Saknes Alūksnē, zari - pasaulē

Ar lielu pasākumu daudzpusību izskanējuši Alūksnes Pilsētas svētki “Ar saknēm Alūksnē, ar zariem pasaulē”.

Svētku atklāšanā Sanita Eglīte uzsvēra - alūksnieši var lepoties ar paveikto un savu pilsētu, jo Alūksnes pilsēta nemitīgi pulsē, plāno, domā, sāk kaut ko no gala, bauda panākumus un ir neatlaidīga. Turklāt - lai arī kurā pasaules malā kāds alūksnietis pašlaik atrastos, ikviens no viņiem tiekot gaidīts savās mājās – Alūksnē. Svētku atklāšanā savu sveicienu alūksniešiem un pilsētas viesiem, svinot “Alūksnes Ziņu” portāla “alūksniešiem.lv” jubileju, sūtījām arī mēs, suminot trīs aktīvākos portāla reģistrētos lietotājus: Gunāru Hercogu, Māru Svārupi un Ingu Marķitāni par aktīvu portāla satura veidošanu un nebaidīšanos paust savu viedokli.

Šajā dienā Alūksni apmeklēja arī sadarbības partneri no Krievijas un Igaunijas pašvaldībām, ar ko Alūksnes novads parakstīja sadarbības līgumu vairākās nozarēs, piemēram, izglītībā, sociālajos jautājumos, sadarbība starp nevalstiskajām organizācijām un citu.

Par sportisko aktivitāšu cienītāju paradīzi sestdien bija pārvērtusies Alūksnes Pilssala. Diena tur sākās ar frīkbaikeru apvienības “Apokalipses jātnieki” no Rīgas uzstāšanos, demonstrējot savus ērmriteņus un radošo pieeju, tos veidojot. Piemēram, skatītāji varēja redzēt gan ērmriteni “Slimnīca”, “Lācis”, gan citus tehnikas brīnumus. Pēc tam visus priecēja pašmāju radošo cilvēku šovs, izrādot savus netradicionālos braucamrīkus. “Alūksnes Ziņas” uzrunāja divus drosminiekus – dalībniekus. “Volgas strūdzinieki” (alūksnieši Andris Zālītis, Raitis un Dairis Ozoliņi, Toms Sedlenieks) jau iepriekšējos gados aktīvi piedalījās peldlīdzekļu šovā, bet nu savas idejas veiksmīgi īsteno arī sauszemes braucamrīku tapšanā. Paši joko, ka savu braucamo, kā nosaukums “Dampis”, “atdzinuši” no Kaimanu salām – atbilstoši reģistrētu un apdrošinātu. “Ja zudīs entuziasms papriecāties, tad kāda jēga strādāt? Piedalīšanās šādos pasākumos ir prāta asināšana,” pārliecināti alūksnieši. Savukārt alūksnietis Zintis Kašs šādā pasākumā piedalās pirmo reizi, kaimiņienes mudināts. Viņš uzmeistarojis braucamo “Emka 2”, kas prasījis nedēļu darba. Pēc tam Pilssalā risinājās Adolfa Liepaskalna piemiņas sacensības soļošanā un citas aktivitātes.

Bet pie Alūksnes tautas nama rotaļu un atrakciju pasaule pulcēja bērnus, kas ar lielu azartu lēca piepūšamajās atrakcijās, baudīja novada talantīgo bērnu koncertu, gāja rotaļās ar Pepiju Garzeķi un viņas draugiem. Bet pašiem mazākajiem zālītē bija izklātas segas, uz kurām atradās dažādas mantas jautrām rotaļām.

Pirmreizējs pasākums Pilsētas svētku laikā bija akcija „Dzijām savienotās pilsētas” un 2.Latvijas atradīšanas čempionāts, kur par uzvarētāju kļuva jaunlaiceniete Madara Sudare. Patīkami, ka čempionātā nepiedalījās tikai omītes, bet arī jaunā paaudze. Jau pirms svētkiem alūksniešus aicināja nest noadītus kvadrātus, lai tajos varētu ietērpt pulksteni pilsētas centrā. Alūksnes Tautas Lietišķās mākslas studijas „Kalme” vadītāja Renāte Pilipa atzīst – sākumā bija bažas, vai pietiks materiāla kaut vienai pusei, bet tās ātri zuda. Atsaucība bija tik liela, ka pie „mētelīšiem” tika arī tuvumā esošo koku stumbri. R.Pilipa saka paldies visām adītājām par atsaucību. „Aktīvi darbojās „Kalmes” dalībnieces Antra Strazda, Elita Salaka, Inga Delpere, Ineta Leja, Ligija Priede ar meitu Kristīni. Paldies arī Agrai Urtiņai, Ilutai Jantonei, Inesei Priedniecei, Vijai Gustiņai, Laimai Rimšai, Luīzai Upeniecei, Inai Ķīsei, Dacei Alksnei, Antrai Upeniecei, Ievai Silbaumai un visām, visām citām! Adītā rota pilsētas centrā būs, līdz to nenopostīs,” saka R.Pilipa.

Paralēli tam notika arī tirdziņi, koncerti, izstāžu atklāšana. Vairāk kā citus gadus cilvēki plūda uz nakts koncertu – balli pilsētas centrā, bet pusnaktī tūkstošiem acu pāru vērās debesīs, vērojot krāšņu salūtu. Daudzi „Alūksnes Ziņu” uzrunātie svētku apmeklētāji pauda prieku par dažādību svētku programmā un uzslavēja alūksniešus par prasmi veidot sirsnīgus un pārdomātus pasākumus. Kopā ar pilsētu savus svētkus - simtgadi šogad svinēja arī Ernsta Glika Alūksnes Valsts ģimnāzija, par ko stāstīsim trešdienas laikraksta numurā.

Vairāk foto

Vietējās ziņas