Sāksies “Labestības laiks”

Par sešgadīgā alūksnieša Daniela mīļākajiem brīžiem kļuvuši tie, kas pavadīti kopā ar vienaudžiem speciālās pirmsskolas izglītības iestādes “Cālis” grupiņā. Tur viņa dienas aizrit spēlēs un rotaļās, no kurām aktīvais un enerģiskais puisēns visvairāk iecienījis bumbu spēles.

“Mājās jau viņam vienam pašam ir garlaicīgi ar mani,” nosmejas Daniela vecvecmamma Aina. Abi kopā dzīvo nelielā vienistabas dzīvoklītī, kur nav iespēju kārtīgi izskrieties. Vakaros vecvecmamma lasa viņam priekšā pasakas, dažkārt abi kopā mācās zīmēt, bet visbiežāk dodas kopīgās pastaigās pa pilsētu. Tās mazajam puisēnam ir kā medusmaize, gan viņa kustīgās dabas dēļ, gan tāpēc, ka sācis staigāt krietni vien vēlāk par saviem vienaudžiem un izbauda iespēju darīt to, kas ilgu laiku bijis liegts.

Cer uz palīdzību rehabilitācijas centrā
Tiesa, no saviem vienaudžiem Daniels atšķiras ar to, ka viņš joprojām nerunā. Vēl viņam ir problēmas ar kustību koordināciju, kā arī neirotiski traucējumi, kas, pakļūstot lielākam, ir arvien izteiktāki. “Viņam ir raksturīgas pēkšņas garastāvokļa maiņas. Vienu brīdi viņš var būt mierīgs, bet citu – kļūt atkal agresīvs. Piemēram, ejam pa ielu un vienā brīdī viņš nokrīt zemē. Kad bija mazāks, tad paņēmu rokās, kamēr pāriet niķis, bet tagad nekā – jāgaida, kad pats sagribēs atkal doties tālāk,” atklāj vecvecmamma Aina.
Šīs problēmas radījuši galvas smadzeņu bojājumi, kas puisēnam ir kopš dzimšanas. To dēļ viņam grūti koncentrēties uz kādu nodarbi. Ja sākta lasīt grāmata, nepaies ne pāris minūtes, kad uznākusī iegriba pāries un viņš vēlēsies darīt ko citu. Šobrīd kopā ar vecvecmammu Daniels mācās turēt rokās rakstāmpiederumus, taču pagaidām nesekmīgi. Ar puisēnu strādā arī “Cāļa” pedagogi, kas, pēc vecvecmammas teiktā, ir ļoti pretimnākoši un pacietīgi.

Par jaunu pagrieziena punktu puisēna attīstībā varētu kļūt viesošanās rehabilitācijas centrā “Vaivari”, taču, lai abi uz turieni varētu tikt, ar pašu līdzekļiem nepietiek. Palīdzība lūgta Alūksnes un Apes novada fondā, kas līdzīgus lūgumus saņēmis jau iepriekš. Rezultātā nolemts rīkot akciju “Labestības laiks”, kuras laikā līdzekļi tiks vākti ne vien Danielam, bet arī vairākiem citiem Alūksnes un Apes novadu mazuļiem, kam nepieciešama palīdzība.

Ieejas karte kā ziedojums

Fonda valdes locekle Indra Levane stāsta, ka šobrīd tādi ir seši bērni vecumā no 4 līdz 12 gadiem. Vairumam no viņiem palīdzība nepieciešama tieši rehabilitācijai. Dažiem tā jau nodrošināta, tomēr tā vietā ir sapņi, ko vecāku finansiālās iespējas neļauj piepildīt. Tā, piemēram, Ērika un Dainis no Jaunalūksnes sapņo par īstām balles kurpēm un lego klucīšiem. Lai kļūtu par akcijas dalībnieku, ikviens var iegādāties ieejas kartes, kas kalpos kā ziedojums.

To īpašnieki būs laipni gaidīti uz akcijas “Labestības laiks” atklāšanas pasākumu Māriņkalna tautas namā, kas notiks sestdien, 24.aprīlī, pulksten 18.00. Tajā uzstāsies Alūksnes un Apes novadu mūzikālie kolektīvi un solisti: Alūksnes pilsētas Tautas nama skolotāju koris “Atzele”, dziedošā Eglīšu ģimene, Alsviķu profesionālās skolas audzēkņi, Alūksnes mūzikas skolas vijolnieku ansamblis, grupa “Papa – blice” no Apes un citi. Vairāk par iespējām piedalīties akcijā var uzzināt Alūksnes un Apes novada fondā (tālrunis 64322236 vai 28642250)

Vietējās ziņas