Sacenšas sēņošanā

Ilzenē sēņošanas sacensībās kopā salasa 27,5 kilogramus sēņu

Piektdien dzima, sestdien auga, bet svētdien Ilzenē, pie Tūju dambja aiz "Siluleju" mājām, brauca precinieki - sēņu tīkotāji. Visi dalībnieki kopā vakar sēņošanas sacensībās Ilzenē salasīja 27,509 kilogramus dažādu sēņu. Vairāk foto šeit.

 

Pirmie no meža pilniem sēņu groziem iznāca tēvs un dēls - ilzenieši Ansis un Armands Bronkas , kas ir pieredzes bagāti sēņotāji - šovasar abi lasa gailenes arī nodošanai uzpircējiem. "Sēņu mežā pašlaik ir daudz, tikai tārpainas. Tiesa, gailenes uzpircēji vairs neņem pretī, jo esot pārāk mitras," saka Ansis Bronka.


Ļoti čakls sēņotājs bija Ivars Laiva - tā kā spainis jau bija pielasīts, viņš savu guvumu no meža nesa arī rokās. Kopā ar draugu Ēriku Samu un radinieku Ivaru Vanagu viņi veidoja apvienoto draudzības komandu "Ejam bekot!" starp ilzeniešiem un zeltiniešiem.
Uz sacensībām bija ieradusies arī Serdantu ģimene no Alūksnes. Viņi starp pārējiem sacensību dalībniekiem izcēlās ar pārdomātu noformējumu - ģimenes komandai nosaukums bija dots "Serdantbekas". 


Kad visi dalībnieki ar sēņu groziem un spaiņiem bija iznākuši no meža, sākās svēršana un mērīšana. Sacensību organizatores - Ina Rubene un Inese Pušpure sēņotājiem palīdzēja salasīto nosvērt, lai zinātu, cik daudz kurš individuāli un komanda kopā salasījuši. Mērot sēnes "cepurītes" diametru, noteica mazākās un lielākās sēnes īpašniekus.

Tika sumināti  veiksmīgākie. Sacensību noslēgumā visi kopīgi mielojās ar siltu zupu.

(Vairāk lasiet 23.augusta "Alūksnes Ziņās")

 

Vietējās ziņas