Sāk izmantot stadionu

Nedēļas nogalē Alūksnes Pilssalas stadionā notiks novada kausa izcīņa minifutbolā, kas kļūs par pirmajām tur rīkotajām pašvaldības sacensībām pēc būvdarbu beigām.

Tiesa, Pilssalas stadions sākts apdzīvot jau vairākas nedēļas iepriekš. Kopš maija sākuma izveidots tā noslogojuma grafiks, kas paredz stadiona izmantošanu katru dienu laikā no pulksten 07.00 līdz 22.00. Pirmdienās, trešdienās un piektdienās laikā no pulksten 14.00 līdz 19.30 stadionā treniņus aizvada Alūksnes novada Bērnu un jaunatnes sporta skolas futbolisti, bet ceturtdienās no pulksten 16.00 līdz 17.30 – jaunie biatlonisti.

Pāris stundu treniņu grafiks iedalīts arī Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolai, kā arī Alūksnes Policijas darbiniekiem. Bez novada kausa izcīņas minifutbolā uz stadiona jau notikušas Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzijas futbola turnīra spēles, kā arī draudzības spēle starp Alūksnes un Balvu futbolistiem. No sacensībām un treniņiem brīvajā laikā stadions bez maksas pieejams novada iedzīvotājiem, bet pārējiem – atbilstoši pašvaldības noteiktajam cenrādim.

Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers informē, ka arī turpmāk tiks veidots stadiona noslogojuma grafiks, ar kuru ikviens var iepazīties pie stadiona ģērbtuvju kabīnēm. Par stadiona pārvaldnieku norīkots pašvaldības aģentūras „Spodra” darbinieks Ilgonis Āboltiņš (tālrunis: 26553239), ar kura starpniecību notiks treniņu un sacensību norises laiku saskaņošana. Viņš atbildēs arī par kārtības uzturēšanu, kas lielā mērā šobrīd gulstas uz pašu stadiona apmeklētāju pleciem.

Kaut gan rūpēs par stadiona saglabāšanu izskanējuši dažādi varianti, sākot no nožogojuma izveidošanas un beidzot ar video novērošanu, Dz.Adlers uzsver, ka Pilssala ir publiski pieejama vieta, un, lai kādi kārtības uzturēšanas pasākumi netiktu īstenoti, izkontrolēt visu stadionā notiekošo nav iespējams. Daļēji šo jautājumu plānots atrisināt ar maksas automāta ieviešanu par iebraukšanu Pilssalā, pie kura vienlaikus visi apmeklētāji tiks fiksēti ar novērošanas kameru starpniecību.

Tādā veidā plānots rūpēties arī par kārtības uzturēšanu strītbola un pludmales volejbola laukumos. Strītbola laukuma gadījumā drīzumā tiks uzstādīti basketbola grozi, kas ir pēdējais atlikušais darbs, lai to varētu izmantot. Savukārt pludmales volejbola laukumus pilnībā pabeigt iecerēts līdz vasarai, kad Pilssalas apmeklētājiem būs pieejami kopskaitā pieci laukumi – divi līdzšinējo pludmales volejbola laukumu vietā un trīs jauni netālu no pašvaldības aģentūras „Alja”.

Vietējās ziņas