Sāks rekonstruēt trīs ielas Alūksnes centrā 3


Šīs nedēļas otrajā pusē Alūksnē sāksies būvdarbi vēl trijās pilsētas centra ielās, ko rekonstruēs Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstītā projekta „Uzņēmējdarbībai nozīmīgu ielu un Brūža ēkas rekonstrukcija Alūksnes pilsētā” ietvaros. Tā kā ielas atrodas pilsētas centrā un to tuvumā ir nozīmīgi objekti, piemēram, poliklīnika, kā arī daudzdzīvokļu dzīvojamās mājas, aicinām autovadītājus būt saprotošiem un iecietīgiem ielu remontdarbu laikā.

Jau šobrīd minētajā projektā līdz ar Alūksnes muižas apbūves brūža ēkas rekonstrukciju darbi rit arī Brūža, Parka un Dzirnavu ielās. No šīs nedēļas tie sāksies arī Vidus, Tirgotāju (no Lielā Ezera līdz Vidus ielai) un Dārza (no Jāņkalna līdz Latgales/Tirgotāju ielām) ielās. Būvdarbus veiks pilnsabiedrība „MATTHAI LATVIJA UN VELTEN”. Plānots, ka darbus uzsāks Vidus ielā ar asfalta frēzēšanu, un pakāpeniski tas notiks arī abās pārējās ielās. 

Dārza ielu rekonstruēs no Jāņkalna ielas līdz krustojumam ar Tirgotāju un Latgales ielām, sakārtojot esošās ietves, izbūvējot lietus ūdens kanalizāciju un, kur nepieciešams – arī jaunus apgaismes stabus. Būtiskas izmaiņas būs Dārza, Helēnas ielu un Raiņa bulvāra un Dārza, Tirgotāju un Latgales ielu krustojumos, kas kļūs satiksmei drošāki. Dārza, Tirgotāju un Latgales ielu krustojumu sašaurinās, lai autovadītājiem būtu nepārprotami skaidrs joslu skaits. Pie administratīvās ēkas un arī otrpus ielai būs autostāvvietas. Gājēju pāreja saglabāsies uz Dārza ielas starp aptieku un z/s „Slišiņi” veikalu, jo pēc gājēju un automašīnu plūsmas skaitīšanas datiem, šai vietā ir visintensīvākā kustība, bet pārējos krustojuma virzienos tiks veidotas pāriešanas vietas. Dārza, Helēnas ielu un Raiņa bulvāra krustojums pēc rekonstrukcijas piedzīvos būtiskas izmaiņas - rekonstrukcijas rezultātā Helēnas ielai mainīs konfigurāciju, savienojot to ar Raiņa bulvāri un veidojot satiksmei drošu T veida krustojumu. Ielai izbūvēs arī lietus ūdens kanalizāciju un apgaismojumu.


Pilsētas centrā tiks rekonstruēta Vidus iela visā garumā un Tirgotāju iela no Lielā Ezera līdz Vidus ielai. Arī te izbūvēs lietus ūdens kanalizāciju, rekonstruēs ietves, kas ir īpaši aktuāli Tirgotāju ielā un pretī poliklīnikai Vidus ielā. Būs dažas jaunas stāvvietas pie Vidus ielas 7. mājas, Tirgotāju ielā un pretim poliklīnikai ielas pretējā pusē, taču pie pašas poliklīnikas ielas zemes robežu dēļ daudz vairāk stāvvietu ierīkot nav iespējams.


Tā kā šīs ielas atrodas pilsētas centrā un tajās ir intensīva transporta kustība, jau iepriekš atvainojamies autovadītājiem par sarežģījumiem, kas ielu rekonstrukcijas darbu laikā radīsies, taču aicinām būt iecietīgiem un ievērot ceļa zīmes. Satiksmes organizācijas shēmas ielu rekonstrukcijas laikā ir ievietotas www.aluksne.lv.

Pieguļošo īpašumu saimniekus aicinām vienlaikus ar ielu rekonstrukciju sakārtot arī savu, rekonstruējamajām ielām pieguļošo, īpašumu daļas.

Komentāri 3

ss

Cik veikli vakar ,Tālavas ielā 90 grādu līkumā samainījās divi lielie benzīvedēji...ata bļāva ka nevar izbraukt.

pirms 6 gadiem, 2014.07.23 17:08

cilis

Nez vai tas Vidus ielas 5 šaušalīgais pagalms ari tiks rekonstruēts? Asfaltu tur pēdējoreiz klāja pirms gadiem 40 vai 42... ak, pavisam piemirsu, "labiekārtošana" taču notika pavisam nesen, visas tās trakās bedres ņēma un ar šlagu aizbēra! Ir tik bezgala jauki izjust šādu gādību un rūpes par iedzīvotājiem no pilsētas vadības puses!

pirms 6 gadiem, 2014.07.24 00:28

Es

Pils iela esot nodota,bet daudzas akas nav vienā līmenī ar asfaltu.

pirms 6 gadiem, 2014.07.24 09:53

Vietējās ziņas