Sākas atlases skates

Šomēnes sākas X Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētku atlases skates, kuru rezultātā tiks izvēlēti vasarā gaidāmo svētku dalībnieki. Šobrīd uz svētkiem pošas vairāk nekā 100 000 skolēnu, no kuriem svētkos varēs piedalīties mazāk par trešdaļu.


Sestdien uz Vidzemes reģiona atlases skati Mālpilī devās mūsdienu deju grupas. Alūksnes un Apes novadus tajā pārstāvēja pieci kolektīvi: Alūksnes Bērnu un jauniešu centra (ABJC) deju studijas “Dejo savam priekam” grupas “Solo 1” un “Solo 2” (vadītāja Ingūna Dovgāne), Gaujienas tautas nama deju grupas “Sīči” un “Speed of time” (vadītāja Dace Ķelpe), kā arī Pededzes tautas nama puišu deju grupa “Music addicted” (vadītāja Ludmila Uglovska). Šie kolektīvi dalībai reģionālajā skatē izvēlēti pēc janvāra beigās notikušā Alūksnes un Apes novadu skolēnu “Dziedošo un dejojošo talantu konkursa”.
Cerības neliek zaudēt saņemtais diplomsPar vienīgo kolektīvu, kurš gandrīz 50 dalībnieku kuplajā konkurencē ieguvis diplomu, kļuvusi deju grupa “Solo 2”, ko reģionālās skates žūrija novērtējusi ar 3.pakāpes diplomu. Lai gan dalība svētkos garantēta vien augstāko vērtējumu ieguvušajiem, I.Dovgāne norāda, ka saņemtais diploms neliek zaudēt cerības.  “Gala lēmums par mūsdienu deju grupu dalībniekiem tiks pieņemts tikai tad, kad būs beigušās visas reģionālās skates. Ja 1.pakāpes saņēmēji uzreiz tiek uz svētkiem, tad no 2. un 3.pakāpi ieguvušajiem izvēlēsies tos, kuru repertuārs izrādīsies vispiemērotākais kopējai koncertprogrammai,” viņa skaidro.
Repertuāru izdejos skates ģenerālmēģinājumāBez mūsdienu deju grupām svētkiem pošas arī tautas deju kolektīvi, kori, pūtēju orķestri, vizuālās mākslas pulciņu un Amatnieku svētku potenciālie dalībnieki. Viņiem tuvākie pārbaudījumi gaidāmi jau šo piektdien, kad Alūksnes pilsētas tautas namā norisināsies tautas deju kolektīvu skates 1.kārta. Alūksnes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes metodiķe Inga Meirāne stāsta, ka šī skate uztverama kā ģenerālmēģinājums īstajai skatei aprīļa pirmajā pusē. Tajā kolektīvus vērtēs neitrāla žūrija, kas punktu vietā vadītājiem sniegs pēdējos ieteikumus, lai īstajā skatē kolektīvi parādītu maksimāli labu sniegumu.

Vietējās ziņas