Sadarbosies ar Pečoriem

Alūksnes novada domes vadība pagājušajā nedēļā apmeklēja Pečoru rajona pašvaldību Krievijā, lai runātu par sadarbību Eiropas finansējuma piesaistē, īstenojot kopīgus projektus.

“Pečoru rajona vadītājs Sergejs Vasiļjevs atzina, ka sadarbības saites starp Alūksni un Pečoriem ne tikai jāsaglabā, bet jāstiprina. Alūksnei prioritātes ir mūzikas un mākslas skolas, kā arī bērnu un jauniešu centra telpu un Alūksnes pilsētas tautas nama ēkas sakārtošana, mūsdienīga sporta kompleksa izbūve Alūksnē. Pilsētas kultūras nama atjaunošanai Pečoros jau gatavo projekta pieteikumu kopā ar partneriem Igaunijā, taču izrādīja interesi sadarboties mākslas un mūzikas skolas attīstības, sporta jomā, kur viņi vēlas sakārtot savu slēpošanas trasi. Tāpat Pečoru pašvaldība ir gatava iesaistīties projektos savstarpējai kultūras apmaiņai. Pečoru pašvaldības pārstāvji interesējās arī par to, kā Alūksnes novadā risina notekūdeņu attīrīšanas un atkritumu apsaimniekošanas problēmas,” stāsta Alūksnes novada pašvaldības sabiedrisko attiecību speciāliste Evita Aploka.

Šobrīd novads no partneriem Pečoros gaida atbildi, kādos projektos viņi ir gatavi iesaistīties, lai uzsāktu to sagatavošanu.

Vietējās ziņas