Sacentīsies netradicionālie braucamrīki

Alūksnes Pilsētas svētku laikā notiks netradicionālo braucamrīku konkurss “Alūksnes rallijs 2010”. Dalībnieki tiek aicināti pieteikties līdz 25.jūlijam.

“Pašvaldības un tautas nama rīkotā konkursa mērķis ir popularizēt netradicionālos braucamrīkus un vērtēt dalībnieku ideju oriģinalitāti. Piedalīties ir aicināts ikviens gan individuāli, gan komandās. Iepriekšējos svētkos sacentās netradicionālie peldlīdzekļi, tāpēc domas dalās, vai turpināt šo tradīciju. Daudzi ir neapmierināti, jo peldlīdzekļi apnikuši un vajagot kaut ko citu. Kāpēc lai šoreiz nerīkotu sacensības netradicionāliem braucamrīkiem? Turklāt tagad ir iespējas izmantot stadionu, kas ir piemērots netradicionālo braucamrīku sacensībām,” spriež Alūksnes tautas nama pasākumu organizatore Evita Bogdanova.

Viņa atklāj, ka pasākumā aicināti piedalīties apvienības “Apokalipses jātnieki” dalībnieki ar saviem ērmriteņiem. “Korpulentā dāma”, “Jūda” un “Pupritenis” ir tikai daži frībaikeru radītie ērmriteņi. “Apokalipses jātnieki” ne vienu vien sarūsējušu lūzni ir pārveidojuši par interesantu braucamrīku, kam ir zināma līdzība ar velosipēdu. Pasākuma dalībnieki varēs vērot to paraugdemonstrējumus, kā arī izmēģināt šos braucamrīkus.

Alūksnieši ir aicināti radīt savus neparastus braucamrīkus. Ar sacensību nolikumu var iepazīties novada pašvaldības mājas lapā internetā “www.aluksne.lv” sadaļā “Kultūras ziņas” un “Konkursi”. Tajā teikts, ka sacensībās var piedalīties pašdarinātie braucamrīki, kas izgatavoti no koka, metāla, finiera, preskartona, tetrapakām, piepūšamām kamerām, peldriņķiem un citiem materiāliem. Braucamrīka virsbūvei var veidot savu dizainu, bet dažāda veida motoru, saspiesta gaisa vai citu enerģijas avotu izmantošana nav atļauta.

Pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka informē, ka būs arī balvas. Visi dalībnieki saņems piemiņas veltes, bet īpašas balvas būs godalgotajām vietām. Tiks noteikts ātrākais braucamrīks, kur uzvarētājs saņems 50 latu naudas balvu, otrās vietas ieguvējs – 40 latu un trešās vietas ieguvējs – 30 latu. Apbalvos arī “Oriģinālāko braucamrīku”, “Vissmieklīgāko braucamrīku” un “Visizsmalcinātāko braucamrīku”. Pieteikties var tautas namā personīgi vai zvanot pa telefonu 64322834 vai 26241461 E.Bogdanovai.

Vietējās ziņas