Sāks disciplinārlietu pret VARAM valsts sekretāru par lēmumiem Karvas HES lietā 5

Pēc bijušā ekonomikas ministra Daniela Pavļuta (RP) rīkojuma izveidotā starpinstitūciju darba grupa ir rosinājusi sākt disciplinārlietu pret Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) valsts sekretāru Aleksandru Antonovu.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) aģentūrai LETA pastāstīja, ka pēc dienesta pārbaudēm komisija ir rosinājusi sākt disciplinārlietu pret Antonovu saistībā ar viņa atbildību par pieņemtajiem lēmumiem, kas paredz līdzekļu piešķiršanu Karvas hidroelektrostacijas (HES) būvniecībai.

Visticamāk, ka šodien vai rīt tiks parakstīts rīkojums par disciplinārlietas sākšanu.

Cilinskis atzina, ka patlaban vēl negrib vērtēt, vai Antonova amata vieta ir apdraudēta. "Negribētu skriet notikumiem pa priekšu," noteica ministrs.

Savukārt Antonovs ir pārliecināts, ka viņš savu amatu disciplinārlietas izmeklēšanas rezultātā nezaudēs. "Man ir divas kājas, jūtos stabili," teica Antonovs.

Viņš pauda pārliecību, ka ir rīkojies atbilstoši valsts interesēm, tāpēc nešaubās, ka disciplinārlietas izmeklēšanas rezultātā soda nebūs un viņam amats nebūs jāpamet.

Disciplinārlietas komisija ir jāizveido mēneša laikā, bet lēmums jāpieņem četru mēnešu laikā, tomēr Antonovs uzskata, ka lēmums tiks pieņemts ātrāk, jo jautājums nav sarežģīts.

Bijušais ekonomikas ministrs un vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministra vietas izpildītājs Daniels Pavļuts (RP) ierosināja dienesta pārbaudi lai izvērtētu iesaistīto amatpersonu lēmumus saistībā ar Karvas hidroelektrostaciju (HES).

Dienesta pārbaude tika ierosināta par iesaistīto valsts amatpersonu pieņemto lēmumu un faktiskās rīcības pamatotību un atbilstību normatīvajam regulējumam, kā arī par līguma starp SIA "Patina" un SIA "Vides investīciju fonds" (VIF) izpildes tiesiskumu un atbilstību 2010.gada 12.maijā Ministru kabinetā apstiprinātajam "Klimata pārmaiņu finanšu instrumenta finansēto projektu atklāta konkursa "Tehnoloģiju pāreja no fosilajiem uz atjaunojamajiem energoresursiem" nolikumam".

LETA ziņoja, ka VARAM valsts sekretārs Aleksandrs Antonovs pagājušā gada decembra beigās licis dienas laikā sagatavot VIF lēmumu par finansējuma piešķiršanu SIA "Patina", lai gan iepriekš naudas piešķiršana tikusi atlikta, turklāt iepriekšējais vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Edmunds Sprūdžs izdeva rīkojumu par sadarbības pārtraukšanu ar šo uzņēmumu.

Karvas HES, kuru vides organizācijas vaino Vaidavas upes vides sagandēšanā, īpašnieks to pieteica 500 000 eiro līdzfinansējumam kā videi draudzīgu projektu.

LETA jau ziņoja, ka Vides aizsardzības klubs (VAK) kopā ar Latvijas Makšķernieku asociāciju un makšķernieku klubu "Fario" vērsies tiesā, lai apstrīdētu savulaik Lauku atbalsta dienesta (LAD) izsniegto un vairākus gadus pagarināto Karvas HES būvatļauju.

Administratīvās rajona tiesas Valmieras tiesu namā Karvas HES būvatļauja atzīta par nelikumīgu. Šo lēmumu pārsūdzējis gan HES būvnieks "Patina", gan LAD, pašlaik lieta atrodas Administratīvajā apgabaltiesā, kas to izskatīs 3.februārī.

2002.gadā Latvijā tika apstiprināts to upju saraksts, uz kurām HES nevar būvēt. Pamatojoties uz to, ka būvniecībai uz Vaidavas upes gadu iepriekš jau bija izsniegta būvatļauja, tika pieļauts izņēmums un būvatļauju varēja turpināt pagarināt.

Komentāri 5

cece

cerams, ka shis diivainais iereednis tiks izmests no savas vietas...

pirms 7 gadiem, 2014.01.28 14:04

ko

ko var ņemties ar to HESu uzcelts ir un lai darbojas, nost tak nejauks, kas zina kādi laiki vēl nāks būsim priecīgi, ka tāds savs mazs HES ir un darbojas.

pirms 7 gadiem, 2014.01.28 16:38

:)

Nu ko lielie HES aizstāvētāji, dabūjāt ko gribējāt?! Tā pļurkstēšana par lētāku elektrību novadam, darba vietām, utt. No pirmā aprīļa tarifi atkal, kārtējo reizi augšā!!! Ekonomiskais labums ir tam ākstam stūriškam, kuram Latvenergo maksā no mūsu kabatām izzagto!

pirms 7 gadiem, 2014.01.28 16:43

Vietējās ziņas