Sāk apdzīvot skolas ēku

Telpas nodod apsaimniekošanā "Veclaicenes avotiņam"

Alūksnes novada dome noslēgusi līgumu ar sabiedrisko organizāciju "Veclaicenes avotiņš" par bijušās skolas ēkas nodošanu apsaimniekošanā uz gadu. Telpas varēs izmantot par brīvu gan sabiedriskās organizācijas, gan Sarkanā Krusta Alūksnes komitejas vajadzībām.

Pārņem sabiedriskā organizācija
"Mums ir jāuztur kārtībā gan ēka, gan apkārtne. To esam darījuši arī līdz šim. Taču līdz galam nav atrisināts jautājums par elektrības rēķinu apmaksu. Šī ir sabiedriskā labuma organizācija, kas neko nepelna, tāpēc tai nav naudas rēķinu apmaksai. Igaunijā šādos gadījumos par elektrību un apkuri maksā pagasta pārvalde. Ēkas apkurei malka ir sagādāta, bet par elektrību būs jāmaksā katru mēnesi," stāsta organizācijas "Veclaicenes avotiņš" vadītājs Jānis Dambis.


Viņš norāda, ka mēģinās finansējumu atrast ar projektiem. Taču to nevarēs saņemt īsā laikā, tāpēc par finansējumu elektrības apmaksai vajadzēs runāt ar novada domes vadību. Ēkas otrajā stāvā joprojām atrodas skolas muzejs, kuru no vienas paredzēts izvietot trīs telpās. Tur būs arī telpas Sarkanā Krusta Alūksnes komitejai.

"Tiks izveidota mobilā vienība sociālajai aprūpei novada cilvēkiem, kuriem nepieciešama palīdzība. Drīz Sarkanā Krusta Alūksnes komitejas telpās sāksies kursi aprūpētājiem, kuri tiks iekļauti mobilajā vienībā," informē komitejas izpilddirektore Ginta Priedīte.

Alūksnes novada domes izpilddirektore Janīna Čugunova iesakot skolā izveidot krīzes centru sievietēm ar bērniem.

(Vairāk lasiet 18.augusta "Alūksnes Ziņās")

Vietējās ziņas