, 2008.10.16 13:58

nezinitis

Ko tie novdi dos iedzivotajiem,ja pliks vis tapat ka ir.Bus jabrauc uz madonu Gulbeni Valmieru pec papirina vai zimoga.kapec visi pakalpojumi tiek parcelkti u Gulbeni?Kas Aluksne nemak stradat?

pirms 13 gadiem, 2008.10.16 13:28

To ups

Tev taisnība pilsēta runā,ka tas ir Meldera pirksts 6 'balsis sarunātas. Tad jau redzēs nav dūmu bez uguns.

pirms 13 gadiem, 2008.10.16 12:24

rewers

nejutīs, nejutīs, jo tur bērnu pavisam maz, nav jau cilvēku daudz palicis, kam bērni dzimtu, tā nu ir Valsts politika.

pirms 13 gadiem, 2008.10.16 11:12

...

bērnudārzu gan vajag kādas ir rindas, un bērni dzimst, nav tā ka bērnu nebūtu, es domāju ka pagasti neko stipri nejutīs

pirms 13 gadiem, 2008.10.16 10:42

Vietējās ziņas