Sakārtos ūdens­saimniecību 2

Ir izstrādāts tehniski ekonomiskais pamatojums (TEP) ūdenssaimniecības sistēmas remontam, izmantojot Eiropas naudu Jaunalūksnes pagasta Kolberģī. Alūksnes novada domes deputāti to apsprieda finanšu komitejas decembra sēdē.

TEP izstrādāja SIA „Firma L 4”. Projekta „Ūdenssaimniecības pakalpojumu attīstība Jaunalūksnes pagasta Kolberģa ciemā” kopsumma ir 348 000 latu, kur 293 000 latu ir Eiropas finansējums, bet 51 700 latu – pašvaldības līdzfinansējums, savukārt pievienotās vērtības nodoklis ir 72 000 latu, ko SIA „Rūpe” pēc tam atgūs.

Tarifs palielināsies
SIA „Firma L 4” pārstāve Marika Ķērpe atzīst - pēc 2009.gada datiem Kolberģī mājsaimniecības kopā patērē 30 kubikmetrus ūdens diennaktī, bet kopējais ūdens patēriņš Kolberģī ir gandrīz 84 kubikmetri diennaktī. Ūdens zudumi Kolberģī ir ļoti lieli, jo veido 52 procentus un pārsniedz ūdens patēriņa rādītājus. „Investīcijas projektā plānotas tā, lai tās laika gaitā atgūtu caur tarifu. Pašlaik Kolberģī iedzīvotāji maksā 44 santīmus par kubikmetru ūdens un 22 santīmus – par kanalizāciju, bet juridiskas personas – 54 santīmus par ūdeni un 32 santīmus par kanalizāciju. Kad projekts būs īstenots, juridiskās un fiziskās personas norēķināsies pēc viena tarifa. Piemēram, 2013.gadā par ūdeni būs jāmaksā 44 santīmi, par kanalizāciju – 29 santīmi. Pakāpeniski tarifs palielināsies, piemēram, 2015.gadā par ūdeni būs jāmaksā 60 santīmu kubikmetrā, par kanalizāciju – 70 santīmu. Kanalizācijas tarifs palielināsies straujāk, jo šobrīd Kolberģī kanalizācijas sistēma nefunkcionē,” stāsta M.Ķērpe.

Ievilks līdz mājai

Alūksnes novada domes priekšsēdētāja vietnieks Dzintars Adlers uzsvēra – Kolberģī ir jāsāk nekavējoties strādāt pie ūdenssaimniecības projekta, lai saglābtu Alūksnes ezeru. „Es vēlētos, lai pašvaldības līdzfinansējums šādiem projektiem ilgtermiņā atgrieztos novada domes kasē. Šobrīd mēs dotējam ūdenssaimniecības sakārtošanu, tādēļ jāizvērtē, kuriem novada iedzīvotājiem mēs to darīsim,” saka Dz.Adlers. SIA „Rūpe” valdes loceklis Valfrīds Vilks uzskata – lietderīgāk ir dotēt pagastos, kur sistēma jau kaut cik ir sakārtota, nevis tikai cauras trubas vai kanalizācijas plūdināšana ezerā, kaimiņa dārzā, novadgrāvī. V.Vilks norāda – valstī paredzēts veikt arī izmaiņas likumdošanā, kas noteiks: iedzīvotājiem būs obligāti jāpieslēdzas centrālajai kanalizācijas sistēmai, ja garām vijas trase. Savukārt M.Ķērpe vērš uzmanību, ka ūdenssaimniecības projektu laikā pagastos dzeramā ūdens caurules tiks ievilktas līdz mājai, nevis tikai līdz ceļa sarkanajām līnijām, kā tas bija Alūksnes pilsētā.

Komentāri 2

:)))

" ja garām vijas trase" ... he he, cik dzejiski :))) sapiipeejies vai ???

pirms 10 gadiem, 2010.12.26 17:33

Vietējās ziņas