Sākas Izlīguma nedēļas pasākumi

Valsts probācijas dienests sadarbībā ar Tieslietu ministriju, sabiedriskās politikas centru “Providus” un Latvijas Universitātes Juridisko fakultāti no 17. līdz 21.maijam rīko Izlīguma nedēļu.

Probācijas dienesta Alūksnes teritoriālā struktūrvienība tajā rīko informatīvus seminārus skolās un atvērto durvju dienu.
“Informatīvs seminārs notiks Alūksnes vidusskolā, vakara un neklātienes (maiņu) vidusskolā, ģimnāzijā, Apes, Liepnas un Gaujienas vidusskolā. Tā laikā tiks demonstrēta filma par izlīgumu, skaidrojot tā būtību un nozīmi. Izlīgumos tiek aicināti pieteikties brīvprātīgie, kurus sagatavos starpnieku pienākumu veikšanai un izlīgumu vadībai. Tiesa, lai kļūtu par brīvprātīgo, jauniešiem ir jāatbilst noteiktām prasībām,” skaidro dienesta Alūksnes teritoriālās struktūrvienības vadītājas pienākumu izpildītāja Ilzīte Čerbikova
Savukārt ar prokuratūras, tiesas un policijas darbiniekiem būs specializētas diskusijas. Vienlaikus ir paredzēts popularizēt izlīgumu, kas palīdz atjaunot morālo taisnīgumu pēc noziedzīga nodarījuma. “20.maijā no pulksten 9.00 līdz 16.00 būs atvērto durvju diena Alūksnes struktūrvienībā, kad katrs varēs nākt un uzdot jautājumus. Dalīsim bukletus un stāstīsim visu par izlīgumu,” saka I.Čerbikova.  Viņa uzsver, ka konflikta situācijās nenonāk tikai apzināti likumpārkāpēji. Tāpēc izlīgums var būt par pamatu atbrīvošanai no kriminālatbildības vai arī tiesa to var ņemt vērā, nosakot sodu. Turklāt izlīgumā ir iespēja vērst par labu morālo nodarījumu. To var nokārtot sarunu ceļā par brīvu.

Vietējās ziņas